Бөлімі: | Саяхат |
Мұғалімнің аты-жөні: | Садықова Ә.С. |
Күні: | 02.05.18 |
Сынып: | 2 |
Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Менің демалыс күнім |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасынан сілтеме) | 2.1.2.1 күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздерден құралған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсіну. 2.3.5.1 мұғалімнің көмегімен сөздік, анықтамалардан қажетті ақпаратты табу. 2.4.1.1 заттың сынын білдіретін сөздерді қолдана отырып, берілген иллюстрация бойынша өзара байланысқан сөйлем жазу. |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздерден құрастырылған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді. Көбі: мұғалімнің көмегімен сөздік, анықтамалардан қажетті ақпаратты табу. Кейбірі: заттың сынын білдіретін сөздерді қолдана отырып, берілген иллюстрация бойынша өзара байланысқан сөйлем жазу. Түзету: сөйлеу мен жазу тілін дамытады. |
Күтілетін нәтиже | Тақырып бойынша ақпарат береді, сөйлемдерді толықтырады. |
Сабақ материалдары: | Суреттер, үлестірме карточкалар, оқулық. |
Оқыту әдістері | Түсіндіру, сипаттау, талдау, «Қайырлы күн» тренингі, «Ойлан, тап» стратегиясы, «Шағын шолу» тәсілі. |
Дереккөздер | Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік. |
Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Психологиялық ахуал туғызу | Мұғалім оқушылармен «Қайырлы күн» тренингін өткізеді. | Сәлемдеседі, жақсы тілектер айтады, сәттілік тілейді. |
Өткен сабақты тексеру | Үй тапсырмасын тексереді, кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды. | Үй тапсырмасын айтады, сұрақтарға жауап береді. |
І. Қызығушы-лықты ояту | Мұғалім «Ойлан, тап!» стратегиясы бойынша суреттерді таратып береді. | Берілген суреттерден тақырыпқа қатысты сөздерді қоршап сызады |
ІІ. Мағынаны тану | 1. Сөздікпен жұмыс. А) Тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады. Ә) «Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтындырады, бірнеше рет қайталайды. | Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды. Айтылым. Сөздерді дұрыс айтуға жаттығады, қайталайды. |
2. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Оқылым. Оқулықтағы мәтінді тыңдатады, сөздердің мағынасын түсіндіреді. | Тыңдалым. Оқылым. Мәтінді мұқият тыңдайды, жаңа сөздерді қайталайды. |
3. Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. Айтылым. Оқулықтағы 1тапсырманы орындатады. Жазылым. Оқулықтағы 2тапсырманы орындатады. Жазылым. Оқулықтағы 3тапсырманы орындатады. | Айтылым. Берілген сұрақтарға жауап береді. Жазылым. Суреттің орнына қажетті сөздерді қойып, сөйлемдерді толықтырып жазады. Жазылым. Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаларды жазады. |
| 4. Сергіту сәті. | Сергіту жаттығуларын жасайды. |
ІІІ. Ойтолғаныс | Айтылым. «Қарлы кесек» ойынын орындатады. | Айтылым. «Қарлы кесек» ойынын орындайды. |
ІҮ. Бекіту | Айтылым. Оқулықтағы 4тапсырманы орындатады. | Айтылым. Сұрақтарға жауап беріп, өзара сөйлеседі. |
Ү. Бағалау | Формативті бағалау. «Шағын шолу» тәсілімен парақшалар таратады. | Тақырып аясында өзінің есінде қалған сөздерін, сөйлемдерін параққа жазады. |
ҮІ. Үйге тапсырма | 3т (а)- сұрақтарға жауап беру; Жаңа сөздерді жаттау. | Күнделікке жазады. |
ҮІІ. Рефлексия | Берілген сызбаны толттыратқызады. Мен.... білемін | Мен .... түсінемін | Мен .... қолданамын | | Оқушылар сызбаны толықтырады. |