kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Менің сүйікті мамандығым

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ж.К. Джумагалиева

қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің оқытушысы

Ж.С. Зинетова

орыс тілі мен әдебиеті пәнінің оқытушысы

Азимуратова Э.Ш.

ағылшын пәнінің оқытушысы

СжЖТК. БҚО  Орал қ.

Тақырыбы: Менің  сүйікті мамандығым
Сабақтың мақсаты: 
Білімділік:
мамандыққа байланысты кәсіби лексика туралы мәлімет беру . Үш тілде білімдерін нығайту
Дамытушылық:өз мамандығы туралы еркін сөйлеуге,  дұрыс және толық жауап беруге  бағыттау,  логикалық ойлау қабілеттін дамыту.

Тәрбиелік: Отанымызға, оқу орнына, мамандығына деген сүйіспеншіліктерін  арттыру. 
Әдіс тәсілдер: сұрақ-жауап, іздендіру, ойландыру, әңгімелеу, сипаттау, СТО стратегиясының элементері «Миға шабуыл», «Кім жылдам?»  
Сабақ кезеңдері: І. Ұйымдастыру кезеңі
1. Миға шабуыл: Мотивациялы-мақсаттық

Сөзжұмбақ. Үш тілде қойылған сұрақтардың жауабын мемлекеттік тілде жауап беру арқылы  сабақтың тақырыбына шығу. (Мамандық)

  1. Теорияны немен ұштастырасыңдар?

      С чем связываете теорию?

      In what  is the theory to connection?

  1. Қазақ халқының жаңа жылы

      Новый год у казахского народа.

      When does celebrate the Kazakh New Year?

  1. Машықтануды қайдан өтесіңдер

      Где вы проходите производственную практику?

      Where do you pass your  practice work ?

  1.  Аспаз құралы

       Столовый прибор повара.

       What is the   name of cooker equipment?

  1.  Өзің туралы баяндайтын құжат қалай аталады

 Объективные данные о кандидате на должность.

       What is the name of document about yourself?

  1.  Жұмысқа орналасу үшін тапсыратын алғашқы құжат

       Самый важный документ при устройстве на работу.

       What is the name of   document necessary for the first work?

  1.  Ұлттық тағам

       Казахское национальное блюдо.

       Do you   know a national food?

  1.  Аспаздың арнайы киімі

       Специальная одежда повара.

       Do you know a cooker clothes?

2. Сұрақ-жауап:

  1. Өз мамандығың ұнайды ма?
  2. Болашақтағы арманың
  3. What do you like prepare?
  4. What aims in choice is your profession?
  5. Назовите праздники и традиции казахского народа.
  6. Какие праздничные блюда вы готовите для гостей?

ІІ. Жаңа сабақ

Сайыс кезеңдері:

  1. Үй тапсырмасы.

 Менің сүйікті тағамым

Шарты: Дайындайтын тамақтың дайындалу технологиясы мен керекті өнімдерін толықтай 3 тілде айтып беру 

Домашнее задание. «Мое любимое блюдо».

Условия: Ознакомить с технологией приготовления на трех яыках.

My favourite food.  The students should give necessary foods and  to prepare food’s technology in 3 languages.

  1. Ұяшық таңдау.

Шарты: жасырылған ұлттық тағамдардың атауын, жазылуын 3 тілде көрсету

Выбор ячеек.

Условия: под каждой ячейкой находятся картинки национальных блюд, вы должны назвать их и написать правильно  на трех языках.

(Bauyrsak, Talkan, Zhent, Airan, Kasy, Kuyrdak, Kymyz, Taba nan, Maisok)

To choose sguare: The students should guess a national food and to say, to write in  3 languages.

  1. Мәтін құрастыру «Менің мамандығым»                                                                                                              Шарты: Әр топ өз мамандығына байланысты мәтін құрастырады және №322 топ қазақша, №321 топ орысша, №311 топ ағылшынша  баяндап береді.

Составление текста «Моя профессия» Каждая группа составляет текст про свою профессию. Группа №322 на казахском языке, №321 – на русском и №311 – на английском.

To prepare a topic: “My profession”.

     Every group should   prepare a topic on theme and 322 group should retell in Kazakh, 321 group should retell in Russian, 311 group should retell in English.

№311 топ

   The cooker is person, which to cook food in the social institution. The cooker is really magician. My future profession is cooker. I do not want a lot to earn, but to be glad people, which around to me. I know, to be glad people may cooking food. People,  which  to taste delicious dishes, very thanksful to the cooker for his hard work.

№321

     Повар-это человек, который занимается приготовлением пищи в заведениях общественного питания. Поваров иногда называют настоящими  волшебниками.   Моя будущая профессия  – повар. Я знаю, что по-настоящему порадовать людей можно при приготовлении пищи. Люди, которые пробуют действительно вкусные блюда, очень благодарны повару.

№322

     Менің болашақ мамандығым аспаз. Бұл мамандық өмірде өте қажет мамандық. Өйткені, барлық өнеркәсіп орындарында аспаздар тұтынушыларға қызмет көрсетеді. Орыс халқы мейірімді аспазды дәрігерге теңейді. Шындығында да, немқұрайлы адам аспаз бола алмайды. Сондықтан да, бұл мамандық әрқашан ізденісті, шығармашылықты талап етеді. Бұл мамандық математика, химия, физика, биология пәндерімен тығыз байланысты. Аспаз ыстық және салқын тамақтарды әзірлеу технологиясын жетік меңгеруі тиіс. Ол ет, балық сүт және теңіз өнімдерінен түрлі тағам әзірлей білу керек.

ІІІ. Қорытынды.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Менің сүйікті мамандығым»

Ж.К. Джумагалиева

қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің оқытушысы

Ж.С. Зинетова

орыс тілі мен әдебиеті пәнінің оқытушысы

Азимуратова Э.Ш.

ағылшын пәнінің оқытушысы

СжЖТК. БҚО Орал қ.

Тақырыбы: Менің сүйікті мамандығым
Сабақтың мақсаты: 
Білімділік: мамандыққа байланысты кәсіби лексика туралы мәлімет беру . Үш тілде білімдерін нығайту
Дамытушылық:өз мамандығы туралы еркін сөйлеуге, дұрыс және толық жауап беруге бағыттау, логикалық ойлау қабілеттін дамыту.

Тәрбиелік: Отанымызға, оқу орнына, мамандығына деген сүйіспеншіліктерін арттыру. 
Әдіс тәсілдер: сұрақ-жауап, іздендіру, ойландыру, әңгімелеу, сипаттау, СТО стратегиясының элементері «Миға шабуыл», «Кім жылдам?»
Сабақ кезеңдері: І. Ұйымдастыру кезеңі
1. Миға шабуыл: Мотивациялы-мақсаттық

Сөзжұмбақ. Үш тілде қойылған сұрақтардың жауабын мемлекеттік тілде жауап беру арқылы сабақтың тақырыбына шығу. (Мамандық)

  1. Теорияны немен ұштастырасыңдар?

С чем связываете теорию?

In what is the theory to connection?

  1. Қазақ халқының жаңа жылы

Новый год у казахского народа.

When does celebrate the Kazakh New Year?

  1. Машықтануды қайдан өтесіңдер

Где вы проходите производственную практику?

Where do you pass your practice work ?

  1. Аспаз құралы

Столовый прибор повара.

What is the name of cooker equipment?

  1. Өзің туралы баяндайтын құжат қалай аталады

Объективные данные о кандидате на должность.

What is the name of document about yourself?

  1. Жұмысқа орналасу үшін тапсыратын алғашқы құжат

Самый важный документ при устройстве на работу.

What is the name of document necessary for the first work?

  1. Ұлттық тағам

Казахское национальное блюдо.

Do you know a national food?

  1. Аспаздың арнайы киімі

Специальная одежда повара.

Do you know a cooker clothes?

2. Сұрақ-жауап:

  1. Өз мамандығың ұнайды ма?

  2. Болашақтағы арманың

  3. What do you like prepare?

  4. What aims in choice is your profession?

  5. Назовите праздники и традиции казахского народа.

  6. Какие праздничные блюда вы готовите для гостей?

ІІ. Жаңа сабақ

Сайыс кезеңдері:

  1. Үй тапсырмасы.

Менің сүйікті тағамым

Шарты: Дайындайтын тамақтың дайындалу технологиясы мен керекті өнімдерін толықтай 3 тілде айтып беру

Домашнее задание. «Мое любимое блюдо».

Условия: Ознакомить с технологией приготовления на трех яыках.

My favourite food. The students should give necessary foods and to prepare food’s technology in 3 languages.

  1. Ұяшық таңдау.

Шарты: жасырылған ұлттық тағамдардың атауын, жазылуын 3 тілде көрсету

Выбор ячеек.

Условия: под каждой ячейкой находятся картинки национальных блюд, вы должны назвать их и написать правильно на трех языках.

(Bauyrsak, Talkan, Zhent, Airan, Kasy, Kuyrdak, Kymyz, Taba nan, Maisok)

To choose sguare: The students should guess a national food and to say, to write in 3 languages.

  1. Мәтін құрастыру «Менің мамандығым»

Шарты: Әр топ өз мамандығына байланысты мәтін құрастырады және №322 топ қазақша, №321 топ орысша, №311 топ ағылшынша баяндап береді.

Составление текста «Моя профессия» Каждая группа составляет текст про свою профессию. Группа №322 на казахском языке, №321 – на русском и №311 – на английском.

To prepare a topic: “My profession”.

Every group should prepare a topic on theme and 322 group should retell in Kazakh, 321 group should retell in Russian, 311 group should retell in English.

№311 топ

The cooker is person, which to cook food in the social institution. The cooker is really magician. My future profession is cooker. I do not want a lot to earn, but to be glad people, which around to me. I know, to be glad people may cooking food. People, which to taste delicious dishes, very thanksful to the cooker for his hard work.

№321

Повар-это человек, который занимается приготовлением пищи в заведениях общественного питания. Поваров иногда называют настоящими волшебниками. Моя будущая профессия – повар. Я знаю, что по-настоящему порадовать людей можно при приготовлении пищи. Люди, которые пробуют действительно вкусные блюда, очень благодарны повару.

№322

Менің болашақ мамандығым аспаз. Бұл мамандық өмірде өте қажет мамандық. Өйткені, барлық өнеркәсіп орындарында аспаздар тұтынушыларға қызмет көрсетеді. Орыс халқы мейірімді аспазды дәрігерге теңейді. Шындығында да, немқұрайлы адам аспаз бола алмайды. Сондықтан да, бұл мамандық әрқашан ізденісті, шығармашылықты талап етеді. Бұл мамандық математика, химия, физика, биология пәндерімен тығыз байланысты. Аспаз ыстық және салқын тамақтарды әзірлеу технологиясын жетік меңгеруі тиіс. Ол ет, балық сүт және теңіз өнімдерінен түрлі тағам әзірлей білу керек.

ІІІ. Қорытынды.



































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Внеурочная работа

Категория: Прочее

Целевая аудитория: Прочее

Скачать
Менің сүйікті мамандығым

Автор: Джумагалиева Жанар Крыкбаевна Зинетова Жадыра Сейлхановна Азимуратова Эмилия Шынболатовна

Дата: 21.12.2016

Номер свидетельства: 372317
