kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

“Жанды табиғат”

Нажмите, чтобы узнать подробности

“Жанды табиғат”“Жанды табиғат”“Жанды табиғат”“Жанды табиғат”

“Жанды табиғат”“Жанды табиғат”“Жанды табиғат”“Жанды табиғат”

“Жанды табиғат”“Жанды табиғат”“Жанды табиғат”“Жанды табиғат”

“Жанды табиғат”“Жанды табиғат”“Жанды табиғат”“Жанды табиғат”

“Жанды табиғат”“Жанды табиғат”“Жанды табиғат”“Жанды табиғат”

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«“Жанды табиғат”»

14 Әл-Фараби атындағы мектеп













Ашық Сабақ













Көркем еңбек

Тақырыбы: “Жанды табиғат”

3 сынып













Көркем еңбек пән мұғалімі: Серікбаева Л















Көркем еңбек



Пәні: Көркем еңбек

Мектеп: № 14 әл – Фараби атындағы мектеп

Күні:11.10.2021

Мұғалімнің есімі: Серікбаева Ляззат

Сынып: 3





Тақырыбы

Табиғат тағылымы

Ортақ тақырып

Жанды табиғат

Бөлім

Оқылым

Тыңдалым және айтылым

Бөлімше

2.4 Әдеби шағарманың жанрын анықтау

2.6 Кейіпкердің іс-әрекетін бағалау

1.2 Шығарманы мазмұндау

Оқу мақсаттары

3.2.4.1 – өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлықерекшеліктерін анықтау;

3.2.6.1 – кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен дәлелдер келтіріп бағалау;

3.1.2.1 – шығарманың мазмұнын бірлесе құрастырған жоспар бойынша немесе өз сөзімен толық, таңдауына қарай мазмұндау, сахналау.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Абай Құнанбаевтің Крыловтан аударған «Шегіртке мен құмырсқа» мысалынтүсініп оқу, негізгі мазмұнын айту, ақын туралы кластер құру.

Оқушылардың басым бөлігі:

Кейіпкерлердің іс-әрекетіне мінездеме беру, салыстыру, кейіпкерлерге қатысты сөздерді тауып жазу.

Кейбір оқушылар:

Өмірде еңбекті сүймейтін адамдар болатынын айтып дәлел келтіру. Кестені толтырып, мысалға талдау жасау, мысалды сахналау.

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу

Түсіну

Қолдану


Бағалау критерийлері

1.Әңгіменің жанрын анықтайды, сурет бойынша сұрақтарға жауап береді, авторы туралы кластер құрады.

2. Мысалды оқиды, кейіпкерлердің іс-әрекетіне мінездеме беріп, салыстырады, кейіпкерлерге қатысты сөздерді тауып жазады.

3.Мысалдағы кейіпкер рөліне кіріп, сахналайды.

4. Кестені толтырып, қорытынды ойын айтады

Тілдік мақсат



Пәндік лексика және терминдер

Тақырыпқа байланысты үш тілде айтуға үйрету

қазақша

орысша

ағылшынша

құмырсқа

муравей

ants

шегіртке

кузнечик

Locust

жаздыгүні

летом

write

сабан

солома

saban

ақын

поэт

the poet

аудармашы

перевотчик

translator

жәндік

существо

insect

кейіпкер

герой

the character


Талқылауға арналған сұрақтар

Жабық сұрақ:

Құмырсқа жәндікке жатады ма?

Шегіртке жасыл түсті ме?

Қыста суық бола ма?

Қыста жылы киіну керек пе?

Ашық сұрақ:

Суреттен нені көріп тұрсың?

Жылдың қай мезгілі бейнеленген?

Құмырсқаның киімі қандай?Шегірткенің ше?

Шегірткенің көңіл күйі қандай деп ойлайсың? Неліктен?

-Мысалдың авторы кім?

-Ақын туралы не білесің?

Құндылықтар

Жауапкершілікке , еңбекқорлыққа, еңбексүйгіштікке баулу

Пәнаралық байланыс

Қазақ тілі,орыс тілі, ағылшын тілі,өзін-өзі тану пәні

АКТ мен байланыс

Интербелсенді тақта, слайд, видеоролик

Бұған дейінгі меңгерілген білім

шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау, сахналау

Жоспарланған уақыт 40минут

Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

2мин

Психологиялық тренинг:

Сыныпты қалыпқа келтіру.

Ойсергек.

– Сәлем, достым! (амандасады)

– Сәлем! (иығынан қағады)

– Қайда болдың? (құлағынан тартады)

– Мен сені сағындым! (қолын жүрегіне қояды)

– Сен келдің бе? (қолын жаяды)

– Жақсы болды! (құшақтайды)

Үй жұмысын сұрау. «Таяқша әдісі»

Оқушылардың аттары жазылған

таяқшаларды таңдау арқылы. Кімнің есімін суырса, соған өз

сұрағын қояды немесе керісінше, соның сұрағына жауап береді.

4 топқа бөлу, ат қою, топ мүшелерінің міндеттерін бөліп беру.

1-топ: Талап. 2-топ: Еңбек 3-топ:Қанағат

1.Топбасшы 2.Таймпикер 3.Хатшы

4.Қорғаушы 5.Бақылаушы 6.Бағалаушы















Топ аттары, қима қағаздар

Сабақтың

басы

5 мин


1-тапсырма (Т) ««Пазл»» әдісі

Тыңдалым,айтылым.

Белсенді оқыту: «Сұрақ қою және талқылау»

Саралау: «Диалог және қолдау көрсету»


Берілген қима суреттерден (пазл) құмырсқа мен шегіртке суретін құрастыру, сурет бойынша сұрақтарға жауап беру






Талқылауға арналған сұрақтар:

-Суреттен нені көріп тұрсың?

-Жылдың қай мезгілі бейнеленген?

-Құмырсқаның киімі қандай?Шегірткенің ше?

-Шегірткенің көңіл күйі қандай деп ойлайсың? Неліктен?

-Мысалдың авторы кім?

-Ақын туралы не білесің?



құмырсқа

муравей

ants

шегіртке

кузнечик

Locust


ҚБ: өзара топтарды бағалау

«Сиқырлы жапырақтар»

Толық жауап Толық емес жауап Қалыпты жауап

Пазл, қима қағаздар

Бағалау критерийі:

1. Әңгіменің жанрын анықтайды, сурет бойынша сұрақтарға жауап береді, авторы туралы кластер құрады.

Дескрипторлары.

1.Қима суреттен пазл құрастырады.

2.Суретке бойынша сұрақтарға жауап береді, мысалдың авторын анықтайды.

3. А.Құнанбаев туралы кластер құрады.

Сабақтың

ортасы

2-тапсырма (ж) «Венн диаграммасы» әдісі

Тыңдалым,айтылым және оқылым.

Белсенді оқыту: «Нұсқау беру және айту»

Саралау: «Тапсырма»

Мысалды оқиды, кейіпкерлердің іс-әрекетіне мінездеме беріп, салыстырады, кейіпкерлерге қатысты сөздерді тауып жазады.

Талқылауға арналған сұрақтар:

1.Қолдауды қажет ететін оқушы-жаз біткен соң не болғанын суреттеп бер.

2. Қолдауды орташа қажет ететін оқушы -... Шегіртке неліктен далада қалып, бұлай болғанын түсіндіріп бере аласың ба?

3.Қолдауды қажет етпейтін оқушы -Осы оқиғаға ұқсайтын басқа қандай оқиғаны білесің?

4. Мысалға сүйеніп, кейіпкерлерді салыстыра сипаттап жаз.


жаздыгүні

летом

write

сабан

солома

saban

ҚБ: өзара жұптық бағалау

Толық жауап Толық емес жауап Қалыпты жауап

Құмырсқа құмырсқа үйі шегіртке



Бағалау критерийі:

2. Кейіпкерлердің іс-әрекетіне мінездеме беріп, салыстырады, кейіпкерлерге қатысты сөздерді тауып жазады.


Дескрипторлары.

1.Мысалдағы оқиғаны болжайды.

2. Мысалдар келтіру арқылы шегірткенің іс-әрекетін анықтайды.

3. Мысалға сәйкес мысалдарды өз ойымен дәлелдейді.




3-тапсырма (Ж) ««Сахналау»» әдісі

Тыңдалым,айтылым.

Белсенді оқыту: «Қорытынды шығару және есте сақтау»

Саралау: «Қарқын»

Мысалдағы кейіпкер рөліне кіріп, сахналайды

Талқылауға арналған сұрақтар:

1.Кейіпкер рөльін сомдайтын оқушыны топ ішінен таңдау.

2. Рөлдерді анықтау.

3. Қарапайым қара сөзбен сөйлейді.

жәндік

существо

insect

кейіпкер

герой

the character


ҚБ: Мұғалімнің бағалауы «Өзара жұптық»

«Мүсіндер»

Толық жауап Толық емес жауап Қалыпты жауап



Бағалау критерий: Мысалдағы кейіпкер рөліне кіріп, сахналайды


Дескрипторлары.

1.Мысалды түсініп оқиды.

2. Мәтін ішінен кейіпкерлердің сөзін анықтайды

3. Сөздерді дұрыс оқып, сахналайды.



4-тапсырма (Өж)«Әдебиет лотосы» әдісі

Тыңдалым,айтылым.

Белсенді оқыту: «Рефлексия және бағамдау»

Саралау: «Қорытынды»

Кестені толтырып, мысалға талдау жасайды.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Шығарма атауы

Авторы

Кейіпкері

Қандай?

Қандай жағымды қасиеттері мен қылықтары ұнайды?

Кейіпкерге ұқсағың келе ме, жоқ па? Себебін түсіндір.

Қорытын-ды ойы








ҚБ:мұғалімнің бағалауы«қайықтар»

Толық жауап Толық емес жауап Қалыпты жауап





Бағалау критерийі:

Кестені толтырып, қорытынды ойын айтады

Дескрипторлары.

1.Қандай жағымды және жағымсыз қасиеттерін ажыратады.

2.Өзіне ұнайтын кейіпкерді анықтайды

3. Мысалдағы жағымды кейіпкер бойынша өз ойын тұжырымын айтады, дәлелдейді.




Қалыптастырушы бағалау:

1. «Сиқырлы жапырақтар»

2. Құмырсқа, құмырсқа үйі, шегіртке.

3. Алтын, күміс, қола мүсіндер

4.Қайықтар

Кері байланыс

««Аралдар картасы»»


Қосымша ақпарат

Саралау – сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?


Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруды қалай жоспарлайсыз?


1. «Еңбек түбі -береке» «ПОПС» формуласы әдісіне салып эссе жазу

• Бірінші сөйлем «Менің ойымша, ... »

• Екінші сөйлем «Себебі, мен оны былай түсіндіремін … »

• Үшіншісөйлем «Оны мен мынафактілермен, мысалдармендәлелдейаламын

• Соңғысөйлем «Осығанбайланысты мен мынадайқорытындышешімгекелдім

Бағалау

Өзін-өзі бағалау

Топтық бағалау.

Жұптық бағалау

Мұғалімдің бағалауы

« » толық орындалған жұмысқа

« » толық емес орындалған жұмысқа


Бағалау: «Күн мен бұлт» әдісі


Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

№1тапсырма «Пазл» әдісі

№2тапсырма Топтық жұмыс «Сахналау» әдісі

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар ед? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз )

1. Жұптық жұмысқа тиімді әдіс-тәсілдерді таңдап, тапсырма дайындау.

2.Қабилетті оқушыларға саралау тапсырмаларын күрделендіріп отыру қажеттілігі туады.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекеленген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?


1.Тапсырмаларды түрлендіру.

  1. Кейбір оқушыларға ынталандырушы тапсырмалар беру.Сөздік қорларын кеңейту.







Оқу ісінің меңгерушісі: Байсымақова Қ.А




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Технология (девочки)

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
“Жанды табиғат”

Автор: Серикбаева Ляззат Махатаевна

Дата: 28.11.2021

Номер свидетельства: 592884
