Пәні: технология | Сабақ № 5 | Мектеп: Х.Есенжанов атындағы ЖОББМ |
Күні: | Мұғалімнің есімі: Араблаева А.Г. |
Сынып: 5 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Ыстық сусындар. Шай дайындау технологиясы. |
Мақсаты | Ыстық сусындар дайындау технологиясымен таныса отырып, Шай дайындап үйрену |
Күтілетін нәтиже | А) ыстық сусындардың түрлерін біледі, дайындау әдісін түсінеді В) технологиялық карта бойынша ыстық сусынды талапқа сай дайындайды С)шәй дастарханыын жасақтай алады, тағамдардың құндылығын анықтайды |
Алдыңғы оқу | Бутербродтар. Тауық жұмыртқасының құндылығы. |
Жоспар |
Жоспар- ланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз ) | Формативті бағалау (ОҮБ) | Ресурстар |
Басталуы | Кіріспе.Таныстырылым (1-2 минут) Ұйымдастыру Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру, топқа бөлу «Алфавит» Үй жұмысын тексеру: «Детальдарын қосу»: Бастапқы сөйлем Кеңейтілген сөйлем Мысалы: Топ жауаптарын «Смайликтер» әдісімен бағалау | «Смайликтер» әдісі | Түрлі смайликтер |
Ортасы | Негізгі бөлім Оқулықпен жұмыс – мәтінмен танысу Топтық жұмыс – кластер құрастыру 1-топ: ыстық сусындар 2-топ: салқын сусындар Сармандық жұмыс – Жұптық жұмыс «Шайды демдеу» Технолгиялық карта бойынша жұмыстанады | Топтарды «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісімен бағалау | Оқулық Флипчарт, фломастерлер, стикерлер Шай демдеуге қажет тағам, ыдыс түрлері |
Аяқталуы | Бекіту «Қораптағы сұрақтар» әдісі Ыстық сусындар түрлерін ата Шоколад пен какаоның отаны Тез еритін кофені қалай дайындайды? Шай демдеудің реттілігін ата Шайдың құрамы қандай? Шайдың түрлері Неге шайды біраз уақыт өткеннен кейін пайдалануға болмайды? Бағалау Үйге тапсырма Оқу, сұрақтарға жауап беру - §-5 Рефлексия (кері байланыс) «СМС» әдісі Әр оқушы өзімен жұптасып жұмыстанған оқушыға баға беру мақсатында хабарлама жазады | «Қолшапалақтау» «СМС» әдәсә бойынша жұбының сабаққа қатысын бағалау | Қорапша, сұрақтар жызылған кесінділер «Үйлы телефон» суреті |
Рефлексия Сабақ/оұу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз |
|
Қорытынды бағамдау : Қандай екі нәрсе табысты болды( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1 2 Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1 2 Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқущылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |