kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Кунделікті жоспар

Нажмите, чтобы узнать подробности

тақырыбы: "Дизайн,  киім  макетін  жасау". 

Түрлі  материалдардан  (тоқыма,  табиғи  және  жасанды)  қарапайым  бұйым  дайындау;

Материалдар  мен  құралдарды  қауіпсіздік  техникасын  сақтап,  қолданудың  маңыздлығын  сезіне  отырып  демонстрацияла;

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Кунделікті жоспар»

Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Бөлім 3 А . Дизайн және технология

Мектеп


6 орта мектеп, Мұнайлы ауданы

09.02.2018 ж

Мұғалімнің аты-жөні:

Сисенгалиева Камка Кыдырбаевна

Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Қатыспаған саны:

Сабақ тақырыбы


Дизайн, киім макетін жасау (қағаз, мата және т. б. материалдар). Костюм дайындау (шағын сәнмүсінге немесе қуыршаққа)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқ бағдарламасына сілтеме)

-Түрлі материалдардан (тоқыма, табиғи және жасанды) қарапайым бұйым дайындау.

- Материалдар мен құралдарды қауіпсіздік техникасын сақтап, қолданудың маңыздылығын сезіне отырып демонстрациялау.

Бағалау критерийлер

Оқушы мақсатқа жетті, егер:

  • Түрлі материалдардан қарапайым бұйым дайындайды;

  • Материалдар мен құралдарды қауіпсіздік техникасын сақтап, қолданудың маңыздылығын сезіне отырып демонстрациялау;

АКТ қолдану дағдылары

Презентация, ғаламтор желісі

Пәнаралық байланыстар

Бейнелеу, технология

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы


2 минут










5 минут


Сабақтың ортасы


15 минут












3 минут













7 минут










5 минут













3 минут










2 минут








3 минут


Психологиялық дайындық.

-Көңіл-күйлеріңіз қалай?

-Керемет! (қолдарын көтереді)

-Сабаққа дайындықтарың қалай?

-Тамаша! (алақандарын шапалақтайды)

-Ынталарыңыз қалай?

-Ғажап! (қолдарын көтереді)

-Ендеше сабағымызды бастайық!

-О, о, о (бас бармағын көтереді)


Топқа бөлу.

Сабақтың мақсатымен таныстыру және ҚТЕ еске түсіру.


Жаңа сабақты сұрақ жауаптар арқылы меңгерту.

  1. Пішім дайындау тәсілдері—Есептік-графикалық, муляжды тәсіл.

  2. Есептік-графикалық тәсіл—пішім сызбасына арналған формулалар мен дене бітімнен өлшем алу арқылы құрастырылады.

  3. Мулыжды тәсіл—киімді түйреу тәсілімен макеттеу, киімді лекало жасамай тігуге болатын тәсіл.

  4. Өлшем алған кезде қандай құрал пайдаланады? Сантиметрлік таспа.

  5. Өлшем алған кезде қандай ережелерді сақтау керек?

5 түрлі ереже сақталуы тиіс. Атап айтып береді.


Топтық жұмыс. «Өлшем дұрыс алу ережелерінің қадамдарын құрастыру»

1. Өлшем алған кезде белді нақты өлшеу үшін белді баумен буып қою қажет.

2.Өлшем дене бітімнің оң жағынан алынады

3.Өлшем алған кезде өлшемі алынатын адам түзу тұруы қажет

4.Өлшем алған кезде сантиметрлік таспаны қатты тартуға немесе бос ұстауға болмайды

5.Ұзындық өлшемдері толық жазылады. Ені мен айналым өлшемдері жартылай жазылады.


« Өлшем алу реті» туралы түсінік беру.

  • ЖМойа - Иа

  • ЖКа - Жұ

  • ЖБа -Ұ

  • ЖМа -Ке

  • Абұ -Аббұ

  • Бұ -Ае

  • Ие


Жетістік шыңына шығу үшін смайликтер жинайды.

Әр дұрыс орындалған тапсырмалар мен сұрақтарға смайликтер беріліп отырады. (1 смайлик-5 балл)

  1. Тапсырма

Топтық жұмыс.« Мен жас дизайнермін»

Оқушылар қуыршақтарды әртүрлі стильдерде киіндіреді.



Сергіту сәті: «Мен күтпеген сурет»

Партаны айнала шеңбер болып орналасады, қолдарына қағаз, қарындаш алып, бір киімнің дизайнын бастап салады. Мұғалім баста, тоқта деп ескертіп айтып отырады. Баста дегенде суретті бастап салады, тоқта дегенде тоқтап, суретін жанындағы балаға беріп ауыстырып отырады. Әрқайсысының өз қағаздары өздеріне айналып келгенше осылай қайталанады. Соңында қандай киімнің дизайны шыққанын көріп өз қалағандарындай сурет шықты ма жоқ па айтып береді.

Әр оқушыда 5 смайликтен жоғары болса, яғни

3 смайлик 15 балл --өте жақсы.

2 смайлик 10 балл-жақсы

1 смайлик 5 балл-қанағаттанарлық

«Аяқталмаған сөйлемдер»



Оқушының аты-жөні:

Бүгін мен………білдім

Мен үшін………қызықты болды

Маған……… тапсырма орындау оңай болды
























Видеоролик























А 3 қағаз , маркерлер

















Сантиметрлік таспа

















Қуыршақтың қима үлгілері





А 4 қағаз, түрлі түсті қалам.

Үй тапсырмасы

- Түрлі-түсті фломастер мен қарындаштарды әкелу

- Түрлі матаның қиқымдарын әкелу: фетр, велюр, атлас, шифон, т.б.

- Картон, карандаш, қайшы, маникенге арнайы қуыршақ













































«Аяқталмаған сөйлемдер»

Оқушының аты-жөні:

Бүгін мен…………………………………………………………………………….білдім


Мен үшін…………………………………………………………………қызықты болды


Маған………………………………………………………………………………………………………………………………………………… тапсырма орындау оңай болды




«Аяқталмаған сөйлемдер»

Оқушының аты-жөні:

Бүгін мен…………………………………………………………………………….білдім


Мен үшін…………………………………………………………………қызықты болды


Маған………………………………………………………………………………………………………………………………………………… тапсырма орындау оңай болды




«Аяқталмаған сөйлемдер»

Оқушының аты-жөні:

Бүгін мен…………………………………………………………………………….білдім


Мен үшін…………………………………………………………………қызықты болды


Маған………………………………………………………………………………………………………………………………………………… тапсырма орындау оңай болды




«Аяқталмаған сөйлемдер»

Оқушының аты-жөні:

Бүгін мен…………………………………………………………………………….білдім


Мен үшін…………………………………………………………………қызықты болды


Маған………………………………………………………………………………………………………………………………………………… тапсырма орындау оңай болды




«Аяқталмаған сөйлемдер»

Оқушының аты-жөні:

Бүгін мен…………………………………………………………………………….білдім


Мен үшін…………………………………………………………………қызықты болды


Маған………………………………………………………………………………………………………………………………………………… тапсырма орындау оңай болды


















































































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Технология (девочки)

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Кунделікті жоспар

Автор: Сисенгалиева Камка Кыдырбаевна

Дата: 05.03.2018

Номер свидетельства: 460777
