kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жол белгілерін білеміз бе? Сын есім.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жол белгілерін білеміз бе? Сын есім. Қысқа мерзімді сабақ жоспары. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жол белгілерін білеміз бе? Сын есім.»

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақ

Сынып : 5

Пәні: қазақ тілі

Мектеп

«Қожбанбет би атындағы орта мектеп» КММ

Пән мұғалімі

Ибраймова Дана Мусақызы

Бөлім

Көлік және жол белгілері

Бөлімше

«Жол белгілерін білеміз бе?» . Сын есім



Қатысқандар-

Қатыспағандар-



Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Т\А 5.1.4.1 Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау

Ж5.3.3.1.Оқылым мен тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу.

ӘТН 5.4.4.4 Сын есімдердің , шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Мәтінді тыңдайды.Жабық сұрақтарға жауап береді

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Мәтіннің мазмұнын түсінеді, тақырып қояды. Өлеңнен сын есімдерді анықтайды.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Туынды сөздердің түрлерін табады.Шағын мәтін құрайды.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Жол белгілері туралы сұрақтарға жауап береді. Суреттерге қатысты өз ойын білдіріп, баға береді. Сын есімдерді табады.

Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: жол белгілері, тыйым салу, ескерту белгілері, сын есім

Ишара: бармақ көрсету, бас изеу

Алдыңғы оқу

Жол белгілері туралы біліп келу

Бағалау критерийлері

Ойлау деңгейлері: білу, түсіну.

-Жол белгілерін ажыратады.

-Сын есімді анықтайды.

Құндылықтарды дарыту

Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу

Пәнаралық байланыс

Әдебиет

Жоспар

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут



Шаттық шеңбері «Құнды қасиеттерді жинау» тренингі

  • Балалар, шаттық шеңберіне жиналайық!

  • Шеңберге тұрайық, жүрекшені бере отырып оның бойындағы бір жақсы қасиетін айтайық.

Оқушыларды топқа бөлу .Жол белгілері түрлеріне қарай топқа бөлу.

1-топ Тыйым салу белгісі

2-топ Ескерту белгісі

3- топ Ақпараттық көрсеткіш белгілері

Оқу мақсатымен таныстыру.

Ой қозғау

Жол белгілері не үшін керек?

Егер жол белгілері болмаса қалай болар еді?

Неліктен жол белгілері біз үшін маңызды ?

Суреттегі жол белгілерін сөйлетіп көр. Олар нені білдіреді?

Ендеше , қазір мен 1-тапсырманы ұсынамын.

«Жүрекше»










Жол белгілері бойынша қима қағаздар

Сабақтың ортасы 30- минут

1-тапсырма

8 минут







8 минут








8 мин










6 мин





1-тапсырма Жеке жұмыс

«Көршіңді бағала» әдісі

  1. Суреттегі жол белгілерінің ішінен өзің білетін біреуін таңдап ал

  2. Суретін сал

  3. Олардың мағынасын түсіндіріп жаз. Кестеге бөліп орналастыр

  4. Парталасыңның жауабын бағала

Кері байланыс «Жұлдызшалар» әдісі арқылы бағалау


2-тапсырма Топтық жұмыс «Кім жылдам?» әдісі

  1. Жол белгілерін есіңе түсір

  2. Жол белгілерін білудің маңызын топпен талда

  3. Мәтінде құрауда сын есімдерді қолдан.

  1. «Жол белгілерін білудің қандай маңызы бар?» деген сұраққа шағын мәтін құрап жазыңдар

Кері байланыс «3,2,1» әдісі . Қол соғу .


«Ой моншақ» әдісі . Жұптық жұмыс

1. Мәтінді үнтаспадан тыңда.

2. Өлеңде не туралы айтылады? Анықта. Тақырып қой.

3.Өлеңнен сын есімдерді анықтап жаз, таныстыр.

4. Өлеңнің мазмұнын қарасөзбен баяндап, мәтін түрінде жазыңдар


Кері байланыс . «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау


4- тапсырма «Рөлдік ойын» әдісі

(тілші, тәуелсіз сарапшы, жүргізуші)

  1. Көлік таңда

  2. Жол белгілерінің түрін анықта

  3. Жол белгісін сипаттап , түсіндір

  4. Сын есімдерді ата, түрлеріне қарай ажырат


Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау


Жол

белгілерінің суреті, ақ қағаздар,

маркерлер

жұлдызшалар,жол белгілерінің түрлері салынған қима қағаздар


Жол белгілері суреттері, сын есім туралы мәліметтер



Ноутбук, тыңдалатын мәтін, А3 парақшасы, маркерлер




Слайдта берілген жол белгілері

Соңы 5 минут

«Шын ба, әлде жалған ба?»

Рефлексия : Ойды аяқта.






Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыға

мейлінше қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға

тапсырманы қалай

түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?



АКТ-мен байланыс, құндылықтармен байланыс.


Жетелеу сұрақтарын жас ерекшеліктеріне қарай қою және мадақтау

арқылы бағалауды жүзеге асыру .

Оқушыларға мəтінді тыңдайды. Олар жұптасып тақырып қояды.

Қарасөзбен баяндап мәтін жазады.


Оқушы білімін бағалауды қалыптастырушы бағалау түрлерін қолданамын.Әр тапсырманы орындаған соң, кері байланыс жасап,қолдау көрсетіп, мадақтап отырамын.


Ноутбук, Интерактивті тақта арқылы слайдтармен тапсырмаларды корсету.


Адам өміріндегі жол белгілерінің маңызын түсіну. «Жол қозғалысы ережелерін» жетік білуге баулу.

Рефлексия

Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары шынайы ма?

Оқушылар бүгін не

үйренді?

Сабақтағы ахуал

Қандай болды?

Жоспарланған саралау

жақсы іске асты ма?

Уақыт есебінен ауытқу

болды ма?

Жоспарға қандай

өзгеріс енгізілді?

Сабағыңызға анағұрлым тəн сұрақтарға жауап беріңіз






Қорытынды баға

Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)


Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың бұдан да жақсы өтуіне ықпалын

тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Жол белгілерін білеміз бе? Сын есім.

Автор: Ибраймова Дана Мусақызы

Дата: 10.06.2018

Номер свидетельства: 472904
