| Сабақ: Қырғауыл мен түлкі | Мектеп: «№23 орта мектеп» КММ |
| Күні: 25.10.2017 | Мұғалімнің есімі: Утетлеева Г.Б. |
| Сынып: 5 «Б» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
| Сабаққа негізделген оқу мақсаты: | Қазақ тіліндегі танымдық ақпараттардың негізінде ертегі туралы ақпарат беру. Жаңа тақырып бойынша әртүрлі диалогтік минимумдар арқылы сөйлесімге баулу. |
| Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: жаңа сөздерді есте сақтайды; атаулары бойынша суреттен көрсетеді. |
| Оқушылардың басым бөлігі: сұрақтарға толық жауап береді, видео бойынша ертегінің суреттерін рреттейді |
| Кейбір оқушылар: жаңа сөздерді толық меңгереді,тақырып бойынша әңгімелейді, |
| Алдыңғы оқу | «Kahoot» әдісі бойынша өткен тақырыптарды тексеру (5 минут) |
| Жоспар |
| Жоспарланған уақыт | Жаттығулар | Ресурстар |
| Басталуы | Психологиялық ахуал орнату: «Пазл» әдісі арқылы топқа бөлу(1,2,3). Миға шабуыл/ Ой қозғау: «Қырғауыл мен түлкі» атты сөзжұмбақ, әр топқа А4 қағазында сөзжұмбақ таратылады. Қай топ жылдам шешіп, сабақтың тақырыбын тапса, өздеріне 1 ұпай қосып алады. | Қима қағаздар 1 минут А4 – сөзжұмбақ 3 минут |
| Ортасы Соңы | Жаңа сабақ: | |
| Жаңа сөздермен танысу: Қырғауыл – фазан Естімейді – не слышит Заман – времена Бұйрық – приказ Зорлық қылмасын – пусть не принуждает Алды-артына қарамастан – не посмотрев по сторонам Тақтамен жұмыс: оқушылардың зейінін дамытуға арналған жұмыс (тақтадағы сөздерді мұғаліммен оқиды, қайталайды. Мұғалім бір-бір сөзден сүртіп тұрады, оқушылар соны еске түсіріп айтады) «Түлкі мен қырғауыл» ертегісін тамашалайды 4-тапсырма. Мәтінді тізбектеп оқиды. оқиды | Критерий | Дескриптор | | -сауатты оқи алады | -сауатты оқиды | СЕРГІТУ СӘТІ: «Сөздік ойын» Ключ –кілт Туча – бұлт Червь – құрт Усы – мұрт Облако – бұлт Нация – ұлт Листок – парақ Расческа – тарақ Веко – қабақ Урок – сабақ Копейка – тиын Белка – тиін Ухо – құлақ Родник – бұлақ Осень – күз Сто – жүз Дуб – емен Пол – еден Тазик - леген 5-тапсырма. Мәтіннің мазмұнына сәйкес сөздер мен сөз тіркестерін сәйкестеңдір Қырғауыл ағаштың басында отыр Құлағым естімейді Бұйрық шықты Қазіргі заман Ешкім зорлық қылмасын ......................................................................... Алды-артына қарамады | Критерий | Дескриптор | | -мәтінмен жұмыс істей алады | - мәтінмен жұмыс жасайды | «Хикая картасы». Берілген үзінділерді ертегінің мазмұны бойынша рет-ретімен орналастыру 7-тапсырма. Жұптық жұмыс | Критерий | Дескриптор | | -суреттерді мәтін мазмұны бойынша реттей алады | - суреттерді мәтін мазмұны бойынша реттейді | 8-тапсырма. Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді жазып, сөйлемді толықтыр. | Критерий | Дескриптор | | - сауатты оқи алады - сұрақ-жауап жұмысын өткізе алады | - сауатты оқиды - сұрақ-жауап жұмысын өткізеді | | Критерий | Дескриптор | | - сауатты оқи алады, жаза алады - мәтінмен жұмыс жасай алады | - сауатты оқиды, жазады - мәтінмен жұмыс жасайды | | Оқулық, тақта 3 минут Видео 1 минут Оқулық 5 минут 2 минут Оқулық, дәпттер, суреттер 2 минут А3, суреттер, желім 4 минут Оқулық 3 минут Оқулық, дәптер 5 мин |
| Үй тапсырмасы | 1) Жаңа сөздерді жаттау 2) 68-бет 10-тапсырма | 1 минут |
| Бағалау | Бағалау парақшалары арқылы бағаланады | Жұлдызшалар, смайликтер: 2 м. |
| Рефлексия | Сабақтың басында көңіл күйін жазған стикерлерге сабақ соңындағы көңіл күйлерін жазады | Стикерлер, «Көңіл» ағашына іледі: 2 минут |