kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

ЭКСПО-2017 – Астана қаласында

Нажмите, чтобы узнать подробности

6.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай ресми сөздер мен тіркестер, дайын тіркестер мен терминдерді орынды қолданып, диалогке қатысу, ойын анық жеткізу

6.4.3.1 неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«ЭКСПО-2017 – Астана қаласында»

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

4-бөлім. Астана – мәдениет пен өнер ордасы.
Лексика

Мектеп: ЖОББ Қ.Сәтбаев ат. мектеп

Күні: 22.11.2018

Мұғалімнің аты-жөні:

Шакирова Айымкоз Куатовна

Сынып: 6«А»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

ЭКСПО-2017 – Астана қаласында

Осы сабақта қол

жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына

сілтеме)

6.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай ресми сөздер мен тіркестер, дайын тіркестер мен терминдерді орынды қолданып, диалогке қатысу, ойын анық жеткізу

6.4.3.1 неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады:

- коммуникативтік жағдаятқа сай ресми сөздер мен тіркестер, дайын тіркестер мен терминдерді орынды қолданып, диалогке қатысады

- неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсінеді

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

- коммуникативтік жағдаятқа сай ресми сөздер мен тіркестер, дайын тіркестер мен терминдерді орынды қолданып, диалогке қатысады, ойын анық жеткізеді.

- неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсініп және ажырата біледі

Кейбір оқушылар орындай алады

- коммуникативтік жағдаятқа сай ресми сөздер мен тіркестер, дайын тіркестер мен терминдерді орынды қолданып, диалогке қатысып, ойын анық жеткізеді, дәлелдейді

- неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсініп, ажырата біледі, ережемен дәлелдейді

Бағалау критерийлері

  • - коммуникативтік жағдаятқа сай ресми сөздер мен тіркестер, дайын тіркестер мен терминдерді орынды қолданып, диалогке қатысып, ойын анық жеткізеді

  • неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсініп, ажырата біледі

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

коммуникативтік жағдаятқа сай ресми сөздер мен тіркестер, дайын тіркестер мен терминдерді орынды қолданып, диалогке қатысып, ойын анық жеткізе алады. неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсініп, ажырата біледі.

Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер:


Талқылауға арналған сұрақтар:

Құндылықтарға баулу

Ынтымақтастық, Қазақстандық патриотизм, тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы

Пəнаралық байланыс

Тарих, әдебиет, өзін-өзі тану

Алдыңғы білім

Астана қаласы – мәдениет орталығы

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут

Ширату: «Бақыт шеңбері» әдісімен жүргізіледі.

«Күннің шыққаны бақыт па? (күнді бейнелейді)
Бақыт! (шапалақтайды)
Желдің соққаны бақыт па? (желді бейнелейді)
Бақыт! (шапалақтайды)
Достарыңмен бірге жүрген бақыт па? (адымдайды)

Бақыт! (шапалақтайды)
Анаңды құшақтаған бақыт па? (өздерін құшақтайды)
Бақыт! (шапалақтайды)
Әкеңнің маңдайыңнан сипағаны бақыт па? (Бір-бірінің маңдайынан сипайды)

Бақыт! (шапалақтайды)
Жанұямызбен бірге болған бақыт па? (үйді бейнелейді)
Бақыт! (шапалақтайды)

Өз еліңде туып-өскен бақыт па?

Бақыт! (қолдарын аспанға көтереді)

«ПАЗЛ» әдісі арқылы топқа бөлемін.

Тақырыпты болжау

Суреттердің артында латын харіптерімен жазылған Kórmе, Bоlаshаq, Ónеrtаbys сөздері жазылған. Осы сөздерге ассоциация жасау арқылы жаңа тақырыпты болжайды.

(Оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін оқушыларға хабарлаймын)

Слайд















Қима суреттер

Сабақтың ортасы

(25 минут)

























































































Тыңдалым алды тапсырмасы

Оқушыларға суреттер беріледі, суреттер бойынша мәтінді божайды, тірек-сөздер жазады

Тыңдалым кезіндегі тапсырма

1-тапсырма

Мәтінді тыңдайды, мәтін бойынша тірек-сөздер жазып алады. «Ойлан. Талқыла. Бөліс» әдісі арқылы топта талқылап бірін-бірі толықтырады

2-тапсырма

Суретті сұрақтарға жауап бере отырып, диалогке түсу

Тыңдалымнан кейінгі тапсырма

3-тапсырма

«Айтарым бар» әдісі арқлы мәтінді қорытындылайды

І топ. Көрме қажет пе?

ІІ топ. Көрме не үшін қажет?

ІІІ топ Көрменің пайдасы қандай?

Тыңдалым алды тапсырмасы

С. «Стоп-кадр» әдісімен «ЭКСПО» туралы үзінді көрсету арқылы мәтінді болжатамын.

  • Бейнеролик не туралы?

  • Бұл қай жерде өткен көрме?

  • ЭКСПО көрмесі туралы не білесіңдер?

Тыңдалым тапсырмасы

1-тапсырма

Мәтінді тыңдай отырып

І топ. Тірек-сөздер жазып алады

ІІ топ. Сызба құрастырады

ІІІ топ. Сұрақтар құрастырады

2-тапсырма

Блиц сұрақтарға жауап беру

«Шындық және жалған» әдісі

  1. «ЭКСПО» атауы экспонат деген сөзден шыққан (шындық)

  2. Қазақша «жәдігер» деген мағынаны білдіреді(шындық)

  3. Қазақстанда ЭКСПО 2019 жылы өтті (ж)

  4. ЭКСПО Қазақстанда 2017 жылы өтті (ш)

  5. ЭКСПО Алматы қаласында өтті (ж)

  6. Қазақстанда ЭКСПО тақырыбы «Болашақ энергиясы» деп аталады. (ш)

  7. Көрмедегі бірінші нысан – «Нұр әлем» (ш)

  8. Салмағы 15 мың тоннадан астам (ж 13)

  9. Сфераның пішіні төртбұрышты (ж)

  10. «Нұр әлем» сфералық ғимараты көрмеден қалған мұра (ш)

Тыңдалымнан кейінгі тапсырма

ПОПС әдісі

1.Пікір – мәтін туралы өз пікірін бір сөйлеммен айту

2.Дәлел-өз пікірін бір сөйлеммен дәлелдейді

3.Мысал- өмірімен байланысты мысал келтіреді

4.Қорытынды- тақырып бойынша қорытынды шығарады

Грамматикалық тапсырма

1-тапсырма

Кестені толтыр

І топ

Атауы

Ережесі

Мысалы

Термин



ІІ топ

Атауы

Ережесі

Мысалы

Кәсіби



ІІІ топ

Атауы

Ережесі

Мысалы

Диалект



2-тапсырма

«Сәйкестендіру» кестесі

І топ

1. Лексика

A. Математика

2. Көбейту

B. Тіл білімі

3. Карта

C. Әдебиет

4. Жасуша

D. География

5. Эпитет

E. Биология

ІІ топ

1. Жіп

A. Ұсталық

2. Ыңғыру

B. Тоқымашылық

3. Білезік

C. Егіншілік

4. Ау

D. Зергерлік

5. Тұқым

E. Балық аулау

ІІІ топ

Әдеби тілде

Диалект сөз

1. Шалбар

A. Тұқым

2. Жұмыртқа

B. Сым

3. Қабырға

C. Құдағи

4. Үлкен

D. Жар

5. Құдағай

E. Нән

Жауабы:

1-B

2-A

3-D

4-E

5-C

Суреттер, аудио жазба























































Кесте





































Сабақтың соңы

10 минут


«Еркін микрофон » әдісі арқылы тыңдалған мәтін бойынша оқушылар бір-біріне жуан, жіңішке сұрақтар қойып, жауап береді. Саралау: Оқушылар өз мүмкіндігіне қарай жуан, жіңішке сұрақтар қояды.

Рефлексия: «Бәйтерек» әдісі арқылы кері байланыс жүргіземін.

Сабақ ұнады, тапсырмалардың бәрін сәтті орындадым.

Сабақта түсінбегенім көп болды

Сабақта қиындықтар кездесті

Микрофон




Стикерлер, ағаш суреті




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
ЭКСПО-2017 – Астана қаласында

Автор: Шакирова Айымкөз Қуатқызы

Дата: 06.06.2019

Номер свидетельства: 513652
