Тақырып №4 | Баланың бас ұстазы – ата-ана. 9 б | 5 сынып | Күні: | |
Мақсаты | Отбасы туралы мақал-мәтелдердің мағынасын ашу. Сұрақтарға жауап беру. Диалог құрастыру. | |
Күтілетін нәтиже | Отбасы туралы мақал-мәтелдердің мағынасын ашады. Сұрақтарға жауап береді. Диалог құрастырады. Мәтіндіоқып, толықтырады, мәтінге ат қояды. | |
Қолданылатын модульдер, | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер;+Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; Оқыту мен оқуды ақпараттық- коммуникативтік технологияларды пайдалану; Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу+ Оқытуды басқару және көшбасшылық | |
Сабақтың түрі | Аралас сабақ | |
Пәнаралық байланыс | орыс тілі | |
Әдіс-тәсілдер | Диалогтік оқыту, топтық әңгіме, миға шабуыл, сұрақ-жауап, талдау, ауызша-жазбаша, диалог, топтық жұмыс, кластер құру. ЖИГСО әдісі,топтастыру әдісі, «Алдын ала болжау»,зерттеушілік әңгіме.Түрткі сұрақтары,қайта бағыттау сұрақтары. | |
Сабақтың көрнекілігі | Оқулық, моноблок, бейнесуреттер (презентация), плакат, бағалау парағы, деңгейлік тапсырмалар | |
Кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Ұйымдастыру (5мин) | Психологиялық тренинг Таңертең көбелек оянды, тартылды, Қанаттарын бұлғады, терең тыныс алды, Аз ғана айналып, барлығына күліп, Қайта гүліне оралды Психологиялық жағдай: - Балалар, бүгінгі сендердің көңіл-күйлерінді осы смайликтер арқылы білеміз. - Дыбыстық жаттығу.
| Сабақ алдында психологиялық тренингке қатысады | | Суреттер | |
Үй тапсырмасын тексеру 4 мин | | | | | |
Қызығушылықты ояту (3мин) | Ұстаз деген сөздің мағынасын түсіндіріңдер. | Ұстаз деген сөздің мағынасын түсіндіреді. | | | |
Мағынаны тану (20мин) | 1.Жаңа сөздермен таныстыру. Ақыл, үлгі, мейір, сыншы, қостау, мирас, сыйлы, тірек, қамқоршы, көмек. 1.Мақал-мәтелдермен жұмыс. 2.2-тапсырма. Ән үйренейік. 3. 3-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. 4. 4-тапсырма. | Жаңа сөзбен жұмыс, сөздік дәптерге жазады, олармен сөйлем құрайды. 1.Мақал-мәтелдермен жұмыс. Мақал-мәтелдердің мағынасын ашады. Сұрақтарға жауап береді. 2.2-тапсырма. Ән үйренейік. «Анаға сәлем» Е.хасанғалиевтің әнәі үйренеді. 3. 3-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. Мәтінді оқиды, диалог құрастырады. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жазады. 4. 4-тапсырма. Мәтіннен тәуелдік жалғауы бар сөздерді теріп жазады, жалғауларының жағын анықтайды. | Мадақтау Формативті баға | Оқулық, Мәтін жазылған парақша | |
Сергіту сәті /5мин/ Би «Қара жорға» | сергіту сәтін ұйымдастырады | Сергіту сәтін орындайды | | | |
Қорытындылау /7мин/ | 5-тапсырма. Кесте бойынша сөйлем құрап, әңгімелеу. | | | Жазу дәптері, оқулық | |
Рефлексия | Оқушыларға түрлі түсті стикерлер беріледі | Оқушылар өздерінің ойларын стикерлерге жазып, жапсырып кетеді. | | Түрлі түсті стикерлер | |
Бағалау | Сабақ барысында жұмыс істегендеріне қарай баға беру. | Күнделіктеріне баға қойғызу | Суммативті баға беру. | Күнделік | |