Пән: қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Астана – мәдениет пен өнер ордасы | Мектеп: «Қызылтөбе лицейі» ММ |
Күні: 07.11.2018 | Мұғалімнің аты-жөні: Нургалиева Н.Н |
Сынып: 6 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы | Астана – болашақтың қаласы |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Т/А6.1.2.1 - әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру, жаңалық) көтерілген мәселені талдау |
Сабақтың мақсаттары | Тақырыпқа байланысты мәтіннің мазмұнын игереді, көтерілген мәселені түсінеді, талдау жасайды. |
Бағалау критерийі | Мәтіндегі көтерілген мәселені түсінеді, талдай алады, тақырыпқа байланысты диалог, монологтер жазады. |
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика мен терминология: елорда, руханият, кешен, монумент, мұхитарал Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Мен мынадай дәлелдер келтіремін... Оның себебін... деп түсіндіремін. Біздің пікірімізше.... Олай ойлауға ... себептер бар. |
Құндылықтарды игерту | Оқушылар ел астанасы, оның мемлекет үшін маңызы туралы ой түйеді. |
Пәнаралық байланыс | Дүниетану, география |
Бастапқы білім | Қазақстанның елордасытуралы біледі. |
Жоспар |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер |
Сабақтың басы 10 минут | 4 топқа бөлу. Тыңдалым алды тапсырма. Мұғалім сабақтың тақырыбын анықтау үшін «Астана» әнін тыңдайды. АСТАНА болашақтың қаласы дегенді қалай түсінесіздер? Неліктен Астананы мәдениет пен өнер ордасы деп атаймыз? Болашағыңды Астанамен байланыстырар ма едің? Сабақ тақырыбымен қандай байланысы бар? Мұғалім сабақ мақсатымен таныстырады. Оқушылар мен мұғалім бірлесе отырып сабақтың бағалау критерийлерін әзірлейді. | https://youtu.be/88pfJzwQTNI 1-слайд 2-слайд |
Сабақтың ортасы 5 минут 20 минут | Тыңдалым тапсырмасы Оқушылар «Астана – болашақтың қаласы» атты бейнежазба тамашалайды.Топта талқылайды. Көрсетілімнен көтерілген мәселені анықтайды. Тыңдалымнан кейінгі тапсырма «Елорда» тобы диалог құрайды. «Шаhар» тобы монолог жазады. «Елбасы» тобы сұхбат дайындайды. «Болашақ» тобы жаңалық дайындайды. Дескриптор: Бейнежазбаны көреді; Мәтіндегі көтерілген мәселені түсінеді, талдай алады. Сұраққа жауап береді. Көтерілген мәселені анықтайды; Диалог құрайды; Монолог жазады; Жаңалық дайындайды; Сұхбат жазады. | Бейнежазба https://youtu.be/TbCWBREVcKE 3-слайд Таратпа |
Сабақтың соңы 35-40 | Рефлексия Кері байланыс «1-1-1» • Сабақтан алған 1 маңызды ақпарат • Қиындық тудырған 1 тапсырма • Сабақ барысында туындаған 1 сұрақ,... Үйге тапсырма. Астана тақырыбында жазу немесе суретін салу. | |
Қосымша ақпарат |
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау |
Үлгерімі төмен оқушыларға екпін, логикалық екпін туралы ақпарат беруге болады | Топтық бағалаудың нәтижесінде оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін анықтауға болады. | Топтық жұмыс кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтау қажет. |
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
Бағалау критерийі | № | Дискриптор | Балл |
Әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру, жаңалық) көтерілген мәселені талдау | 1 | Сұраққа жауап береді; | |
Бейнежазбаны көреді; | |
Мәтіндегі көтерілген мәселені түсінеді, талдайды; | |
Көтерілген мәселені анықтайды; | |
Диалог құрайды; | |
Барлығы | | | |
Бағалау критерийі | № | Дискриптор | Балл |
Әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру, жаңалық) көтерілген мәселені талдау | 1 | Сұраққа жауап береді; | |
Бейнежазбаны көреді; | |
Мәтіндегі көтерілген мәселені түсінеді, талдайды; | |
Көтерілген мәселені анықтайды; | |
Диалог құрайды; | |
Барлығы | | | |
Бағалау критерийі | № | Дискриптор | Балл |
Әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру, жаңалық) көтерілген мәселені талдау | 1 | Сұраққа жауап береді; | |
Бейнежазбаны көреді; | |
Мәтіндегі көтерілген мәселені түсінеді, талдайды; | |
Көтерілген мәселені анықтайды; | |
Диалог құрайды; | |
Барлығы | | | |
Бағалау критерийі | № | Дискриптор | Балл |
Әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру, жаңалық) көтерілген мәселені талдау | 1 | Сұраққа жауап береді; | |
Бейнежазбаны көреді; | |
Мәтіндегі көтерілген мәселені түсінеді, талдайды; | |
Көтерілген мәселені анықтайды; | |
Монолог жазады; | |
Барлығы | | | |
Бағалау критерийі | № | Дескриптор | Балл |
Әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру, жаңалық) көтерілген мәселені талдау | 1 | Сұраққа жауап береді; | |
Бейнежазбаны көреді; | |
Мәтіндегі көтерілген мәселені түсінеді, талдайды; | |
Көтерілген мәселені анықтайды; | |
Монолог жазады; | |
Барлығы | | | |
Бағалау критерийі | № | Дескриптор | Балл |
Әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру, жаңалық) көтерілген мәселені талдау | 1 | Сұраққа жауап береді; | |
Бейнежазбаны көреді; | |
Мәтіндегі көтерілген мәселені түсінеді, талдайды; | |
Көтерілген мәселені анықтайды; | |
Монолог жазады; | |
Барлығы | | | |
Бағалау критерийі | № | Дескриптор | Балл |
Әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру, жаңалық) көтерілген мәселені талдау | 1 | Сұраққа жауап береді; | |
Бейнежазбаны көреді; | |
Мәтіндегі көтерілген мәселені түсінеді, талдайды; | |
Көтерілген мәселені анықтайды; | |
Монолог жазады; | |
Барлығы | | | |
Бағалау критерийі | № | Дескриптор | Балл |
Әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру, жаңалық) көтерілген мәселені талдау | 1 | Сұраққа жауап береді; | |
Бейнежазбаны көреді; | |
Мәтіндегі көтерілген мәселені түсінеді, талдайды; | |
Көтерілген мәселені анықтайды; | |
Жаңалық дайындайды; | |
Барлығы | | | |
Бағалау критерийі | № | Дескриптор | Балл |
Әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру, жаңалық) көтерілген мәселені талдау | 1 | Сұраққа жауап береді; | |
Бейнежазбаны көреді; | |
Мәтіндегі көтерілген мәселені түсінеді, талдайды; | |
Көтерілген мәселені анықтайды; | |
Жаңалық дайындайды; | |
Барлығы | | | |
Бағалау критерийі | № | Дескриптор | Балл |
Әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру, жаңалық) көтерілген мәселені талдау | 1 | Сұраққа жауап береді; | |
Бейнежазбаны көреді; | |
Мәтіндегі көтерілген мәселені түсінеді, талдайды; | |
Көтерілген мәселені анықтайды; | |
Жаңалық дайындайды; | |
Барлығы | | | |
Бағалау критерийі | № | Дескриптор | Балл |
Әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру, жаңалық) көтерілген мәселені талдау | 1 | Сұраққа жауап береді; | |
Бейнежазбаны көреді; | |
Мәтіндегі көтерілген мәселені түсінеді, талдайды; | |
Көтерілген мәселені анықтайды; | |
Сұхбат жазады; | |
Барлығы | | | |
Бағалау критерийі | № | Дескриптор | Балл |
Әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру, жаңалық) көтерілген мәселені талдау | 1 | Сұраққа жауап береді; | |
Бейнежазбаны көреді; | |
Мәтіндегі көтерілген мәселені түсінеді, талдайды; | |
Көтерілген мәселені анықтайды; | |
Сұхбат жазады | |
Барлығы | | | |
Бағалау критерийі | № | Дескриптор | Балл |
Әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру, жаңалық) көтерілген мәселені талдау | 1 | Сұраққа жауап береді; | |
Бейнежазбаны көреді; | |
Мәтіндегі көтерілген мәселені түсінеді, талдайды; | |
Көтерілген мәселені анықтайды; | |
Сұхбат жазады; | |
Барлығы | | | |