Ұзақмерзімді жоспардың тарауы: «Астана- мәдениет пен өнер ордасы» | Мектеп:«Ақмарал негізгі орта мектебі»КММ | |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Батырканова Актоты Куньязовна | |
Сынып:6 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы | «Астана-болашақтың қаласы» | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6ж5 Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктей отырып,жинақы мәтін жазу. ӘТН:Неологизмдер | |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады:Мәтінді түсінеді,елімізді бүкіл әлемге танытуда Астананың ролін айта алады.Неологизмдерді таба алады.Жинақы мәтін жаза алады. | |
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: «Неге Астана болашақтың қаласы ?»сұрағына жауап бере алады. Неологизмдердің жасалу жолдарына мысал келтіре алады. | ||
Кейбір оқушылар орындай алады: Астана туралы ой толғаныстарын, өз пікірін қоса алады. | ||
Бағалау критерийі |
| |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар орындай алады:негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді жинақтап, өз пікірін қоса отырып, жинақы мәтін жаза алады. | |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:«Елорда», «Ару Астана», «Ақорда», «Астана-Арена», «Конгресс Холл». | ||
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: | ||
Талқылауға арналған сұрақтар:1Бүкіл әлемге танытуда Астананың рөлі қандай? | ||
Не себепті Астананы «болашақтың қаласы» деп ойлайсыз? | ||
Ишара: | ||
Құндылықтарға баулу | «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясының «Қазақстан Тәуелсіздігі және Астана» құндылығы негізгі бөлімдегі сараланған тапсырманы орындағанда ішінара жүзеге асырылады | |
Пәнаралық байланыс | Қазақстан тарихы,география,музыка. | |
Алдыңғы оқу | Астана тарихына шолу | |
Жоспар | ||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы 10мин | Ұйымдастыру Топқа бөлу: Қазақстанның қалалары арқылы «Шаттық шеңбері»арқылы оқушылар бір-біріне тілек айтады. С. Үй жұмысын тексеру: 1. Кестені толтыру, топта талқылау ҚБ «Шапалақ» әдісі арқылы бағалайды | Үлестірме қағаз карта
кесте |