kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашық сабақ "Ауылға барамын"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ  жоспары 2-сыныпқа арналған. Қысқа мерзімді жоспар.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ "Ауылға барамын"»

Пән: Қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Туған өлкем

Күні:

Сынып: 2

Мектеп: «№27 ЖОББМ»КММ

Мұғалімнің аты-жөні: Шинжина Л.Т.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Ауылға барамын.

Осы сабақта

қол жеткізілетін

оқу мақсаттары

2.2.5.1 - мәлімет, кейіпкер, оқиғаларды салыстыру негізінде қарапайым пікір («мен ...деп ойлаймын», «мен...деп санаймын», «маған... сияқты»,» маған... тәрізді») білдіру

2.4.2.1 - оқыған/ аудио/бейнематериалдың мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сұраққа жауап (сөйлем) жазу

Сілтеме:

Оқу бағдарламасы, «Қазақ тілі» оқулығы.

Сабақ мақсаттары

Оқушылардың барлығы:

Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, тақырып көлемінде қазақша қарапайым хабарлама жасай алады.

Оқушылардың көпшілігі:

Мәтіндегі негізгі ойды білдіретін тірек сөздерді табады, сөздердің лексикалық мағынасын түсінеді, шағын мәтіндерді тыңдау барысында түсінгенін сурет, сызба және айтылым арқылы көрсете алады.

Оқушылардың кейбірі:

Сөздерді мағынасына қарай орынды қолданып, сыныптастарымен сұқбат құра алады.

Тілдік мақсат

Шарбақ, шатыр

Құндылықтарды дарыту

Жалпыға бірдей еңбек қоғамы. Еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық.

Пәнаралық байланыстар

Өзін-өзі тану, дүниетану, музыка

АКТ қолдану дағдылары

PowerPoint таныстырылымы

Бастапқы білім


Туған өлке

Сабақтың барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру:

- Балалар, бәріміз ортаға шығып, сабағымызды ойынмен бастайық!

- Сендер қандай жемістерді жақсы көресіңдер?

- Ендеше, «Жеміс-жидек салаты» деген ойын ойнайық!

-Қазір мен сендерді осы жеміс атауларымен санап шығамын, кім қандай жеміс екендеріңді естеріңе сақтап тұрыңдар (оқушыларға ойын шартын түсіндіру).

Ойын шарты: оқушылар шеңбер бойымен тұрады. Мұғалім оқушыларды тұрған ретімен жемістер атауымен санап шығады: «Алма, алмұрт, банан» деп. Осыдан кейін мұғалім жемістің атын атайды, сол кезде жемісі аталған оқушылар орындарын алмастыру қажет. Мұғалім бос орынға тұрады. Орын жетпей қалған оқушы жүргізуші болып, жемістердің атын атайды.

Ойыннан соң балаларға осы жеміс атаулары бойынша топқа бөлініп отыруларын сұрайды (оқушылар «Алма», «Алмұрт», «Банан» топтарына бөлініп отырады).










Үй тапсырмасын сұрау ( жаттауға берілген тақпақты сұрау) Әр топтан 1 оқушы жауап береді.

Топпен бағалайды.

( «Смайлик», «Светофор», «Басбармақ» әдістері)


Сабақтың ортасы

  1. минут)


Тыңдалым. Жазылым.

  • Балалар, назарымызды тақтаға аударып, бір ән тыңдайық (оқушылар ән тыңдау арқылы жаңа сабақтың мазмұнын болжайды) «Болжау» әдісі

  • Жақсы, ендеше бүгінгі сабағымыз қандай тақырыпқа арналмақ, қалай ойлайсыңдар?

(Сабақтың тақырыбын айтып, мақсатымен таныстыру)

Олай болса, бүгінгі сабақта кездесетін жаңа сөздермен танысайық! Сөздік дәптерлеріңе жаңа сөздерді жазып алыңдар.

Жаңа сөздермен таныстыру:

шарбақ – забор

шатыр – крыша

(сөздерді оқу, оқушыларға қайталату, дәптерлеріне жаздырту)

Балалар, енді кітабымызды ашып, 122-беттегі суретке қарайық.

  • Суреттен кімдерді көріп тұрмыз?

  • Бала не істеп жатыр?

  • Атасы ше?

  • Әжесі не істеп жатыр?

  • Бұл қай жер деп ойлайсыңдар?








Оқылым. Айтылым.

- Балалар, оқулықтағы мәтінді оқиық.

-Қане, кім оқиды? (мәтінді оқиды, сұрақтарға жауап береді, өздері әңгімелейді)

- Баланың ауылда кімдері бар?

- Атасының үйі қандай?

- Шарбағы қандай?

- Демалыста қайда барады?

- Кімдерге көмектеседі?

- Оған ауыл ұнай ма?

- Ал енді кімнің ауылда әжесі мен атасы бар? Кім әңгімелеп береді? ( 3 оқушыға әңгімелету)

Дескриптор:

  • Мәтінді оқиды, сұрақтарға жауап береді.

  • Мәтін төңірегінде әңгімелейді,өз ойларын айтады. (ҚБ)





Видеофильм

«Мен ауылға барамын» әні



слайд №1











слайд №2





















слайд №3



































Сергіту сәтін өткізу

Оқушылар оқулықтағы 1,2,4-тапсырмаларды орындайды.

  • Балалар, қазір топтық жұмыс жасаймыз.

Алдарыңдағы қағазда тапсырманың шарты жазылған.

1-топ 1-тапсырманы, 2-топ 2-тапсырманы, 3-топ

4-тапсырманы орындайды. Соңынан әр топ өз жұмысын қорғайды.

1-топ. Суреттерге қарап сөйлемдерді толықтырып жазу.

Дескриптор:

  • Сөйлемдерді толықтырып жазады.

  • Сурет бойынша әңгімелейді. (ҚБ)

2-топ. Әріптерден сөз, сөздерден сөйлемдер құрату.

Дескриптор:

  • Әріптерден сөз құрайды.

  • Сөздермен сөйлемдер құрастырады. (ҚБ)

3- топ. Диалогті толықтыру.

Дескриптор:

  • Диалогті толықтырып жазады.

  • Өзара сөйлеседі. (ҚБ)

«ПОПС» әдісі арқылы оқушылар алған білімдерін бекітеді.

  • Балалар, сонымен сендерге ауыл ұнай ма әлде қала ма? Демалысымызда ауылға барамыз ба?

Жауабымызды «ПОПС» әдісі бойынша айтайық

( интерактивті тақтадан көрсету)

П - Менің ойымша, ...

ОӨйткені, .....

П Мысалы, .....

ССондықтан, ......

(Әр топтан бір-екі оқушы өз пікірлерін айтады).

Дескриптор:

  • Өз пікірін білдіреді

  • Себебін түсіндіреді

  • Мысал келтіреді

  • Қорытындылайды (ҚБ)



видеофильм


слайд №4

А3 парақтары







слайд №5


Үй тапсырмасы: 123-бет, 3-тапсырма ( көп нүктенің орнына тиісті қосымшаларды қойып жазу)



Сабақтың соңы

(5мин)


Рефлексия:

Оқушылар өз аттары жазылған кеспе қағазды өздерінің қалауы бойынша тақтада ілулі тұрған қағазға жапсырып, кері байланыс жасайды.

  • Балалар, бүгінгі сабақтың қалай өткенін білу үшін алдарыңдағы кеспе қағазға аттарыңды жазып, тақтадағы ілулі тұрған қағазға «сабақ көңілді болды, ұнады» десеңдер – көңілді сабаққа, «бәрін білдім, үйрендім» десеңдер – жемісті сабаққа, «тақырып қиын болды, әлі түсінуді қажет етемін» десеңдер – қиын сабаққа жапсырасыңдар.






КӨҢІЛДІ САБАҚ ЖЕМІСТІ САБАҚ ҚИЫН САБАҚ









88







92




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ашық сабақ "Ауылға барамын"

Автор: Шинжина Ляйля Турсынгалиевна

Дата: 01.06.2019

Номер свидетельства: 513014
