Сабақ мақсаты/ Цель урока | Оқушыларға отбасы туралы түсінігін қалыптастыру, әр отбасының өзіндік ерекшелігі болатыны туралы ұғымдарын кеңейту, және отбасы мүшелерінің міндеттері мен өзара қарым қатынасы жайлы әңгімелеу арқылы түсіндіру. |
Әдістер | Көрнекілік, түсіндіру, сөздік, шығармашылық жұмыс, әңгімелесу, баяндау, өз бетінше жұмыс, нұсқау беру. |
Ұйымдастыру кезеңі/ Организационный этап | I.Ұйымдастыру кезеңі. а) Оқушыларды сабаққа даярлау ә) Назарларын сабаққа аудару б)Сабақтың мақсат-міндетімен таныстыру «Отбасы», «Сенің отбасың», яғни, біз алғаш дүниеге келгеннен бастап бізге ең қымбат отбасында өсіп-өніп, тәрбие мен адамгершіліктің ең құндылығын аламыз. «Өзіңнің отбасың туралы айтып бер» ой-тоғау | Слайд «Мен апамның баласымын» | 5 минут |
Негізгі мағына тану кезеңі/ Основной этап | #Бейнебаян «Отбасы – ең үлкен, мықты тәрбие ошағы, шағын мемлекет
Отбасы әр адамның шағын отаны.Отбасынды өсіп-өніп тәрбие алады. Біз жастаймыздан өзгелерге қамқор болуды, ата-ананы үлкендерді сыйлауды, жақсы көруді отбасынан үйренеміз. Бізге ең жақын ең қымбат жандар отбасында яғни бірге жанымызда болады. Отбасы ата –әженің ұрпағынан тарап, шағын мемлекетке айналады
Ә.Қалдыбаев «Мен апмның баласымын» шығармасын талдау.
Қорытындылау: 1. Отбасы мүшелерін ата. 2. Өз үйіңдегі отбасы мүшелерінің міндеттері туралы айтып бер? 3. Отбасыңа қандай көмек көрсетесің? 4. Ата – анаң қайда жұмыс істейді? Біз не білдік? • Ата,әже –отбасы тірегі.Оларды сыйлау керек. • Ата әже әке ана,ұл қыз –бәрін отбасы дейміз. • Біздің кішкентай жүрегіміз бәрін жақсы көреді. Қорытынды сөз. Отбасы -әр адамның шағын отаны. Отбасы шағын-мемлекет.
| Бейнебаян «Отбасы – ең үлкен, мықты тәрбие ошағы, шағын мемлекет » | 25 |