kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Калашников автоматын (қол пулеметін) бөлшектеу және жинақтау.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың мақсаты: (оқушылардың өздері қояды) әрбір оқушының қарастырылып жатқан қару үлгісінің материялдық бөлігін білуі.

  1. Білімділік: Қарудың материялдық бөлігін оқып-үйрену кезінде оқушыларды қаруды бөлшектеу,жинақтау, тазалау және майлау, оны жиналған және бөлшектенген түрде қарау,атысқа дайындау.
  2. Дамытушылық: Атыс кезінде кідірістің пайда болуы жағдайында-себептерін белгілеу және оларды жоя білу.
  3. Тәрбиелік: Оқушыларды әдептілік, ізгілік, адамгершілік қасиеттерін бойына сіңіру, өз елінің нағыз патриоты болуға, өзін және өзгелерді қорғай білуге үйрену.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Калашников автоматын (қол пулеметін) бөлшектеу және жинақтау.»

Пән: Алғашқы әскери дайындық

Сынып: 10

Сабақтың тақырыбы: Калашников автоматын (қол пулеметін) бөлшектеу және жинақтау.

Сабақтың мақсаты: (оқушылардың өздері қояды) әрбір оқушының қарастырылып жатқан қару үлгісінің материялдық бөлігін білуі.

  1. Білімділік: Қарудың материялдық бөлігін оқып-үйрену кезінде оқушыларды қаруды бөлшектеу,жинақтау, тазалау және майлау, оны жиналған және бөлшектенген түрде қарау,атысқа дайындау.

  2. Дамытушылық: Атыс кезінде кідірістің пайда болуы жағдайында-себептерін белгілеу және оларды жоя білу.

  3. Тәрбиелік: Оқушыларды әдептілік, ізгілік, адамгершілік қасиеттерін бойына сіңіру, өз елінің нағыз патриоты болуға, өзін және өзгелерді қорғай білуге үйрену.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ.

Сабақтың әдісі: Бөлімшемен жұмыс, талдау жасау, өз пікірін қорғау,жұмысын бағалау.

Пән аралық байланыс: Физика, тарих, химия, математика.

Сабақтың көрнеклігі: Интербелсенді тақта, АК-74 автоматы және РПК-74 пулеметін бұзып жинауға арналған плакат, АК-74 макеті.

Сабақтың жоспары:

  1. Ой қозғау Нені білгіміз келеді?

  2. Ой толғау Нені білеміз?

  3. Ой қорыту Нені білдік?

Жаңа сабақты игеру:

  1. Сын тұрғысынан ойлау.

  2. Қызығушылықты ояту.

  3. Мағынаны тану. (түсіне білу)

  4. Ой толғаныс.

Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі.

Взвод командирі оқушыларды қатарға тұрғызып баяндама жасайды. Амандасу рәсімі. Оқушыларды түгендеп сабаққа дайындықтарын, киім үлгісін тексеру.

Сыныпқа кіргізіп, отырғызғаннан соң үй тапсырмасын сұрақ –жауап арқылы тексеру. Алдыңғы сабақты сұрау барысында өтілетін сабақтың тақырыбын шығарып алу.

1-бөлім.

Ой қозғау. Нені білгіміз келеді?

Жаңа сабаққа мақсат қойдырамыз. Тарихқа үңілеміз.АК-74 автоматы туралы не білеміз?

4 ші карточка. АК-74 автоматының ұрыстық қасиеттері.

Қарсыластың тірі күшін жою Отанын қорғау



АК -74 және РПК -74







Адамдарды өлтіреді А Соғыс құралы





Дүние жүзіне қауіп туғызады

Венн диаграммасын құру

АК-74 РПК-74













Электронды кітапшамаен жұмыс:

1-ші тапсырма.АК-74 автоматтың бөлшектерінің аттарын орынымен жаз.

2-ші тапсырма. АКСУ -74 автоматтың бөлшектерін белгіле.

Жанды бітім: АК-74 автоматын бұзып жинаудың жолы.

Практикалық бөлім: Автоматты бұзып жинау.



Автоматты бұзып жинау нормативі

Жаттығу атауы

Орындалуы

Уақытсыз бағалау

Уақытты бағалау

Бағаны түсіретін қателіктер

Автоматты жартылай бөлшектеу

Оқушылар үстел жанында. Үстел үстінде автомат. Жаттығу «Автоматты бөлшекте» бұйрығымен бастайды

«5» бөлшектеу өз ретімен орындалды,оқушы шапшаң дәлдікпен орындайды, бөліктер ретімен қойылған.

«4»бөлшектеу өз ретімен орындалған бірақ бір қателік жіберілген.

«3» бөлшектеу ретімен орындалмаған,орындаушы баяу қозғалады,бөлшектері күшпен алынды,екі қателіктен көбірек.

«2»үш қателіктен артық қателіктер жіберілді, бөлшектеу дұрыс орындалмады.

«1»бөлшектеу орындалмады.

«5»-18 с

«4»-20 с

«3»-25 с

Оқтау бөлігі қаралмады,бөлшектеу реті сақталмады, бөлшектеу кезегі орындалмады,бөліктер күшпен алынды, оқушы өте баяу қимылдады.

Автоматты жартылай бөлшектеуден кейін жинау

Оқушылар стол жанында. Стол үстінде автомат бөліктері ретімен орналасқан. Жаттығу «Автоматты жинауды баста» бұйрығымен бастайды

«5» жинауды өз ретімен орындалды,оқушы шапшаң дәлдікпен орындайды, бөліктер ретімен жиналды.

«4» жинауды өз ретімен орындалған бірақ бір қателік жіберілген.

«3» жинауды ретімен орындалмаған,орындаушы баяу қозғалады,бөлшектері күшпен салынды,екі қателіктен көбірек.

«2»үш қателіктен артық қателіктер жіберілді, жинауды дұрыс орындалмады.

«1» жинауды дұрыс орындамады.

«5»-30 с

«4»-35 с

«3»-40 с

Оқтау бөлігі қаралмады, шүріппе ағытылмады және сақтандырғышқа қойылмады, жиналу реті сақталмады, жиналу кезегі орындалмады,бөліктер күшпен салынды, оқушы өте баяу қимылдады.



Қортынды:Нені білдік? Оқушылар өз ойларын қортындылайды.

Бағалау: Оқушылар өз қолдарындағы бағалау парағындағы тапсырмаларға қойылған бағаларын қорыта келіп өздерін-өздері бағалайды.

Үйге тапсырма: Автомат тақырыбына сөзжұмбақ құрастыру.























Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі. 3 минут 13.25-13.28

Взвод командирі оқушыларды қатарға тұрғызып баяндама жасайды. Амандасу рәсімі. Оқушыларды түгендеп сабаққа дайындықтарын, киім үлгісін тексеру.

Үй тапсырмасын тексеру: Сұрақ жауап арқылы. №4 Карточка бойынша.

3 минут 13.28-13.31

Сабақтың тақырыбын ашу:Тақырыпты анықтау .(Автоматты бұзу және жинау) Оқушылар өздері қояды. 1 минут 13.31-13.32

Сабаққа мақсат қою:(біімділік, дамытушылық, тәрбиелік) Оқушылар өздері қояды.

2 минут 13.32-13.34

Ой қозғау: Автоматтың қажеттілігіне анықтама беру. 3 минут 13.34-13.37

Оқулықпен жұмыс: §2 132-136 беттер. 5 минут 13.37-13.42

Электронды кітапшамен жұмыс: 1-ші тапсырма.АК-74 автоматтың бөлшектерінің аттарын орынымен жаз 5 минут 13.42-13.47

2-ші тапсырма. АКСУ-74 автоматтың бөлшектерін белгіле. 5 минут 13.47-13.52

Жандыбітім: Автоматты бөлшектеу және жинау. 3 минут 13.52-13.55

Практикалық жаттығу: Екі топтан бір оқушыдан бұзып жинауға шығады.

9 минут 13.55-14.04

Қортынды. Венн диаграмасын құру: Екі топ венн диагамасын құрады. 3 минут 14.04-14.07

Бағалау: Өзін-өзі бағалау. 2 минут 14.07-14.09

Үй тапсырмасын беру: §2. 132-136 беттер.Автомат тақырыбына сөзжұмбақ құрастыру. 1 минут 14.09-14.10



Бағалау парағы

№1

№2

№3

№4

№5

Қорытынды













Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 10 класс

Скачать
Калашников автоматын (қол пулеметін) бөлшектеу және жинақтау.

Автор: Байбеков Шалкар Зиядаевич

Дата: 28.11.2016

Номер свидетельства: 363345
