kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ғаламтордың пайдасы мен зияны

Нажмите, чтобы узнать подробности

Барлығы: мәтін бойынша оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжайды

Көбі: етістіктін есімше, көсемше түрлерін тілдесем барысында қолданады.

Кейбір оқушылар: мәтін күрылымын сактай отырып өз ойларын еркін жазады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ғаламтордың пайдасы мен зияны»

Сабактың

тақырыбы

Ғ аламтордың пайдасы мен зияны

Пәні

Қазақ тілі

Сыныбы

7

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары

Т/АІ Мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқгалуын болжау.


7.4.4.1. Етістіктің есімше, көсемше түрлерін тілдесім барысында қолдану.

7.Ж.З. Мәтін құрылымен сақтай отырып өз ойларын еркін жаза білу.

Сабақтың мақсаты

Барлығы: мәтін бойынша оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжайды.

Көбі: етістіктін есімше, көсемше түрлерін тілдесем барысында қолданады.

Кейбір оқушылар: мәтін күрылымын сактай отырып өз ойларын еркін жазады.

Күтілетін

нәтижелер

Ғ аламтордың адам өміріне пайдасы мен зиянын ажыратады.

Сабақтың түрі

Кіріктірілген сабақ

Қажетті құрал- жабдықтар

Интерактивті тақта, тақырыпқа қатысты слайдтар, аудиотаспа.

Оқыту әдістері

Әңгімелесу, түсіндіру, сүрақ-жауап, «Жүректен жүрекке» тренингі, «Интервью» тэсілі, «ПОПС» формуласы, «Қос жазба» күнделік, «Щ8ЕКТ» стратегиясы, «Кіші шеңбер», * «Негізгісін таңда», «Шығу парағы», «Бес саусак», «Менің жетістігімнің баспалдағы».

Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу

«Жүректен жүрекке»

Окушыларға жүрекше стикерлер таратылып, эр оқушы өз ыстық лебіздерін жазады да шеңбер бойымен айналдырып * оқиды.

Топқа бөлу

1,2,3 - деп санап үш топқа бөлінеді.

Өткен сабақты тексеру

«Кіші шеңбер» тәсілі негізінде үй тапсырмасын тексеру. Шеңбер бойынша әрбір оқушының үй тапсырмасын қалай орындағанын баяндап шығуларын сүрау. Сынып оқушылары жауап берушілерді тыңдап, топ басшылары эрбір оқушыға өз бағаларын қояды.

Қызығушылықты

ояту

  1. М.Шахановтың «Компьютербасты жартылар» атты өлеңін тыңдату.

  2. «Еркін жазу» әдісі. Өлең бойынша өз ойларын 5 мин.ішінде еркін мәтін ретінде жазу. Еркін жазбаны бір рет тоқтамастан жазады, түзету де енгізбейді: Дескриптор:

  1. Өлеңге қатысты ой жазады.

  2. Түзету енгізбейді.

  3. Уақытты сақгайды.



Информатика пәні мұғаліміне сөз беру

«Интервью» әдісі

  • Гүлжанат Ақайқызы, қазіргі замандағы компьютер мен ақпараттың технологиялар қолдануы жайлы не айтасыз?

  • Оқушылардың жазған пікірлерімен ,ойларымен келісесіз бе?

  • Балалардың компьютердің алдында ұзақ отыру қаншалықты зиянды?

Тыңдалым

Аудиожазбадан «Ғаламтор» жайлы мәтінді тыңдату.
Тыңдалған мәтін бойынша тапсырма:

«ПОПС» формуласы бойынша өз пікіріңді делелде.
Бірінші сөйлем: «Менің ойымша...»;

Екінші сөйлем: «Себебі, мен оны... деп түсіндіремін»;
Үшінші сөйлем: «Оны мен ... деген деректермен,
мысалдармен дэлелдеймін»;

Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен ... деген шешімге
келдім».

Дискриптор:

  1. Пікірін дәлелдейді.

  2. Қорытынды жасайалады.

Оқулықпен

жұмыс.

Оқылым,

тыңдалым.

Мәтінді оқу, талдау, жазу (есімше, көсемшелерді қолдану).

«INSERT» стратегиясы бойынша кестені толтыру

V

+

7

Бұрыннан

білемін

Менің

ойлағаныма

қайшы

Мен үшін

жаңа

ақпарат

Білгім

келеді

Дескриптор:

  1. Талдайды;

  2. Пікір жазады;

  3. Қорғайды;

  4. Есімше, көсемше түрлерін қолданады.

Оқылым

«Негізгісін таңда»

  1. Імин ішінде мәтінді оқиды;

  2. Құнды пікір деген сөйлемнің астын сызу, үстіне оқушы,, атын жазады.

  3. Мәтінді шеңбер бойымен жылжыту. Әрқайсысы қарап шығып, алдындағы ойыншыға 5 балдық жүйе бойынша баға қояды.

  4. Мәтін өз иесіне қайтып келеді.

  5. Ұпайларды есептейді.

Дискриптор:

  1. Мәтін өз иесіне қайтып келеді.

2) Нақты баға қояды.

Жазылым

Тапсырма: мәтіндегі көсемше жұрнағы арқылы жасалған сөздерді теріп жаз. Көсемше қандай сөзбен сөзді, қандай сөйлем мен сөйлемді байланыстырып тұрғанын айт. Дискриптор:

  1. Көсемше табады.

  2. Жұрнағын атайды.



Бағалау. Жиынтық бағалау.

Топ жетекшілеріне бағалау парақшалары алдын ала таратылып қояды.

1-5 балл жүйесінде сабақ барысында бағалап отырады, соңғы түзетуді мүғалім еңгізеді.

Аты

Үй

жүм

Еркін

жазу

1тап

2тап

Зтап

4тап

ұпай









Үй тапсырмасы

8, 10 тапсырмалар.

Кері байланыс

(Әр топқа жеке кері байланыс үлгілері таратылады)

Ітоп: «Шығу парағы»;

2топ: «Бес саусақ»;

Зтоп: «Менің жетістік баспалдағым».



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Мероприятия

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Ғаламтордың пайдасы мен зияны

Автор: Малғажинова Фаруза Сыдыковна Ш.Қ.О.,Тарбағатай ауданы,Ақжар ауылы

Дата: 21.01.2020

Номер свидетельства: 536817
