Ма?саты:
Балаларды? «сыйласты?»??ндылы?ы туралы т?сініктерін ке?ейту.
Міндеттері:
?дептілікке,кішіпейілділікке, ізеттілікке т?рбиелеу.
Саба? барысы:
?йымдастыру кезе?і:О?ушылармен амандасып,о?ушыларды т?гендеп,са?ыз бен кампит ар?ылы о?ушыларды екі топ?а б?лдім. 1-топ,ал?ыс тобы,2-топ ризашылы? тобы.
Просмотр содержимого документа
«Ризашылы?»
Сабақ тақырыбы: Ризашылық. Пән мұғалімі: Смағұлова Көркем Дәулетқызы
Мақсаты: Балалардың «сыйластық»құндылығы туралы түсініктерін кеңейту.
Міндеттері:
Әдептілікке,кішіпейілділікке, ізеттілікке тәрбиелеу.
Жана сабак:
Видиоролик:жақсылық жасасан озіне, қайтып келеді.
Көрнекі құралдар:
Оқулық,оқушы дәптерлері,түрлі-түсті қарындаш,тілек ағашы,плакат.
Сабақ барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен амандасып,оқушыларды түгендеп,сағыз бен кампит арқылы оқушыларды екі топқа бөлдім. 1-топ,алғыс тобы,2-топ ризашылық тобы.
Тыңыштық сәті:
Күн нұрындай көңілім,
Даламдай кең пейілім.
Жүрегім толы мейірім,
Бәріне ортақ шуағым,
Қайырымды боламын!
Үй тапсырмасын тексеру:
Мейірімділік сөздерін атап шығу.
Дәйексөз: Кімде-кім өзін сүйсе,туысқандарын сүйсе,өз елін сүйсе,әсіресе,адам баласын бауырым деп білсе,сол адамды ізгі атаймыз. М,жұмабаев.
әңгімелесу
1.Құрметтеу,алгыс дегенді қалай түсінесіңдер?
2.Сендер бір-біріңді қалай сыйлайсыңдар?
3.Біреуге ренжіген уақытта қандай күйде боласыңдар? мысал келтір
4.Болған жағдайды кейін талдап, қорытындылайсыңдарма?
Жақсы болу – өзіңнен,
Жаман болу- өзіңнен.
Өзіңді өзің ая да,
Өзің үйрен өзіңнен.
Жақсылық көрсең біреуден,
« Мен қандаймын? » деп ойла.
Өзіңді өзің қолыңа ал,
Өзіңсің – ақыл айнасы.
Тиеді саған мәні бар
« Өзіңді тану » пайдасы.
1-кезең.Жүректің жұмысы
«Мен қандаймын»
Өміршеңдік ережесі
жігерлімін
қайырымдымын
күштімін
мейірімдімін
шыншылмын
сыпайымын
адалмын
Мен
Адамдар бір-біріне жылы сезімін білдіріп, тек жақсылық ойлау, игілік жасау арқылы мейірімділік таныта алады.
“ Мейірімділік” кестесі
Мейірімді адамның қасиеттері
Мейірімді істер
Үй тапсырмасы :жақсылық-қа,жақсылық.
Тыңыштық сәті
Назарларыңызға рахмет!