Пәні: Сауат ашу Сынып: 1 «Б» | Мектеп: «№27 Өмірзақ орта мектебі»КММ | |
Мұғалімнің аты: Бердимуратова К | ||
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||
Сабақтың тақырыбы: | ОТ «Саяхат» Табиғатқа саяхат. Жж дыбысы мен әрпі | |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын мақсаттары: | 1.3.5.1 Тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызба, сурет, белгілер қолдана отырып, жай сөйлемдер/ мәтін құрастыру және жазу. 1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау. 1.2.4.1 Мұғалімнің көмегімен қарама-қарсы мағыналы, мәндес, көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату. 1.3.10.1 Заттың атын, санын, сынын, қимылын білдіретін сөздерді ажырата алу және оларды қолдана білу. 1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. | |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар орындай алады: | |
Әріпті таниды, ажыратады және оны дыбыспен сәйкестендіреді, сұрақтар қойып, қойылған сұрақтарға жауап береді, сөйлем құрастырады. | ||
Көптеген оқушылардың орындай алады: | ||
Мәтін бойынша сұрақтар құрастырады. Көп мағыналы сөздерді тауып, сөйлем құрастырады. | ||
Кейбір оқушылар орындай алады: | ||
Көп мағыналы сөздерге басқа да мысалдар келтіріп, сөйлем құрайды. | ||
Бағалау критерийлері: |
4. Көп мағыналы сөздерді ажыратып, сол сөздерге сөйлем құрастырады. | |
Тілдік мақсат: | Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: жапырақ-листья-leaves жалау-флаг –flaq жеті-семь -seven | |
Талқылауға арналған сұрақтар: 2.Дыбысты не істейміз? (естиміз, айтамыз) 3.Әріпті не істейміз? (көреміз, жазамыз) 4.Әріптерден не құралады? (буын) 5.Буыннан не құралады (сөз) 6.Сөзден не құралады? (сөйлем) 7. Сөйлемдерден не құралады? (мәтін) 9. Жж дыбысы қандай дыбыс? 10. Жж дыбысынан келетін сөздерді ата? | ||
Ишара | Жасыл-түсіндім; сары-сыныптасымның көмегімен түсіндім; | |
Алдынғы оқу | Табиғатқа саяхат. Жж дыбысы мен әрпі | |
Жоспар | ||
Жоспарланған жаттығу түрлері: | Ресурстар: | |
Сабақтың басы: | Психологиялық ахуал туғызу мақсатында -Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш Топқа бөлу | Шаттық шеңбері Сары, қызыл, жасыл житондар |
Сабақтың ортасы: Сабақтың соңы: | 1-тапсырма:ТЖ -Адамдар жаман, - деді сыңар мүйіз ешкі.- Дескриптор: 2 тапсырма: ҰЖ Дескриптор: 1. Берілген суреттегі Ж ж дыбысына қатысты сөздерді табады. 2. Ж ж дыбысы мен әрпіне байланысты сөздерді атап, дыбыстық, буындық талдау жасайды. 3. Табылған сөздерге сөйлемдер құрастырады. Кері байланыс:«житондар» 1. Суреттегі затты анықтайды, атайды. 2. Суреттегі затқа байланысты қарама-қарсы сөздерді тауып айтады.
Керібайланыс:«житондар»
4 тапсырма ЖЖ Сұрақтың жауабын сызбаға қарап болжа. Диалогты сыныптасыңмен рөлге бөліп оқы.
Дескриптор:
Керібайланыс:«житондар» Жазылым. Ө.Ж.
Дәптермен жұмыс Жж әрпін ауада жазайық. Енді дәптерге жазыңдар. Дескриптор: 1. Әріп элеметтерін дұрыс салады. Кері байланыс: «житондар» | Таныстырылым, оқулықпен жұмыс. Тыңдалым іс-қимылмен көрсетеді. Суреттер Жазу үлгісі Дәптерлер |
Қосымша мәліметтер | ||
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті Оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау парағы, | Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) дүниетану Ауызбіршілікке, достыққа, ұқыптылыққа дұрыс тамақтануға, денсаулықты күтуге, бір-бірінің пікірін құрметтеуге тәрбиелеу. |
Барлық оқушылар орындай алады: | ||
Берілген сурет бойынша мәтін құрастыра алады. | ||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: | ||
Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжайды, талқылайды. | ||
Рефлексия | ||
Кері байланыс: «Бағдаршам» арқылы сабақ түсінгенін, не түсінбегенін білдіру. | ||
Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |