-Алдары?да ?ш т?сті ?ар бар, соны? ?айсысын та?дайсы?дар?
К?гілдір т?сті та?да?ан балалар: «?зіме сенімдімін, берілген тапсырманы м??ият ты?дап орындаймын» деп отыр.
?ыз?ылт т?сті та?да?ан балалар: «Саба?та т?ртіпті боламын, б?гінгі саба?та барлы? тапсырманы орындаймын» деп отыр.
Сары т?сті та?да?ан балалар: «Б?гінгі саба?та жа?а білім аламын, сонды?тан м??алімді м??ият ты?даймын, атсалысып ?атысып отырамын» деп отыр.
II. О?ушыларды? тірек білім, білік, да?дыларын белсендіру.
-К?неки балалар, ендеше осы жа?сы к??іл-к?йімізді мына ?ыс?ы орман к?рінісіне орналастырайы?. (Та?тада?ы ?ыс?ы орман бейнеленген плакаттты? ?р жеріне орналастырады)
-Балалар, б?гін бізді? саба?ымыз?а ?ыс?ы орманнан а?дар келіп отыр. Ендеше мына суретке назар аудары?дар (суретпен ж?мыс).
-Орманда ?андай а?дар тіршілік етеді?(?оян, т?лкі, ?ас?ыр, кірпі)
-Ол а?дар ?алай аталады? (жабайы)
-Ендеше осы а?дар бізге ?здеріні? тапсырмаларын дайындап келді.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«?? дыбысы мен ?рпі»
Сабақтың тақырыбы: Үү дыбысы мен әрпі
Мақсаты:
Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру, меңгерту. Балалардың дыбыс, әріп, буын, сөз, сөйлем туралы білімдерін толықтыру.
Оқушыларды сауатты, мәнерлі, әсерлі сөйлеуге баулу. Сөздік қорын байыту, байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту. Шығармашылықпен жұмыс істеуге ықпал ету, ойлау шеберлігі мен сөйлеу мәдениетін дамыту.
Көрнекілік: тақырыпқа байланысты суреттер, қималар, электронды оқулық, слайдтар.
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі.
а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Қызығушылықты ояту.
-Балалар, қазір қай жыл мезгілі?
-Балалар көңіл-күйлерің қандай?
-Алдарыңда үш түсті қар бар, соның қайсысын таңдайсыңдар?
Көгілдір түсті таңдаған балалар: «Өзіме сенімдімін, берілген тапсырманы мұқият тыңдап орындаймын» деп отыр.
Қызғылт түсті таңдаған балалар: «Сабақта тәртіпті боламын, бүгінгі сабақта барлық тапсырманы орындаймын» деп отыр.
Сары түсті таңдаған балалар: «Бүгінгі сабақта жаңа білім аламын, сондықтан мұғалімді мұқият тыңдаймын, атсалысып қатысып отырамын» деп отыр.
II. Оқушылардың тірек білім, білік, дағдыларын белсендіру.
-Кәнеки балалар, ендеше осы жақсы көңіл-күйімізді мына қысқы орман көрінісіне орналастырайық. (Тақтадағы қысқы орман бейнеленген плакатттың әр жеріне орналастырады)
-Балалар, бүгін біздің сабағымызға қысқы орманнан аңдар келіп отыр. Ендеше мына суретке назар аударыңдар (суретпен жұмыс).
-Орманда қандай аңдар тіршілік етеді?(қоян, түлкі, қасқыр, кірпі)
-Ол аңдар қалай аталады? (жабайы)
-Ендеше осы аңдар бізге өздерінің тапсырмаларын дайындап келді.
Педагогика ғылымдарының докторы, ұстаз-ғалым, ақын, жазушы, «Алыптардың алыбы», «Бәрекелді Кірпі», «Ғажайып бақ» сияқты ертегі пьесалары республикалық қуыршақ театрында қойылды.
тізбектеп оқыту
рөлге бөліп оқыту
-Партаға сызуға бола ма?
-Сынып, мектеп мүлкін қалай пайдалану керек?
4.Жұптық жұмыс
Оқушыларға суреттегі затқа дыбыстық талдау жасату.
Әр қатардан бір жұмысты талдау.
IV. Бекіту.
Балалар , кәне ормандағы аңдарымызға қайта оралсақ. «Ішіне-сыртына» әдісі бойынша төмендегі тапсырманы орындайықшы. «Ішіне» деген жерге атауында «ү» дыбысы бар суретті орналастырамыз. «Сыртына» деген жерге атауында «ү» дыбысы жоқ суретті орналастырайық.