Сабақтың тақырыбы: | Табиғаттағы су. Бұлт және тұман |
Мақсаты: | Оқушылардың ауа мен су жайлы білімін ұштау; Оларға ауаның жер бетіне қалай таралатынын түсіндіру. |
Күтілетін нәтижесі: | Топпен жұмыс арқылы табиғаттағы су, бұлт және тұман тақырыбын қайталап, тәжірибе жасайды; Жұмбақ шешу арқылы оқушылардың логикасын дамиды; Суды үнемдеуге, қорғауға үйренеді. |
Әдіс-тәсілдер: | Блум таксономиясы, диалог, жеке жұмыс, топтық жұмыс |
Түйінді идея: | Нақты ойлау арқылы ой қорыту |
№ | Мұғалімнің іс-әрекеті: | Оқушының іс-әрекеті: |
1 | Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын ұйымдастыру | Жер-Ананың өсімдігі, гүлі бар. Құмырсқасы, арыстаны, пілі бар. Бәрі-бәрі өз алдында бір әлем, Әр әлемнің патшалығы, тілі бар. |
2 | Топқа бөлу
| Суреттер арқылы топқа бөлу Су Бұлт Тұман |
3 | 5,643 | Жұмбақты шешеді. Суретпен жұмыс жасайды. |
И.южю№э№ | Түсіну. «Жүреміз, ойланамыз» әдісі Топтық жұмыс. І топ – су туралы ІІ топ – бұлт туралы ІІІ топ – тұман туралы Оқулықпен жұмыс Біліп ал. Түсініп ал шартты белгілерімен жұмыс Тұман, бұлт туралы түсінік беру. Бұлттың түрлері: шарбы, будақ, қабат бұлттар | Оқушылар топ болып өздерінің жинаған мәліметтерін жариялайды. Оқулықпен жұмыс жасайды. |
5. | ІІІ. Қолдану. Тәжірибе | Тәжірибе жасайды. |
6. | «Тапқыр болсаң, тауып көр» ойыны 1. Суретте қандай бұлттар бейнеленген? 2. Суретті қара. Әр уақытта судың булануы жөнінде әңгімеле. | Оқушылар суретпен жұмыс жасайды. Өз ойларын айтады. |
7. | Сергіту сәті Самал желі биледі. Қабат-қабат бұлт келді, Жауын-шашын төгілді. Үлкен-кіші көңілді. | Қимыл қозғалыс жасайды. |
8 | ІV. Талдау Оқушылармен бірге сабақты талдау. ?
| Әр топ өз ойларын айтады. |
9. | V. Жинақтау «5 жолды өлең» «Өрмекшінің торы» (жеке жұмыс) Оқушылар «Өрмекшінің торы» әдісі арқылы өткен сабақты бір сөйлемнен айтып, қорытындылайды. | Су Бұлт Тұман сөзіне 5 жолды өлең құрастырады. Оқушылар «Өрмекшінің торы» әдісі бойынша өз ойларын жинақтайды Әр топ бір-бір сөйлемнен өз идеяларын айтады. |
10. | VІ. Бағалау Бүгінгі сабақ сендерге түсінікті ме? Түсінбеген, сендерге қиындық тудырған сұрақтар бар ма? | Оқушылар смайликтерді көтеру арқылы бүгінгі сабақты бағалайды
|