ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
Мектеп:
Қайназар №1 орта мектеп
СЫНЫП:1 «А»
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
САБАҚ:
Сауат ашу
Күні:28.10.2016ж
Мұғалімнің аты-жөні: Курмангалиева Жулдыз
Сабақ тақырыбы
Сыныптан тыс уақытта. Ш дыбысы мен әрпі
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты
1.1.1.1.Тыңдау барысында тілдік бірліктеді сөйлеу, сөз, сөйлем мәтінді ажырату, тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну.
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар:. Ш дыбысы мен әрпін танысып, ш дыбысына байланысты буындар мен сөздерді білуге үйренеді
Көптеген оқушылар: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Жаңа білімді меңгереді
Кейбір оқушылар: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Ойлау деңгейлері
Білу және түсіну,
Қолдану
Жетістік критерийлері: Тыңдау барысында тілдік бірліктеді сөйлеу, сөз, сөйлем мәтінді ажыратады, тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді.Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жаза біледі.
Құндылықтарды
Дарыту
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс
Музыка, математика
АКТ қолдану дағдылары
Аудиожазба, таныстырылым.
Тілдік құзыреттілік
Ш дыбысы, буква ш, the letter
Бұған дейінгі меңгерген білім
У дыбысы мен әрпі. 1.3.11.1. Сөйлемді бас әріппен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою.
Жоспар
Жоспарланған
Уақытесебі
Жоспарланған тапсырмалар
Дерек
көздер/
ресурстар
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
6 минут
Ұйымдастыру оқушыларды түгенлеу назарын сабаққа аудару
Психологиялық ахуал
Қолдарыңды көтеріңдер – бір дейік.
Көп отырып, қатты шаршап жүрмейік.
Қолды создық, басты бұрдық – екі деп,
Қозғалыспен әрбір адам жетіледі.
Алға, артқа қарадық та – үш дедік.
Тағы жаңа жаттығулар істедік.
Түсірейік қолды төрт пен бесті айтып,
Отырайық көңілді енді марқайтып.
/Б.Бөрiбаев/
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
АКТ
Шаттық шеңбері
Сабақтың ортасы
10 минут
Дескриптор
№1 Тыңдалым.
№2 Оқылым.
Шар Шара Шарлар Шора Шашу Шортан
- Берілген сөздерді буынға бөліп оқиды.
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
АКТ
Суреттер.
Ширату жаттығу
1 минут
Музыка әуенімен оқушылар жаттығу жасайды.
Оң қолымда – бес саусақ,
Сол қолымда – бес саусақ.
Алақанды ашамыз,
Бесті беске қосамыз
Кел, санайық ал мұны,
Нешеу болды барлығы?
Оң қолымда – бес саусақ,
Сол қолымда – бес саусақ.
Жасырып ем бесеуін,
Қалды мұнда нешеуі?
Бесеу екен қалдығы.
Нешеу болды барлығы?
АКТ
16 минут
Дескриптор
Дескриптор
№3.Дәптермен жұмыс
Ш дыбысын ауа арқылы жазу.
Ш дыбысын баспа түрде жазып үйрену.
1. Ш дыбысын жазып үйренеді.
№3 Сызбаның және сөздердің көмегімен оқы.
№4 Оқылым.
Аш Шаш Ал Алша Ар Арша Ша
Шора Ша Шашу Шу Шула
-Шора, шана ал. –Шара,шашу шаш.
1.Сөздерді дауыстап оқи біледі.
Акт
Оқулық, дәптер
Кеспе әріп
Сабақтың соңы
2 минут
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау.
Дифференциаця – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін
тексеру жоспарыңыз?
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
Музыка, көркем еңбек.Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.