Күні: 31.01.19 Сынып: 1 Ә | Қатысқандар саны: 24 Қатыспағандар саны:24 |
Сабақтың тақырыбы | Табиғатқа саяхат. П дыбысы мен әрпі. |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1 Мұғалімнің көмегімен ерекшелігіне қарай мәтін жанрын (өлең, әңгіме, ертегі) ажырату, мәтінді талдау 1.2 Берілген тапсырмалар бойынша жұмыс жасау; 1.3.Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыс | Математика, жаратылыстану сабағы |
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. |
Тілдік құзыреттілік | Кептер, парта, доп |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру | Бір, екі, үш Топтиың іші тып тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Біз сабақты бастаймыз. Топқа бөліну. Мұғалім партасынан жазылған цифрларды алып сол бойынша топқа отыру Топ ережесін сұрау Бағалау түрін түсіндіру | Шаттық шебері 1, 2,3, 4, ,5 6 цифрлары жазылған қималар |
Миға шабуыл Сабақтың ортасы | Өткен сабақта қандай дыбыспен таныстық? П қандай дыбыс? Неліктен? Видео көрсетілім Оқулықпен жұмыс Бұл не? Неліктен оны мәтін дейміз? Оқулықпен жұмыс. Мәтінді оқыту «Броундық қозғалыс» Сынып ішіне тақырыпқа қатысты мәліметтер мен ақпараттар орналастырылады. Оқушылар бүкіл сынып ішінде қозғала жүріп, берілген тақырып бойынша ақпарат жинайды. Мәтінді талдау Мәтін кім туралы? Талап не істеді? Не үшін Талап кептерді үйіне әкелді? Талап қандай бала? Талаптың орнында сен болсаң не істер едің? Талап сияқты қамқорлық жасап көрдің бе? Мәтіннен не түйдің? Мәтіндегі п дыбысы бар сөздерді ата. П дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі? П Дыбысы сөздің басында кездесетін сөздерді ата . П дыбысы сөздің басында кездесетін сөздерді ата. П дыбысы сөздің соңында кездесетін сөздерді ата Көрнекілікпен жұмыс Слайдпен жұмыс. П әрпі бар сөздерді буынға бөлу Неше буын бар? Неліктен? | Таныстырылым, оқулықпен жұмыс |
Сергіту сәті 1 минут | Шеңбер құрып тұрып, бастаушының айтуы бойынша қимылдар жасау. Дауысты дыбыстан басталған сөздер айтылса, қол шапалақтау, дауыссыз дыбыстан айтылған сөз айтылса аяқтарымен тарсылдату. | Сергіту сәтіне арналған жинақ |
Аяқталуы Қызықты тапсырма | Топтық жұмыстар. І топ Орны ауыстырылған әріптерден сөз құрау ІІ топ Орны ауыстырылған буындардан сөз құрау ІІІ топ Артық сөзді тап ІҮ топ П дыбысы бар сөзді қорша Ү топ Суреттегі заттардың атын жаз ҮІ топ Жасырынған сөзді тап | Постер |
Дәптермен жұмыс | Біз тәртіпті баламыз, Қолға қалам аламыз. Денемізді тік ұстап, Енді жазу жазамыз. П әрпінің жазылуын слайдтан көрсету | Дәптер, қалам, слайд |
Сабақтың соңы | «Мен саған, сен маған» доп лақтыру арқылы сабақты қорытындылау. Дыбыс деген ? Әріп деген не? Дыбыстар нешеге бөлінеді? П дыбысына сөз ойла . П дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі? П дыбысы сөздің басында. П дыбысы сөздің соңында. П дыбысы сөздің ортасында. Дауыссыз дыбыс деген не? Дауысты дыбыс деген не? Дауыссыз дыбыстан басталатын сөзді ата. Дауысты дыбыстан басталатын сөздді ата. Парта сөзіне сөйлем құрастыр. Жапырақ сөзін буынға бөл. П қандай дыбыс? Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді смайлинг арқылы бағалау. Бүгінгі сабақ ұнады ма? Неліктен? | Смайлинг |
Бағалау. | Конверке жинаған жұлдызшаларын сана, конверт сыртына жазу | |