kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сандармен амалдарды орындау

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сандармен амалдарды орындау

Ширату тапсырмасы

Ойға толсын санамыз

Бестік болсын бағамыз

Баласындай бір үйдің

Тату болсын арамыз (қол алысып құшақтасады, бір- бірімен амандасады)

«Серпілген сауал» әдісі арқылы өткенді пысықтау

Мозайка әдісі мен топқа бөлу(бір амалды өрнек, екі амалды өрнек,жақшалы өрнек деп жазып құрастыру )

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сандармен амалдарды орындау»

Пән: математика

Класс 2

Мектеп:Т. Шонанұлы атындағы орта мектеп

Мұғалімнің аты-жөні:Жұмабаева Жанаргүл Қармысаққызы

Сабақ тақырыбы:

Сандармен амалдарды орындау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

2.2.1.6. Екі амалды жақшалы және жақшасыз өрнектерде арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін анықтау,олардың мәнін табу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:екі амалды жақшалы және жақшасыз өрнектердегі арифметикалық амалдарды ажырата алады, амалдарды орындалу тәртібін біледі

Көптеген оқушылар:екі амалды жақшалы және жақшасыз өрнектердегі арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін біледі, мәнін табады

Кейбір оқушылар:екі амалды жақшалы және жақшасыз өрнектердегі амалдарды өз бетімен құрастырады, логикалық тапсырмалар орындайды

Бағалау критерийлері

Екі амалды жақшалы және жақшасыз өрнектердегі амалдардың орындалу тәртібін анықтайды.

Екі амалды өрнектердің мәнін табады

Тілдік мақсаттар

жақшасыз өрнектегі қосу мен азайту солдан, оңға қарай орындалады

амалдарды орындалу ретін сақтай отырып қояды нәтижесін табады.

Құндылықтарды дарыту

Топпен жұмыс кезінде бір- біріне құрметпен қарау

Пәнаралық байланыс

Музыка сергіту сәтінде, әдебиеттік оқу пәнімен Ширату тапсырмасында байланысады.

Бастапқы білім

Жақшасыз санды,әріпті өрнектерді салыстыруды біледі «Серпілген сауал » әдісі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы


Психологиялық дайындық






Топқа бөлу

Ширату тапсырмасы

Ойға толсын санамыз

Бестік болсын бағамыз

Баласындай бір үйдің

Тату болсын арамыз (қол алысып құшақтасады , бір- бірімен амандасады)


«Серпілген сауал» әдісі арқылы өткенді пысықтау


Мозайка әдісі мен топқа бөлу(бір амалды өрнек, екі амалды өрнек,жақшалы өрнек деп жазып құрастыру )


Сандар жазылған парақшалар, маркер, қима қағаздар, әр оқушыға арналған ламинатталған қағаз.



Сабақтың ортасы
















Бағалау критерий- 1 Екі амалды жақшалы және жақшасыз өрнектердегі амалдардың орындалу тәртібін анықтайды.

ЖЖ. «Бәйге жарысы» ойыны

Жақшасыз өрнектегі қосу мен азайту амалдары солдан оңға қарай орналасу ретімен орындалады

Саралау: Диалог және қолдау көрсету


ӨЖ. «Ұшқыштар» ойыны

(28 – 6) + 7 = (60 – 50 ) + 20 = (70 – 50) + 40 = 12 – (5 + 4) =

Дескриптор

1 Екі амалды жақшасыз өрнектің орындалу ретін анықтайды мәнің табады

2 Екі амалды жақшалы өрнектің орындалу ретін анықтайды мәнін табады

Саралау : Қарқыны бойынша аз қолдау қажет ететін оқушыларға:

Логикалық тапсырма

Ойлан, тап!

Жауабы:

22 + 2 – 2 – 2 = 20


Қарқыны бойынша барынша көп қолдау қажет ететін оқушыларға:

1 2 1 2

(28 – 6) + 7 (60 – 50 ) + 20 (70 – 50) + 40

2 1

12 – (5 + 4)

ҚБ тапсырмасы:

«орныңды тап » әдісі

Дескриптор

-Екі амалды жақшалы өрнектің орындалу ретін анықтайды

-Мәнін табады

Бағдаршам түсімен бағалау

Тапсырманы толық орындаса _ жасыл түс,

Тапсырманы жартылай орындаса _ сары түс,

Тапсырманы орындауда көптеген қателік жіберсе _ қызыл түс,


Сергіту сәті «оқу керек»


Бағалау критерийі- 2. Екі амалды жақшалы және жақшасыз өрнектердің мәнін табады


ӨЖ Дәптермен жұмыс

Әуе шарларының тапсырмасын орындау



ТЖ «Домино әдісі»

19 – 15 + 9 (9 +6 ) + 1 =

3 + 8 + 8 = ( 15 – 3)- 5 =

7 + 9 – 5 = 7 + (8+ 3 ) =

Дескриптор

Екі амалды жақшалы өрнектің мәнін табады

Екі амалды жақшасыз өрнектің мәнін табады


ЖЖ. ҚБ тапсырмасы:

Дескриптор

− екі амалды жақшалы өрнектердегі амалдардың орындалу ретін анықтайды;

− екі амалды жақшалы өрнектердің мәнін табады;

− екі амалды жақшасыз өрнектердегі амалдардың орындалу ретін анықтайды;

− екі амалды жақшасыз өрнектердің мәнін табады


Бағалау:«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы

Қалыптастырушы бағалау





























































Сабақтың соңы

.

«Еркін микрафон» әдісі аркылы





Саралау

Бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

«Бәйге жарысы» ойыны барысында жұптар амал тәртібін анықтайды. Қолдау көрсетуді қажет ететін жұптарға «Диалог және қолдау көрсету» тәсілімен саралауды енгіземін. «Ұшқыштар» ойыны

Кезінде оқушылар өз бетімен екі амалмен шығарылатын есептерді шығарады. Қарқын бойынша саралау жүргізіп, қолдауды аз қажет ететін оқушыларға «Ойлан, тап! логикалық тапсырмасын ұсынамын, оқушылар ойланып, екі амалмен шығарады. Қолдауды барынша көп қажет ететін оқушыларға амал тәртібі көрсетілген нұсқау беремін.


Барлық оқушыларға екі амалдан тұратын жақшалы өрнектің мәнін табу кезінде саралау арқылы қолдау білдіремін.

1.Критерий

жұптық жұмыс арқылы оқушылардың бірлескен әрекеті бақыланады .

«бағдаршам көзімен бағалау»

2. Критерий

«екі жұлдыз бір тілек» арқылы » бағалау бойынша оқу жетістіктері айқындалды .


3.Кері байланыс

Партаға түзу отыруға,жазу жазған кезде дәптермен арақашықтықты сақтауды ескерту

Сергіту жаттығуы партаның ұшы,қаламсаптың ұшынан, АКТ дан, электр тогынан сақтану керек


Рефлексия


Сабақ бойынша оқу мақсатына сай тапсырмалар іріктеліп алынды.


Екі амалды жақшалы және жақшасыз өрнектердегі амалдардың орындалу тәртібін түсінді есептер шығаруды меңгерді .сабаққа ынталы қатысып,қызықты болды


Тапсырмалар бойынша оқушылар өз пікірлерін айтып кері байланыс жасап отырды




Ықшам сабақ өткізу барысында ТЖ «домино »әдісін қолдану кезінде әріптестерімнің пікірін ескере отырып «иық тірескен шеңбер» әдісін қолдану арқылы толықтырулар енгіземін.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Сандармен амалдарды орындау

Автор: Жұмабаева Жанаргүл Қармысаққызы

Дата: 22.12.2018

Номер свидетельства: 492081
