Саба?ты? ма?саты: Отбасы, отбасы м?шелері туралы жалпы т?сінік беру.
І Білімділігі: отбасы неке мен туысты? ?атынастар?а негізделген адамдар тобы екенін т?сіндіру. Оларды? ?о?амда?ы орны, отбасы кірісі мен шы?ыны, ата – ана ?ам?орлы?ы, отбасы м?шерін ?андай ма?сат біріктіретіндігі туралы т?сінік ?алыптастыру, жалпы шолу жасап, білім де?гейін к?теру.
ІІ Дамытушылы?ы: Танымды? ?ызы?ушылы?тарын, ба?ылай білу, талдау, ?орытынды жасай білу да?дыларын дамыту.
ІІІ Т?рбиелігі: Айнала ?орша?ан ортаны, таби?атты, жер бетіндегі тіршілікті с?юге, ?ор?ау?а, ?ам?ор, ?рі бауырмал болу?а, білімпаз, таби?атты? ?ор?аушылары болу?а т?рбиелеу.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Саба? "Отбасы м?шелері" »
Күні: 20.02.15 Сыныбы: 4 г Пән атауы: дүниетану
Сабақтың тақырыбы: Отбасы мүшелері
Сабақтың мақсаты: Отбасы, отбасы мүшелері туралы жалпы түсінік беру.
І Білімділігі: отбасы неке мен туыстық қатынастарға негізделген адамдар тобы екенін түсіндіру. Олардың қоғамдағы орны, отбасы кірісі мен шығыны, ата – ана қамқорлығы, отбасы мүшерін қандай мақсат біріктіретіндігі туралы түсінік қалыптастыру, жалпы шолу жасап, білім деңгейін көтеру.
ІІ Дамытушылығы: Танымдық қызығушылықтарын, бақылай білу, талдау, қорытынды жасай білу дағдыларын дамыту.
ІІІ Тәрбиелігі: Айнала қоршаған ортаны, табиғатты, жер бетіндегі тіршілікті сүюге, қорғауға, қамқор, әрі бауырмал болуға, білімпаз, табиғаттың қорғаушылары болуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Сабақтың әдіс- тәсілдері: Сын тұрғысынан ойлау элементтерін қолдану, сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, баяндау, сұрақ-жауап, топпен жұмыс.
Пәнаралық байланыс: Ағылшын,орыстілі
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық дайындық
Оқушыларды топтастыру. (І топ-ата-әже, ІІ топ әке-ана, ІІІ топ-балалар) (Түрлі түсті қағаз алу арқылы топтасады)
ІІ. Өткен материалды еске түсіру/ Жалпылау:
1. Үй тапсырмасын сұрау, тексеру.
2. Оқушылардың өткен сабақты қаншалықты меңгергенін, түсінгенін байқау, анықтау. ( интерактивті тақта бойынша үй жұмысы сұралады)
3. Оқушының сөйлеу қабілетін, сөйлеу тілін сөздік қорын байқау.
4. Неге көңіл аудару қажеттілігін анықтау, ескеру. Жан-жақты тексеру.
ІІІ. Жаңа сабақ: Сабақтың тақырыбы: Отбасы мүшелері
Оқушыларға парақ таратылады «Отбасы» сөзін қалай түсінесің? (топтық жұмыс)
Оқушы өз отбасы туралы видео ролик көрсетеді (интерактивті тақта)
Отбасы - бұл бір – бірін жақсы көретін, бір – бірін сыйлайтын, қиындықта көмекке келетін туыс адамдар. Отбасы мүшелерін өзара құқығы мен міндеттер біріктіреді. Ата – аналар кәмілетке толмаған балаларды бағып қағуға міндетті. (мұғалім сөзі)
Оқулықпен жұмыс
Берілген жаңа тақырып бойынша (интерактивті тақта) сұрақтар беріледі
ІV. Сергіту сәті:
Орыс тілінде «Моя семья»
Продолжаем наш урок, которая называется «Моя семья». И хочу начать с таких строк:
Есть в доме любом семейный альбом
Как в зеркале мы отражаемся в нем
Пускай, не всегда мы красивы
Зато эти фото правдивы.
Семейные альбомы у всех дома имеются. А вот скажите мне, как вы думаете, что такое семья?
Ребенок: Семья-это мама, папа,брат и я
В:Правильно. Это папа, мама, брат, сестренка, дедушка, бабушка. Это самые близкие люди. Члены семьи живут вместе, любят друг друга и заботятся друг о друге.Расскажите, пожалуйста, как зовут ваших родителей и кем они работают?
Игра с мячом «Кто как трудится в вашей семье?» Я буду бросать мяч каждому по очереди, а вы должны будете поймать и договорить:
Например, ходит на работу- кто?
Ребенок договаривает: Мама и Папа
Учит уроки?------
Моет посуду?----
Ходит в магазин за покупками?-----
Уберает в доме?----
В: Вы очень интересно и с большой любовью рассказали о своей семье. Я желаю, чтобы ваша семья была здоровой и счастливой. А теперь, ребята вы сказали что такое семья казахском языке, на руском языке, а теперь проверим ваши знания на английском языке.
My famli
Coodmorning dear children teaches
Lets begin our lesson
Look at the blackboard
Family-отбасы
My family-менің отбасым
Mother, father, brother, sister, grandmother, grand father , aunt uncle
My mother, my father, my brother, my sister, my grandmother, my grand father my aunt, my uncle