kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Өз үйімді сипаттаймын. Дыбыс. Сөйлем. Сөйлеу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жаңартылған білім мазмұны бойынша 1 сыныптың сауат ашу пәнінен ашық сабақ жоспары

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Өз үйімді сипаттаймын. Дыбыс. Сөйлем. Сөйлеу»

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Сауат ашу

Сынып: 1

Мектеп:

Күні:

Мұғалімніңаты-жөні: Темирова Даригуль Умиткалиевна

Сабақтың тақырыбы:

24-сабақ. Өз үйімді сипаттаймын. Дыбыс. Сөйлем. Сөйлеу

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:


Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты

1.1.6.1* сөйлеу барысында сипаттау/салыстыруға қажетті сөздерді, вербалды емес қарым-қатынас құралдарын (ым-ишара, қимыл), дауыс ырғағын, мәнерін, қарқынын, сөз арасындағы кідірісті қолдану)

Сабақ мақсаттары

Барлығы: сөйлеу барысында суреттегі заттарды сипаттайды, салыстырады, дыбыстық талдау жасай алады, сөйлем құрастырады.Сөйлеу барысында ым – ишара,дауыс қарқыны, ырғағы, дауыс мәнерін қолданады.

Көбі: Сахналауда ым – ишара орынды қолдана алады.

Кейбірі:Тақырыпқа байланысты мәтінді және диалог құрастыра алады

Бағалау критерийлері

  • Суреттердің ұқсастығы мен айырмашылығын таба алады.

  • Ертегі желісі бойынша сахналауды біледі.

  • Вербалды емес қарым – қатынас құралдарын қолдана алады.

  • Сұраққа нақты жауап бере алады.

Тілдік мақсат


Үй - дом , бөлме - комнат

Құндылықтарды дарыту

Ынтымақтастыққа, жауапкершілікке баулу.

Бір – бірін құрметтеуге тәрбиелеу.

Денсаулық және

техника қауіпсіздігінің

сақталуы

Партада дұрыс отыруын қадағалау, интербелсенді тақтаны пайдалануда қауіпсіздік ережесін сақтау. Ертегі барысында бірін – бірі,тыңдауға, құрметтеуге тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, көркем еңбек математика

АКТқолданудағдысы (сабақтақолданылатынболсакөрсетіңіз)

Таныстырылым, бейнежазба

Алдыңғы меңгерілген білім


Дыбыс. Сөйлеу. Сөздерге дыбыстық талдай алады. Баспана түрлерін біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың

басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

МК: Сабақ басында Қане, балалар барлығымыз «Тұрғын үй» ойынын ойнай қояйық.


«Тұрғын үй» әдісі бойынша топқа бөлу.

«Тұрғын үй» тренинг

ОТ:«Қозғалыс» – оқушылар қозғалып жүреді.

«Тұрғын үй» - екі оқушы қолдарын жоғары көтеріп тұрады.

«Тұрғын үй 3 тұрғын» - үйдің астына 3 бала барып тұра қалады.


МК:-Балалар біз алдыңғы сабақтардан білеміз дыбыстарды талдауды , баспана түрлерін білеміз. Өткен сабақты

Ұ:«Ұйқасын тап» ойыны арқылы бекітіледі.

Үй – үй – үй,

Атам тартты күй

Ме – ме – ме ,

Біздің үйде төрт бөлме.

Зе –зе –зе ,

Ең әдемі терезе.


Мақсат қою. Жаңа сабақтың мақсаты хабарланады.

МК:

-Біз бүгінгі жаңа сабағымызда өз үйімізді

сипаттап айтатын боламыз.

  • Сөйлеу барысында суреттегі заттарды сипаттаймыз.

  • Заттардың ұқсастығы мен айырмашылығын білетін боламыз.

«Тұрғын үй»

Сабақ ортасы


  1. Ұ: Тапсырма. Әр топ өз ойларын айтады.

«Өз үйіңді құрастыр»







  • Үйлерді салыстыр

  • Қандай ұқсастықтарды байқадыңдар?

  • Сенің үйің қай үйлерге ұқсайды?

  • Айырмашылығы неде?

«Отан», «үй», «мекен» сөзіне дыбыстық талдау жаса.

Қ:Қалыптастырушы бағалау.


« Үй шатыры» арқылы бағалау.

2.Т:Тапсырма. «Ойлан,жұптас, бөліс» әдісі

«Кімнің мекені жақсы» ертегі желісін сахнала.

Әр топтан ертегі кейіпкерлері шығарып сахналайды.

Қ:Қалыптастырушы бағалау.

  • Ертегі мазмұнын түсінеді.

  • Дауыс ырғағын , мәнерін сала алады.

«Театрдағы әрекет» арқылы бағалайды.

«Ұнамаса» - орындарында отырып шапалақтайды.

«Ұнаса» - тұрып шапалақ соғады.

«Өте ұнаса» - қолдарын көтеріп шапалақтайды.

3. Ж:Тапсырма. Жұптық жұмыс.

«Менің үйім» тақырыбында диалог құру.

Диалогке сүйеніп, досыңызға сұрақ қойыңыз. Сұрақ арқылы

- Әли сен қайдай үйде тұрасың?

- Мен................ үйде тұрамын.

- Үйлерің неше бөлмелі?

Менің үйім................ .

Сөйлесудің нәтижесі бойынша досыңызды сыныпқа таныстырыңыз.

Таныстыру барысында басқалардың назарын аудару үшін дауыс ырғағын, ым-ишараны қолданады.

«Еркін микрафон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтылады. Кері байланыста оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалады.

Бұл сабақта оқушылар шығармашылықпен жұмыста топтық жұмыстың пайдасын түсінді деп ойлаймын.

Дәптермен жұмыс.

1.Суретті сал, боя.

2.Суретті толықтыр.

Дескриптор: Білім алушы

- жұбына сұрақ қоя отырып, диалогке қатысады;

- жинаған ақпараты бойынша досын таныстырады;

- тыңдаушының назарын аудару үшін дауыс ырғағын,

қимылды, ым-ишараны қолданады.

Суреттер,




Таныстырылым, оқулықпен жұмыс

Үйдің суреттері










Бейнежазба




















микрофон








Дәптер









Сабақтың соңы




























Сабақ бойынша рефлексия



Тапсырма.

Ж:Жұптық жұмыс.

Диалогке сүйеніп, досыңызға сұрақ қойыңыз. Сұрақ арқылы

  • досыңыздың анасының аты кім екенін;

  • отбасында неше адам бар екенін;

  • сүйікті ойыншығы қандай екенін;

  • қандай ойынды ұнататынын анықтаңыз.

  • Сөйлесудің нәтижесі бойынша досыңызды сыныпқа таныстырыңыз.

Таныстыру барысында басқалардың назарын аудару үшін дауыс ырғағын, ым-ишараны қолданыңыз.

Кері байланыс.

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- Нені білдім?

-Нені үйрендім?






Барлығын түсіндім Енді түсініп келемін Түсінбедім

Кері байланыста оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалады.

Бұл сабақта оқушылар шығармашылықпен жұмыста топтық жұмыстың пайдасын түсінді деп ойлаймын.


Сабақ барысында өзіңді қай жерінде тұрмын деп есептейсің? Сол ұяшықты боя. Себебін айт

Оқушылар «Блоб ағашы» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты. Кері байланыста оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалады және ұсыныстарын берді.






















































Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қа.уіпсіздік техникасының сақталуы


Саралау әдістерін тақырыпты ашу мақсатында ширатуда,топтық жұмыста , ұжымдық жұмыстарда жүргіздім.



Дескриптор

  • суреттегі заттарды сипаттай алады.

  • сөйлем құрастыра алады.

  • тақырыпқа байланысты мәтінді және диалог құрастыра алады

  • жұбына сұрақ қоя отырып, диалогке қатысады;

  • тыңдаушының назарын аудару үшін дауыс ырғағын,қимылды, ым-ишараны қолданады


Сабақ бойынша рефлексия



Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Өз үйімді сипаттаймын. Дыбыс. Сөйлем. Сөйлеу

Автор: Темирова Даригуль Умиткалиевна

Дата: 22.02.2018

Номер свидетельства: 459077
