Сабақ Математика Өтілген материалды бекіту. | Мектеп «А.Розыбакиев атындағы орта мектеп »КММ |
Күні: 24.01. 2017ж | Мұғалім: Утаршиева Г.Н |
Сынып: 3 А | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Оқу мақсаты | Оқушылардың ойлау қабілеттерін, өткенді жаңғырту арқылы есте сақтауларын, уақытқа есеп шығару, жұмыс барысында шапшаңдықтарын қадағалау.
|
Бағалау критерийлері Өрнекті есептеуде тиімді тәсілін табады. Тіктөртбұрыштардың периметрін табады. Тура теңдіктер мен теңсіздіктер құрастырады. | Ойлау деңгейлері Түсіну Қолдану |
Тілдік мақсат. | Килограмм Грамм Сантиметр Талқылауға арналған сұрақтар Қандай тәсілдерді қолданамыз? |
Алдынғы оқу. | Көбейтудің үлестірімділік қасиеті. Қосындыны санға көбейтуде қолданылатын тиімді тәсілдерді қолдану |
Жоспарланға уақыт есебі | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | Дерек көздері |
Басы Диалог құру | Кірпілер алмаға таласып жатыр. Оларға көмектесуге тиін келді. Тиін әр кірпіге бір алмадан берсе, бір алма артылып қалады. Ал әр кірпіге екі алмадан берсе, екі алма жетпей қалады. Неше кірпі бар? Неше алма бар? Жауабы: 3 кірпі бар. 4 алма бар. 2-топ Түлкі базарда жемістер сатып тұр. Сауда жасауға оған маймыл, кірпі, қоян келді. Түлкі айтты: - 1 алма, 2 алмұрт, 3 банан 200 теңге тұрады. - 3 алма, 2 алмұрт, 1 банан 200 теңге тұрады. Сонда 1 алма, 1 алмұрт, 1 банан қанша тұрады? Жауабы: 4 алма+4 алмұрт+4 банан = 400 теңге 400: 4=100 теңге 1 алма+1 алмұрт+ 1 банан=100 теңге | | |
| | Бағалау критерийі | Дескриптор |
Ортасы | Оқулықпен жұмыс №1 Мына тауарларды сатып алатын болсаң, саған қанша ақша керек болады. 1000-(80*4)= 680 800- (90*3) = 530 700-(60*2)= 580 № 2 Әр өрнектердің тиімді тәсілін тап №3 Қабырғалары 2см, 4см , 1см , 7 см тіктөрбұрыш сыз. Периметрін тап. №4 1 топта- бала -10, Ересек-20 9 топта -? | -Өрнектердің тиімді тәсілін табады. Тіктөртбұрыш сызады, периметрін табады -Есептің шартын құрады. Нені табу керек екенін анықтайды. Өрнек құрады. | Шартына өрнек құрады. Өрнектің мәнін табады - Тиімді тәсілді таңдайды. -Өрнектің мәнін табады. -Есеп шартын құрастырады. Шартыына сәйкес өрнек құрады. |
Сергіту сәті | Кел, балалар, күлейік, Күлкіменен түлейік. Қабақ түйген не керек? Көңілді боп жүрейік. | | |
Соңы | Амалдарды орындау 392+408=800 (300 - 196)+74=104 456 - 244=212 Бағалау 1. «Басбармақ әдісі» 2. Мадақтау сөздер арқылы | Амалдарды орындайды Кері байланыс Әр оқушы бір- біріне өз ойларын айтады. | |
Саралау - оқушыа мейлінше қолдау көрсету қалай жоспарлайсыз? Сызба бойынша түсінік жұмысын жүргізу | | |
Рефлексия -Сабақ мақсатымен оқу міндеттері орындалды ма? -Бүгін оқушылар не үйренді? -Сабақ қандай өтті, қалай өтті? -Жоспарланға саралау жұмысы іске асты ма? -Уақытты қалай пайдаландым? | | |
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
Сабақ Математика Өтілген материалды бекіту. | Мектеп «А.Розыбакиев атындағы орта мектеп »КММ |
Күні: 26.01. 2017ж | Мұғалім: Утаршиева Г.Н |
Сынып: 3 А | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Оқу мақсаты | Оқушылардың ойлау қабілеттерін, өткенді жаңғырту арқылы есте сақтауларын, уақытқа есеп шығару, жұмыс барысында шапшаңдықтарын қадағалау.
|
Бағалау критерийлері Өрнекті есептеуде тиімді тәсілін табады. Тіктөртбұрыштардың периметрін табады. Тура теңдіктер мен теңсіздіктер құрастырады. | Ойлау деңгейлері Түсіну Қолдану |
Тілдік мақсат. | Килограмм Грамм Сантиметр Талқылауға арналған сұрақтар Қандай тәсілдерді қолданамыз? |
Алдынғы оқу. | Көбейтудің үлестірімділік қасиеті. Қосындыны санға көбейтуде қолданылатын тиімді тәсілдерді қолдану |
Жоспарланға уақыт есебі | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | Дерек көздері |
Басы Диалог құру | 1-топ Бір жәшік алманың салмағы 25 кг. Жарты жәшік алма сатылған соң, жәшікті өлшесе 15 кг көрсетіп тұр. Ал бос жәшіктің салмағы неше кг болғаны? Жауабы: 25 кг – 15 кг = 10 кг (алма сатылған) 10 кг х 2 = 20 кг (алма болғаны) 25 кг – 20 кг = 5 кг ( бос жәшік салмағы ) 2-топ Мектеп - бақшаға 300 кг жемістер әкелінді. Алма мен алмұрт 230 кг, алма мен апельсин 200 кг. Мектеп – бақшаға әрқайсысынан неше кг әкелінді? Жауабы: 300 кг – 230 кг = 70 кг (апельсин) 200 кг - 70 кг = 130 кг (алма) 300 кг – 200 кг = 100 кг (алмұрт) 20. 20 - ның жартысының жартысы артық па, не 80 - нің ширегінің ширегі ме? Жауабы: 20: 2: 2 = 80: 4: 4 тең 21. Ғабиттің бойы Ароннан биік, Талғаттан аласа. Самалдың бойы Қанаттан биік, Ғабиттен аласа. Ең бойы биігі кім? Жауабы: Талғат | | |
Сергіту сәті | | | |
Ортасы | Оқулықпен жұмыс №1 Ауызша көбейту. 22*3=66 23*3=69 18*3=54 № 2 Ауызша түсіндере отырып есепте 230*3=690 490*2=980 380*2=760 Жүздікке, ондыққа жіктейді (300+80)*2=600+160=760 №3 120 тг-3 қорап 150 тг-4 қорап Барлығы -? Тг 120*3+150*4= 360+600=960 №4 Бір сан ойлады, оған 450 қосты, 735 шықты Ол қандай сан ойлады? 735-450=285 №6 8ц 45кг=845кг 2 сағ 30 мин =150 мин 8ц 5кг= 805 кг №7 логикалық есеп оқушылар өз ойларын дәлелдейді. | -Өрнектердің тиімді тәсілін табады. -Есептің шартын құрады. Нені табу керек екенін анықтайды. | |
Сергіту сәті | Кел, балалар, күлейік, Күлкіменен түлейік. Қабақ түйген не керек? Көңілді боп жүрейік. | | |
Соңы | Екі қатарға лездік 5 сұрақтан қойылады. 1 қатар 5ондықты 3есе арттыр 2 жүздіктен тікелей кейін келетін сан 6ондықтан 2 есе артық сан 1дм-де неше см бар? 30 бен 50-дің қосындысы 2 қатар 3 ондықты 2 есе арттыр 93-тің алдында келетін сан 1 сағатта неше минут бар? 90 мен 40-тың қосындысы? 7 ондықты 2 есе арттыр Бағалау 1. «Басбармақ әдісі» 2. Мадақтау сөздер арқылы | Амалдарды орындайды Кері байланыс Әр оқушы бір- біріне өз ойларын айтады. | |
Саралау - оқушыа мейлінше қолдау көрсету қалай жоспарлайсыз? Сызба бойынша түсінік жұмысын жүргізу | Бағалауды қалай жоспарлайсыз? Балдық жүйе арқылы | |
Рефлексия -Сабақ мақсатымен оқу міндеттері орындалды ма? -Бүгін оқушылар не үйренді? -Сабақ қандай өтті, қалай өтті? -Жоспарланға саралау жұмысы іске асты ма? -Уақытты қалай пайдаландым? | | |