|
| |
Пән: | Әдебиеттік оқу |
Күні 09.11.17ж | Мұғалімнің аты-жөні: Алмабаева Айгуль Камаловна |
3-бөлім: | Менің мектебім |
Сынып: 2 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Менің сыныптастарым |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 2.2.3.1. мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: Мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады, сыныптастары туралы айтады.. Оқушылардың басым бөлігі: тақырыпты болжайды,мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды,кластермен жұмыс жасайды.. Кейбір оқушылар: Жаман әдеттен аулақ болуға ерекше кеңес береді. |
Пәнаралық байланыстар | Қазақ тілі. |
Алдыңғы оқу | Ақылшым мұғалім |
|
Уақыт | тапсырма | Мұғалімнің іс - әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | бағалау | ресустар |
3минут | Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық тренинг Топқа бөлінеді | «Капитан» сергіту жаттығуы Мақсаты: Көңіл-күйді көтеру, жағымды жағдай туғызу. Көңіл-күйлеріңіз қалай. «Капитанның оқиғасы» ойынын жүргіземін. Ойынды ойнамас бұрын шартымен таныстыру | 1. Капитан деп белгі берілген кезде бөлмеде емін-еркін капитан болып жүреді. (барлығы) 2. Теңізші деген кезде екі адамнан жұптасып, еден жуушының бейнесін көрсетеді. (2 адам) 3. Қайық деген кезде екі адам қайық, бір адам ескек есуші болады. (3 адам) 4. Түскі ас деген кезде төрт адамнан жұптасады. (4 адам) 5. Кеме деген кезде төрт адам кеме, бір адам капитан болады. (5 адам) | Қол соғу | |
5минут | Үй жұмысын сұрау | «Ақылшы мұғалім» өлеңін жатқа сұрау | «Ыстық орындық» стратегиясымен сұрау | Шапалақ соғу | |
3минут | Көпірше. «2 минут 8 дәлел» | «2 минут 8 дәлел» стратегиясы ережесімен таныстыру | «Сыныптастарым»–тақырыбында топтар 2 минут ішінде сыныптастары туралы 8 дәлелдеме келтіреді. | Бас бармақ | А4 формат қағаз |
3минут | Кластер құрастыру. | Жетістік кретерийімен таныстыру | Сыныптасың туралы не білесің ? Кластер құрастырады. Диалогқа түседі. Сыни тұрғыда ойлау. | От шашу | Кластер сызбасы Менің сынып- тастарым фотомон- таж. |
6 минут | Оқылым. | Электронды оқулықтан тыңдату. Оқушыларға оқыту. | Сыбырлақ. Сызбамен жұмыс. Асқар Тоқмағамбетов туралы түсінік беру | Бас бармақ | Акт Электронды оқулық. |
3минут | Жұптық жұмыс . | Диалогқа түрткі сұрақтар қою арқылы бағыттау. | Мәтіннің негізгі ойы мен тақырыбын анықтайды | Бір –бірін бағалау | |
6 минут 4 минут | Топтық жұмыс | Жетістік кретерийімен таныстыру | 4.Топтық жұмыс. «Мінсіз сынып» ережесін құрады.. | | Плакат таймер |
4минут | Ойтолғаныс. Жеке жұмыс. | Жеке жұмыс. Жетістік кретерийін құру. | Сыбырлақ балаға мұндай әдеттен аулақ болу үшін қандай кеңес берер едің? Жазылым. | | А4 қағаз |
1минут | Үйге тапсырма беру | Сыбырлақ. А.Тоқмағамбетов | Сыбырлақ. Асқар Тоқмағамбетов оқу | | |
2минут | Кері байланыс. Оқушыларға ауызша кері байланыс беру. «Рефлексиялық нысана» техникасы бойынша | «Рефлексиялық нысана» техникасы бойынша сабаққа кері байланыс алу Белсенді қатыстым қызықты болды Сыбырлақ жаңаны жаман қасиет білдім екенін білдім. | Берілген бөліктерге өз көзқарастарына сай келетін бөлікке жабыстырады. | | «Рефлексиялық нысана» сызбасы |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Сыбырлақ балаға мұндай әдеттен аулақ болу үшін қандай кеңес берер едің? Жазылым. | . Қол соғу. От шашу Бас бармақ Бір –бірін бағалау | Сабақ оқушылардың жас ерекшеліктерін ескере отырып жоспарланды. |
Рефлексия Оқытудың/сабақтың мақсаттарына қол жеткізілетіндей болды ма? Бүгін оқушылар неге үйренді? Оқыту атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолдан келді ме? Мен уақыттық кестені ұстандым ба? Мен жоспардан қандай ауытқушылықтар жасадым және неліктен? Мен жоспарыма қандай өзерістер енгіздім және неліктен | ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
Қорытынды бағалау Неғұрлымжемістіекісәттіатаңыз (сабақберуде де, оқытуда да)? 1: 2: Сабақты жақсартуға ықпал ететіндей екі жайтты атаңыз (сабақберуде де, оқытуда да)? 1: 2: Мен сынып пен жекелеген оқушылар туралы жаңа нені білдім және бұл менің келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді? | --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |