Пән: Сауат ашу
3 бөлім: «Менің отбасым және достарым»
Тақырып: «Қ әрпі мен дыбысы»
Мектеп: Рудный қаласы әкімдігінің «№15 орта мектебі»
Күні: 24.11.16
Мұғалімнің аты-жөні:Сұланова Г.Қ.
Сынып: 1 «Ә»
Қатысқандар саны: 24
Қатыспағандар саны:1
Сабақтың тақырыбы
Менің отбасым. Қ дыбысы мен әрпі.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
1.1.1.1 тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін) ажырату, тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну
1.1.2.1 мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау
Сабақтың мақсаттары
Барлығы:Жаңа білімді меңгереді.
Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Жетістік критерийлері
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Құндылықтарды дарыту
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс
АКТ қолдану дағдылары
Аудиожазба, таныстырылым.
Тілдік құзыреттілік
Қ дыбысы
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Психологиялық дайындық.
Мақсатымыз – білім алу,
Міндетіміз – еңбектену.
Еңбек етіп жұмыла
Білімге қолды жеткізу.
Көңіл-күйді тексеру.
«Джигсо» стратегиясы.Топқа бөлу.
Ітоп: Оқу орталығы
ІІ топ: Жазу орталығы
ІІІ топ: Өнер орталығы
ІV топ: Спорт орталығы
Смайлик
Топ атаулары
Сабақтың ортасы
«Ассоциация» құру.
Суреттерді атау.Ортақ дыбысты табу.
«Ойға шақыру». Топпен жұмыс
1. Қой дегенде бар,
Лақ дегенде жоқ,
Ойда бар, бақта жоқ. (О)
2. Рәміздердің бірі. (Ту)
3. Еңбек құралы. (Балға)
4. Ең жақын адам. (Ана)
5. Уақытты немен білеміз. (Сағат)
6. Ырыс алды –. (Ынтымақ)
Оқулықпен жұмыс
Мәтінді оқу.Жаңа сөздерді орнына қою.
Суреттер
Сөзжұмбақ
оқулық
Сергіту сәті
Аспанға қарап, күн көрдім
Төмен қарап, жер көрдім.
Оңға, солға бұрылып,
Егеменді ел көрдім.
Логикалық тапсырма
«Сәйкестендір». Жұппен жұмыс.
Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша қ дыбысына байланысты сөздерді айту.
«Сөздерді тап» ойыны.Топпен жұмыс
-Өзіңнің отбасыңда кімдер бар?
-Әкең мен шееңнің ата-анасы кім болады?
-Сен атаң мен әжеңе кімсің?
-Үйде қарындаың, сіңлің, інің бар ма?
-Сен үйде қалай көмектесесің?
«Отбасы мүшелерін дастарханға дұрыс отырғызу».Топпен жұмыс.
Суреттер
микрофон
кесте
суреттер
Сабақтың соңы
Бағдаршам түстерімен бағалау.
Көңіл-күйлерін байқау.