kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Мен және табиғат. И дыбыс мен әрпі.

Нажмите, чтобы узнать подробности

СЫНЫП: 1 «Ғ »

Қатысқандар  саны:24

Қатыспағандар саны:

Сабақтың  тақырыбы:

Мен  және  табиғат. И дыбысы мен әрпі.

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 

Берілген тақырыпқа  әңгіме құрап айту

 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Жаңа білімді  меңгереді.

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Тақырыпты  түсініп, тыңдап,жетекші  сұрақтар  арқылы  талқылайды.

Кейбір оқушылар:

  • Алған  білімді  өмірде  қолдана  алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

  • 1.Жаңа  сөздерге дыбыстық, буындық талдау жасай алады.
  • 2.Нақты  сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін  көрсете алады.
  • 3. Фильмнің  қалай  аяқталғанын болжай алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Инелік, ине, ит,ши, тиін,тиын.

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

Фильмдегі ит   туралы  талқыланады.

Сіз неліктен «Ит –адамның  досы » деп  ойлайсыз?

Айтылым   бойынша ұсыныстар:

Постер  қорғайды.Сурет бойынша сөйлем құрастырады.Кейбір сөздерді үш тілде айтады.

Алдыңғы тақырып

Менің  үйренгенім. Суреттер арқылы өткен әріпті пысықтау.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді  жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы: 5мин

                      2 мин

                        1 мин

                        2 мин

Шаттық  шеңбері: «Сәлемдесу» ойыны

Мақсаты:  Сынып оқушыларына жағымды ахуал  туғызу.

-Қазір көңіл-күйім тамаша  дегендер  өздерін бармақпен көрсетсін!

-Кімнің досы  осы сыныпта  отыр дегендер,қолын шапалақтасын!

- Кім  бүгінгі сабақта өзіне өзі  сенімдімін дегендер қол көтерсін.

Топқа бөлу.

Мақсаты: жаңа  сабаққа қатысты сөздермен,олардың өмірде  маңыздылғын есте сақтау.

Үй  тапсырмасы 

әр  топқа гүл күлтелеріне  жазылған  сөздерді  оқып, ол сөздерден өткен сабақта өткен дыбыс туралы  айтады.

Оқушылар «Сәлемдесу» ойынын тамаша көніл күймен көрсетеді.

Инелік,ит, ине  суреттері арқылы  топқа  бөлемін.

Әр оқушы қолындағы суретің  артында қойылған сұраққа  жауап  береді.

Бағдаршаммен  бағалау

Ортасы : 18мин

                      7 мин

                        2мин

                       3мин

                      5 мин

                        1мин

Оқыту мен оқудағы  жаңа тәсілдер.

№ 1.Оқылым.

№2.Айырмашылығын  тап.

                       Керек

            Ие керек  итке,

            Ине керек жіпке,

            Икем керек  іске,

            Иық керек  жүкке.   

                                              Қастек Баянбаев.

Өлеңді  хормен,дауыстап оқытып, әңгімелету.

Өмірде  осы  нәрселердің  қажеттілігін  түсіну.

Дәптермен жұмыс.

Сергіту сәті:

Қоюланып қара бұлт,

Жаңбыр жауды себелеп.

Жапырақтар  жамылып,

Бұға қалды  көбелек.

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс.

Оқулықтағы   сөздерге түсініктеме  береді.

Өлеңді  хормен,дауыстап оқытып, әңгімелету.

АКТ-ны  қолдану

Дәптерге  жазу.

Жаттығуды барлығы орындайды

Аяқталуы 

10мин

                     1мин

                        1мин

«Ой  қозғау»  Иттің  даусы.

№3 Фильм  не туралы?

Фильмге  ат қой. «Ит –адамның  досы» дегенді  түсіндір.

Сәйкестендіру.

Оқиғалар  желісіне  әңгіме құрастыру.

Ойлан,тап!

Мына сөздерді қазақша,орысша ағылшынша айт.

Ит-собака-догк.

Үй-дом-хаус

Ана-мама-мазе

Қызбала-девочка-гелз

Ағай-брат-бразе

Бағалау. Оқыту  үшін  бағалау  және  оқу  үшін  бағалау.

Топ басшысы  өз тобындағы оқушылардың алған бағаларының қорытындысын хабарлайды.,  өзге  топтарға  өз  пікірін   айтады.

Алынған  ақпарат негізінде  қорытынды  жасау.

-Балалар  бүгінгі сабақтан  қандай  ой  түйдіңдер?

-Ит туралы  не  айта  аласыңдар?

-Бір-біріңізге,қандай адам бол деп

   тілек  тілейсіңдер?

Кері  байланыс

Оқушылар  өз  ойларын  айта отырып,гүл  күлтелерін тақтаға іледі.  Жақсы  қатысқан   оқушылар  марапатталады.

Үй  тапсырмасы: жаңа сөздер бойынша сөйлемдер  құрап келу.

Аудио жазба.

Иттің үргені

3-топқа  суреттер беру

Сөйлем құрату.

Әр  топтың сөздік қорын салыстырмалы түрде бақылау,мадақтау.

Топ  басшысының  бағалауы

Қосымша ақпарат:  Шидің  тоқылуы  туралы түсінік алады.

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай  жоспарлайсыз? Сіз  қабілеті  жоғары  оқушыларға   тапсырманы   күрделендіру  қалай  жопарлайсыз

 Бағалау- Оқушылардың  үйренгенін  тексеруді  қалай  жоспарлайсыз?

Пәнаралық  байланыс 

Қауіпсіздік  және  еңбекті қорғау  ережелері

АКТ-мен  байланыс 

Құндылықтардағы  байланыс

  • Оқушыға  қосымша  көмекті  жеке   оқушыға жетелеуші  сұрақтар  беру  арқылы  және  өмірмен  байланыстыра  отырып  жоспарлау.Қабілеті   жоғары  оқушыға  өз  бетімен  жұмыстар жүргізуге  тапсырма  беру.
  • Оқушылардың  алған  білімдерінің  топ  басшысының  бағалауы  бойынша  бағалаймын
  • Дүниетану, орыс тілі, ағылшын тілі пәнімен  пәнаралық  байланыс  болды. АКТ-ны  пайдалану.

Рефлексия

Сабақ / оқу  мақсаттары  шынайы ма?

Бүгін  оқушылар  не  білді?

Сыныптағы ахуал  қандай  болды?

Мен  жопарлаған   саралау   шаралары  тиімді   болды ма?

Мен  берілген  уақыт  ішінде үлгердім  бе? Мен  өз  жоспарыма   қандай  түзетулер енгіздім  және неліктен?

Төмендегі бос  ұяшыққа  сабақ туралы  өз  пікркіңізді  жазыңыз. Сол ұяшықтағы  Сіздің  сабағыңыздың   тақырыбына  сәйкес  келетін  сұрақтарға  жауап  беріңіз.

Оқу мақсаты шынайы  болды. Оқушылар бүгінгі сабақта шидің қамыстан  тоқылып,оны киіз үй жабдығы  екенін білді.Тиін мен Тиын  сөзінің жазылуын аңғарды.Итмұрынның емдік қасиеті туралы ақпараттар алды.Сыныптағы ахуал белсенді болды.Берілген уақытта  әріпті жазу  жұмысы  азғана уақыт  алды.Жоспар  бойынша  Тәуелсіздікке 25 жыл суретін әр тапсырманы орындау  барысында құрастырылу керек еді.Бірақ, бұл суретті кері  байланыс ретінде қолдандым.Кері байланыс   гүл күлтелерімен байланысты болу керек еді. Гүл күлтелеріндегі сөздерді  оқытып, буынға бөлдіріп, тақтаға ілдірттім. Сабақтағы барлық  тапсырмалар орындалды.

Қорытындыны   бағамдау

 Қандай  екі  нәрсе  табасты  болды.  ( оқытуды да,оқуды  да ескеріңіз)?

1:Топқа бөлуге берілген парақшаға,әр оқушының жаңа  сөздерді жазып шығуы.

2: Ит туралы фильмде балалар  белсенділігі артты. Жанашырлықты  сезіне білді.

Қандай  екі  нәрсе   сабақты жақсарта   алады ( оқытуды да,оқуды  да ескеріңіз)?

1:Сабақтың күнделікті  өмірмен байланысты, шынай болуы.

2:Әр  оқушының жетістігін  ескеріп, мадақтап отыру.

Сабақ  барысында  мен  сынып  немесе жекелеген  оқушылар  туралы менің  келесі   сабағымды  жетілдіруге  көмкетесетін  не  екнін  білдім?

Сабақты жетілдіруге  көмектесетін нарсе  ол АКТ,  топтық  жұмыстар, өмірмен байланысу, шынайылық.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Мен және табиғат. И дыбыс мен әрпі.»

СЫНЫП: 1 «Ғ »

Қатысқандар саны:24

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Мен және табиғат. И дыбысы мен әрпі.

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту

Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту

Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Жаңа білімді меңгереді.

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Тақырыпты түсініп, тыңдап,жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбір оқушылар:

  • Алған білімді өмірде қолдана алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

  • 1.Жаңа сөздерге дыбыстық, буындық талдау жасай алады.

  • 2.Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады .

  • 3. Фильмнің қалай аяқталғанын болжай алады..

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Инелік, ине, ит,ши, тиін,тиын.

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

Фильмдегі ит туралы талқыланады.


Сіз неліктен «Ит –адамның досы » деп ойлайсыз?


Айтылым бойынша ұсыныстар:

Постер қорғайды.Сурет бойынша сөйлем құрастырады.Кейбір сөздерді үш тілде айтады.


Алдыңғы тақырып

Менің үйренгенім. Суреттер арқылы өткен әріпті пысықтау.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы: 5мин

2 мин










1 мин


2 мин

Шаттық шеңбері: «Сәлемдесу» ойыны

Мақсаты: Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу.

-Қазір көңіл-күйім тамаша дегендер өздерін бармақпен көрсетсін!

-Кімнің досы осы сыныпта отыр дегендер,қолын шапалақтасын!

- Кім бүгінгі сабақта өзіне өзі сенімдімін дегендер қол көтерсін.

Топқа бөлу.

Мақсаты: жаңа сабаққа қатысты сөздермен,олардың өмірде маңыздылғын есте сақтау.

Үй тапсырмасы

әр топқа гүл күлтелеріне жазылған сөздерді оқып, ол сөздерден өткен сабақта өткен дыбыс туралы айтады.


Оқушылар «Сәлемдесу» ойынын тамаша көніл күймен көрсетеді.






Инелік,ит, ине суреттері арқылы топқа бөлемін.


Әр оқушы қолындағы суретің артында қойылған сұраққа жауап береді.

Бағдаршаммен бағалау

Ортасы : 18мин



7 мин







2мин







3мин










5 мин






1мин




Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

1.Оқылым.

2.Айырмашылығын тап.





Керек

Ие керек итке,

Ине керек жіпке,

Икем керек іске,

Иық керек жүкке.

Қастек Баянбаев.



Өлеңді хормен,дауыстап оқытып, әңгімелету.

Өмірде осы нәрселердің қажеттілігін түсіну.


Дәптермен жұмыс.






Сергіту сәті:

Қоюланып қара бұлт,

Жаңбыр жауды себелеп.

Жапырақтар жамылып,

Бұға қалды көбелек.

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс.


Оқулықтағы сөздерге түсініктеме береді.










Өлеңді хормен,дауыстап оқытып, әңгімелету.












АКТ-ны қолдану

Дәптерге жазу.







Жаттығуды барлығы орындайды


Аяқталуы

10мин
















1мин














1мин

«Ой қозғау» Иттің даусы.

3 Фильм не туралы?

Фильмге ат қой. «Ит –адамның досы» дегенді түсіндір.

Сәйкестендіру.

Оқиғалар желісіне әңгіме құрастыру..



Ойлан,тап!

Мына сөздерді қазақша,орысша ағылшынша айт.

Ит-собака-догк.

Үй-дом-хаус

Ана-мама-мазе

Қызбала-девочка-гелз

Ағай-брат-бразе


Бағалау. Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау.

Топ басшысы өз тобындағы оқушылардың алған бағаларының қорытындысын хабарлайды. , өзге топтарға өз пікірін айтады.


Алынған ақпарат негізінде қорытынды жасау.


-Балалар бүгінгі сабақтан қандай ой түйдіңдер?

-Ит туралы не айта аласыңдар?

-Бір-біріңізге,қандай адам бол деп

тілек тілейсіңдер?


Кері байланыс

Оқушылар өз ойларын айта отырып,гүл күлтелерін тақтаға іледі. Жақсы қатысқан оқушылар марапатталады.

Үй тапсырмасы: жаңа сөздер бойынша сөйлемдер құрап келу.

Аудио жазба.

Иттің үргені



3-топқа суреттер беру

Сөйлем құрату.



Әр топтың сөздік қорын салыстырмалы түрде бақылау,мадақтау.






Топ басшысының бағалауы





Қосымша ақпарат: Шидің тоқылуы туралы түсінік алады.




Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіру қалай жопарлайсыз

Бағалау- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс

  • Оқушыға қосымша көмекті жеке оқушыға жетелеуші сұрақтар беру арқылы және өмірмен байланыстыра отырып жоспарлау.Қабілеті жоғары оқушыға өз бетімен жұмыстар жүргізуге тапсырма беру.

  • Оқушылардың алған білімдерінің топ басшысының бағалауы бойынша бағалаймын

  • Дүниетану , орыс тілі, ағылшын тілі пәнімен пәнаралық байланыс болды. АКТ-ны пайдалану.

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жопарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікркіңізді жазыңыз . Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Оқу мақсаты шынайы болды. Оқушылар бүгінгі сабақта шидің қамыстан тоқылып,оны киіз үй жабдығы екенін білді.Тиін мен Тиын сөзінің жазылуын аңғарды.Итмұрынның емдік қасиеті туралы ақпараттар алды.Сыныптағы ахуал белсенді болды.Берілген уақытта әріпті жазу жұмысы азғана уақыт алды.Жоспар бойынша Тәуелсіздікке 25 жыл суретін әр тапсырманы орындау барысында құрастырылу керек еді.Бірақ, бұл суретті кері байланыс ретінде қолдандым.Кері байланыс гүл күлтелерімен байланысты болу керек еді. Гүл күлтелеріндегі сөздерді оқытып, буынға бөлдіріп, тақтаға ілдірттім. Сабақтағы барлық тапсырмалар орындалды.

Қорытындыны бағамдау

Қандай екі нәрсе табасты болды. ( оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)?


1:Топқа бөлуге берілген парақшаға,әр оқушының жаңа сөздерді жазып шығуы.


2: Ит туралы фильмде балалар белсенділігі артты. Жанашырлықты сезіне білді.


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)?


1:Сабақтың күнделікті өмірмен байланысты, шынай болуы.


2:Әр оқушының жетістігін ескеріп , мадақтап отыру.


Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмкетесетін не екнін білдім?

Сабақты жетілдіруге көмектесетін нарсе ол АКТ, топтық жұмыстар, өмірмен байланысу, шынайылық .







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
"Мен және табиғат. И дыбыс мен әрпі.

Автор: Конарбаева Гулжамила Новрузбаевна

Дата: 06.02.2017

Номер свидетельства: 388458
