Просмотр содержимого документа
«Математика пәнінен ашық сабақ»
Ашық сабақ
Баймуканова Г.К.
Сабақтың тақырыбы:Өтілген материалдарды бекіту
Сабақтың мақсаты:
Өткен материалды зерделеп бекіту үшін жағдай жасау, жеке қиыншылықтардыайқындау, түзетулер жүргізу.кестеден тыс көбейту және бөлу тәсілдерін бекіту; өлшем бірліктерін және фигураның периметрі анықтау дағдыларын жетілдіру.Тапқырлыққа , ойшылдыққа, бірлікке тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі:АКТ,бағалау парағы,қоңырау,сандар,анаграмма,геометриялық фигуралар,топтағы жұмысқа арналған түсті қағаздар.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық кезең: «Жаса,Қазақстан!» әнін би қозғалысымен көрсету арқылы Тәуелсіздікке 25 жыл туралы оқушылардын ой-пікірін анықтау:25 деген ұғымды қалай түсіндіресіңдер?
2.Үй тапсырмасын тексеру.
1) Ұзындық бірліктерін анықтау:Тест түрінде алу
3.Топпен жұмыс түрлері:
1. Геометриялық фигуаларды алу арқылы топтарға бөлінеді:
1-топ Шаршы 2-топ Үшбұрыш
3-топ Төртбұрыш 4-топ Шеңбер
Әр топқа бағалау парағы таратылады, топ басшысы сайланады: - Біздің ұйғарымыз бойынша топ басшысы ...... сайлаймыз.
1-тапсырма: Әр топ геометриялық фигуралардың қасиеттерін тақта алдыны шығып айтып шығады.
2-тапсырма. Оқулықпен жұмыс:
№1, №2 өлшем бірліктерін тиісті сандармен толтыру: Әр топқа 3 тапсырмадан беріледі,оқушылардан ауызша жауап алу.
1-топ 3-топ
3мм+7мм= 1см 7м3дм-65см=665см
9мм+1мм= 1см 6дм8см-48см=20см
5см5мм+45мм=1дм 5см-50мм=0
2-топ 4-топ
8см+2см=1дм 3см5мм-19мм=16мм
6см+40мм=1дм 85мм+12см=205мм
9дм+10 см=1м 19см+15мм=205мм
3-тапсырма. Ойын «Айналмалымектеп»
а/Тақтада геометриялық фигуралар ілінеді, сол фигуралардың сыртында 5,7,3,9 Неге қасиетті сандар екенін атау. 7-баба,нан,ата,қарақшы,қазына 3-арсыз.қару,ай. 5-дұшпан,арыз,қару,жақсы,асыл іс. 9- жарық дүниеге келгенше уақыт өлшемі,ай,күн құмалақ.
ә/ осы сандар арқылы тапсырма орындау:
1-топ:Мәні 9-ға тең болатын сандардың айырмасын жазу
2-топ: Сандарды 3-ке көбейту
3-топ: 7- ге көбейту
4-топ: 5-ке бөлу кестесі
Әр топқа уақыт өлшемі 1 минут, сағат тілімен тапсырмаларды айналдыра отырып әр топ орындайды. Соңында топ басшысы әр топ қанша тапсырмадан орындағаны және барлық тапсырмалар жайында айтып шығады.
Сергіту кезеңі: «Жаса,Қазақстан!» әнін би қозғалысымен орындау
4-тапсырма. Дәптермен жұмыс:№2 Есептерді шығару :
1-топ: а/ есебін талдайды
2-топ: ә/ есебін талдайды
3-топ: а/Есепті тақтада орындайды:
Әрқайсысы-2л 10 қорап
Сатып алды-? Қорап Ш: 2*10= 20л
Ж: 20л
4-топ: ә/ Есепті тақтада орындайды:
Апельсин-286 қ.
Алма-? 314-ке артық / ? қ.
Ш: /286+314/+286=886
Ж: 886 қорап
Ой толғаныс5-тапсырма. Анаграмма шешу
А
Й
Ы
Р
М
А
З
Д
З
Қ
Ь
І
А
З
Э
О
В
Ә
Й
А
Қ
С
Г
Ч
Т
Й
Т
У
Р
Қ
М
Ю
Р
Б
Е
Ы
Д
И
Е
Ң
Я
Ш
А
Р
Ш
Ы
П
Қ
О
С
Ы
Н
Д
О
Б
Ө
Л
У
Ы
С
А
Г
Л
Е
Қ
Ы
Н
Д
А
Р
Ә
Л
Щ
У
Ю
І
Б
Ғ
З
Ы
Ж
И
Ұ
Ы
Т
Ш
М
Ь
Р
Ш
А
Р
Б
Ш
Ы
4.Бағалау: Әр топ басшысы бағалау парағы бойынша өз тобында отырған оқушыларды бағалайды
5.Сабақты қорытындылау:РЕФЛЕКСИЯ
Жеміс ағашына :Ұнады-қызыл стикер алмасы, қиындық туғызды -жасыл стикер,Түсініксіз болды: сары алма стикерін ілу.