Сеилхан Таңшолпан Математика 2 «А»
Бекітемін: 03.04. 17 Оқу ісінің меңгерушісі:
Сабақтың тақырыбы: Көбейту және бөлу Амалдардың мән мағынасы
Мақсаты: Білімділік: көбейту және бөлуге берілген есептерді шығару дағдыларын жетілдіру.
Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау, танымдық қабілеттерін арттыру, шығармашылықпен жұмыс істей білу дағдысын қалыптастыру
Тәрбиелік: Қазақтың ұлттық ойындары арқылы балаларды ұйымшылдыққа, жылдамдыққа, тапқырлыққа, қазақтың салт - дәстүрлерін құрметтеуге үйрету, Отанға, туған елге деген сүйіспеншіліктерін арттыру.
Сабақ типі: Білімді бекіту, бір жүйеге келтіру.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ - жауап, көрнекілікпен жұмыс, іздену, кіріктіру, топтық жұмыс.
Құрал - жабдықтар: Интерактивті тақта, слайдтар, ұлттық ойындар, дидактикалық үлестірмелер.
Пәнаралық байланыс: Әдебиеттік оқу, дүниетану, ағылшын
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі
Жақсы оқып сабақты
Әдеп сақтау сәніміз
Сәлем бердік сіздерге
Басты иіп бәріміз
Математика керек әр күнге,
Математика қажет өмірде
Математиканы оқимыз
Миымызға тоқимыз
- Барлығыңа сабақта сәттілік тілеймін!
Топқа бөлу (берілген өрнек мәнін табу арқылы)
1 - топ 12 2*6
2 - топ 14 7*2
3 - топ 10 5*2
Үй тапсырмасы қорытылады.«Миға шабуыл» әдісі бойынша сұрақ - жауап ұйымдастырылады. «Сен маған, мен саған» әдісі бойынша. «Келісемін, келіспеймін» сөздерін пайдаланады.
1 тапсырма. Жеке жұмыс. Тақтаға орындалады.
3х2 =6 -- 5х4= 20 -- 8х3=24
10: 5= 2 -- 18: 9= 2 - 15: 3=5
Жана сабақ
2+2+2=6 Екі-екіден үш рет алғанда 6 шығады. 2*3= 6 Екіні үшке көбейткенде алты шығады. «*» - көбейту амалының таңбасы; 2*3- көбейтінді;6- көбейтіндінің мәні.
6-2-2-2=0 Алтының ішінде екі-екіден үш рет болады. 6/2=3 Алтыны екіге бөлгенде үш шығады. «/» - бөлу амалының таңбасы; 6/2- бөлінді; 3- бөліндінің мәні
Қосу- plus азайту- minus көбейту- multiply бөлу- divided тең болады- equal to
№1 Қосындылардың қайсысын көбейтіндімен алмастыруға болады?
7+7+7 4+4+4 3+3+3 5+5+5 2+2+2 6+6 7+7 8+8
№2Көбейтіндіні қосумен алмастыр. Онын мәнін тап.
3+3+3 4+4+4+4 5+5+5 6+6+6 7+7+7 8+8+8 9+9+9
Сергіту сәті
Орманда кірпі келеді,
Саңырауқұлақ тереді.
Кездесті, міне, керегі:
Екеуі қайың астынан.
Біреуі терек қасынан.
Қанша олар болмақ есепте,
Тоқылған салса себетке?
№5 Суретті пайдаланып тиісті сандарды тап:
5*3 3*5 15/3 15/5
№6 Пошта тасушы 18 газет және одан 5-еуі артық журнал таратты. Пошташы неше газет және журнал таратты?
18+5=23
Фермеде 15 құлын, 25 бұзау және 60 қозы бар. Фермерде неше төл бар?
Қ-15
Б-25
Қ-60
Барлығы-?
Ш: 15+25+60 = 100
«Үш қадам сұхбат»әдісі.
Баған түрінде есепте және дұрыстығын тексеру.
1 бала баған түрінде жазады, 1бала мәнін табады, 1 бала шығарылу жолын түсіндіреді.
66+ 27 35+64 48+ 51
«Он саусақ» Қимылдарын қайталап орындайды.
Ойын ойнату. «Әмиянға ақша салу»
Әр әмиянға 50 теңгеден ақша бөліп салу қажет. Тақтаға 2 оқушы шығады. Әмиянға ақшаларды теңдей бөліп салу қажет.
Үйге тапсырма: №7 207-бет
Бағалау
Қортынды. Сабақ аяқталды