Сабақтың тақырыбы: Қосу кестесі | Оқу мақсаттары: 1.1.2.4 Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану. | Қатысқан оқушылар саны: 21 | Қатыспаған оқушылыр саны: 0 |
Күтілетін нәтиже | Барлық оқушылар: бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін біледі, түсіндіре алады; Оқушылардың басым бөлігі: қосу кестесін қолдана алады, өрнектің мәнін таба алады. Кейбір оқушылар:өз бетінше өрнек құрай алады, қосу кестесін құрай алады. |
Сабақта қолданылатын әдістер: | Сөздік, практикалық, көрнекілік, зерттеу |
Сабақтың басы 5 минут | Оқушылармен амандасып, көңіл-күйлерін сұрап, сабақта кімнің жоқ екендігін анықтау. Оқушыларды шаттық шеңберіне тұрғызып, «атомдар мен молекулалар» ойынын ойнатып, 4 топқа бөлу. | Мұғаліммен амандасып, сұрақтарға жауап береді. Ойын ойнау арқылы 4 топқа бөлініп, сабақты жақсы көңіл-күймен бастайды. | Шаттық шеңбері |
Сабақтың ортасы 10 минут «Пошташы» әдісі 5 минут «Кім жылдам» әдісі 10 минут | Жаңа материалды түсіндіру: Қосу кестесі тақырыбын жан-жақты түсіндіріп, ережелермен таныстыру. 6+3=? Бірінші қосылғыш- бұл жолдың нөмірі,екінші қосылғыш- бағанның нөмірі. 1 тапсырма. Жауаптарды қосу кестесінің көмегімен тап. а. 2+1=3 2+2=? 2+3=? 3+1=? 3+2=? 3+3=? ә. 3+4=7 3+5=? 3+6=? 4+4=? 4+5=? 4+6=? Оқушылар хаттарды мекенжайлары бойынша орналастырады. Мекенжай: Сегізінші баған, екінші жол. Мекенжай: Бесінші баған, төртінші жол. Мекенжай: Алтыншы баған, екінші жол. 4 топқа жаңа материал бойынша тапсырмалар беріп, жарыстыру. 1-топ2- 2 2- топ 3- топ 4-топ | Жаңа материалмен танысып, ережелерді ойына сақтайды. 6-жолдың нөмірі, 3-бағанның нөмірі. Есептің жауабы: 9 а. 2+1=3 2+2=4 2+3=5 3+1=4 3+2=5 3+3=6
ә. 3+4=7 3+5=8 3+6=9 4+4=8 4+5=9 4+6=10 Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды. Жауабы: 10 Жауабы: 9 Жауабы: 8 1+8=9 6+3=9 2+7=9 5+4=9 2+3=5 1+4=5 1+6=7 4+3=7 6+1=7 3+2=5 1+3=4 1+2=3 | Оқулық Оқулық, кеспе қағаздар |
Сабақтың соңы 10 минут Рефлексия | Дәптермен жұмыс.Оқушыларға дәптерде берілген тапсырмаларды орындатып, қалыптастырушы бағалау жүргізу. Оқушыларға бүгінгі сабақты түсіну деңгейлерін «Білім қоржыны» рефлексиясы арқылы бағалату. | Дәптермен жұмыстанып, бағаланады. Оқушылар бүгінгі сабақты түсіну деңгейлерін «Білім қоржыны» рефлексиясы арқылы бағалайды. | Дәптер |