kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект урока жаратылыстану

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бұл сабақта оқушылар өсімдіктердің бөліктері  туралы білім алады.Сонымен бірге сарамандық жұмыс жасауға үйренеді.Әр бір  бала табиғаттағы  айналасындағы өсімдіктерді көреді және қандай бөліктерден тұратынын түсінеді. Оқушылар тек өсімдік бөліктерін біліп қана қоймай.табиғатты сүюге,өсімдіктерді аялауға үйренеді.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Конспект урока жаратылыстану»

САБАҚ: Жаратылыстану


Мектеп: №10

Күні: 16.09 .2016

Мұғалімнің аты-жөні: Куракбаева Тамара

СЫНЫП: 1 «Е»

Қатысқандар: 24

Қатыспағандар: 0

Осы сабақ арқылы

жүзеге асатын оқу

мақсаттары

1.2.1.2 Өсімдіктердің негізгі бөліктерін жəне олардың

қызметтерін атау.1.1.2.1 қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылар өсімдіктер туралы біледі.


Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Өсімдіктердің негізгі бөліктерін біледі.



Кейбір оқушылар орындай алады: Өсімдіктердің негізгі бөліктерінің қызметтері туралы біледі.



Тілдік мақсат

Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:

Оқушылар өсімдіктер туралы айтады,сурет салады.

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тамыр,сабақ,жапырақ,түйнек,гүл,жеміс.

Оқушылар орындай алады:

Өсімдіктер туралы жалпы біледі.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Өсімдіктер басқа тірі ағзадан айырмашылығы қандай?

Не себепті …. деп ойлайсыз?

Не себепті өсімдіктерге ауа,су,жылу,топырақ қажет?

ишара:

«Бармақ» әдісі, мадақтау

Алдыңғы оқу:


Өсімдіктер туралы жалпы түсінік алады.


Жоспар

Жоспарланған

уақыт есебі


Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды

сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)


Ресурстар

Басы 900-914

Психологиялық дайындық «Гүл сыйлау»(Көршісіне гүл сыйлап тілек айту)

Топқа бөліну(Жеміс және көкөніс болып топқа бөліну,үш тілде айту).

«Кім жылдам?» ойыны.

Өсімдік сұлбасын құрастыру,өсімдік мүшелерін атау.

Сарамандық жұмыс :

1-топқа:

Микроскопты пайдаланып жапырақ құрылысын анықта.

2-топқа:

Өсімдіктердің тамырларын ажырату. (түбектегі гүлдерді көрсету арқылы)

Дидактикалық ойын «Кім жылдам?»







Құрылысын анықтайды



Тәжірибе жасау

Ортасы 915-929

Сергіту сәті «Гүл теру»

Оқулықта берілген тапсырмаларды талқылау, дәптерге орындау.

Топтық жұмыс

Суреттер,АКТ.

Соңы 930-935

Қорытындылау.

Өсімдік мүшелерін атау.Мүшелердің қызметтерін айту.

Қандай бөлме өсімдіктерін білесің?

Бөлме өсімдіктерінің қандай пайдасы бар?

Ойын: Толықтыру.(Өсімдік мүшелерінің қызметтері туралы айтылады,ол қандай мүше екенін оқушылар табады.)


Кері байланыс: «Құмырадағы гүл»

Шығармашылық жұмыс,топтық жұмыс.

Қосымша мəліметтер

Саралау – оқушыға

мейлінше қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Қабілетті

оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін

тексеруді қалай

жоспарлайсыз?



Пəнаралық байланыс

Денсаулық жəне қауіпсіздік,

АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс

(тəрбие элементі).

Мадақтау, «Ашық сұрақтар»қою

Стикер, смайлик, им-ишара,топтық бағалау.

Орыс, ағылшын тілдері, көркем еңбек,

Партада дұрыс отыруын қадағалау, құралдарды дұрыс пайдалану

Интерактивтік тақта

Бір-бірін тыңдауға, сыйлауға тәрбиеленеді

Рефлексия

Сабақтың мақсаты

мен оқу міндеттері

орындалды ма?

Бүгін оқушылар

не үйренді?

Сабақ қалай өтті,

қандай деңгейде

өтті?

Жоспарланған

саралау жақсы

іске асты ма?

(тапсырмалар

сəйкес болды ма?)

Уақытты қалай

пайдаландым?

Жоспарыма

қандай өзгерістер

енгіздім жəне

неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта

берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нəрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты)

1:

2:

Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту

мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі

сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1:

2:









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Конспект урока жаратылыстану

Автор: Куракбаева Тамара Рамановна

Дата: 05.01.2017

Номер свидетельства: 375546
