kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект урока естествознание 1 класс

Нажмите, чтобы узнать подробности

ЖАРАТЫЛЫСТАНУ САБАҒЫНАН   ҚМЖ САБАҚ ЖОСПАРЫ 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Конспект урока естествознание 1 класс»

Бекітемін:

Оқу ісінің меңгерушісі

ТАҚЫРЫБЫ: «Жер ғаламшарының
көрінісі»

Байқоңыр қаласы

Мектеп: №274

КҮНІ: 21.02.2017ж.

МҰҒАЛІМНІҢ АТЫ-ЖӨНІ: Искакова Г.С.

СЫНЫП: 1 «А»

ҚАТЫСҚАНДАР САНЫ: 25

ҚАТЫСПАҒАНДАР САНЫ:25

ОҚУ МАҚСАТЫ:

1.4.1.1. Жердің пішіні шар тәріздес екенін білу

Дағдылар:

Бақылау
1.1.1.1. Бақылау жүргізу арқылы сұрақтарға жауап іздеп табу (мысалы, глобусқа,допқа қарап отырып, жерге қатысты сұрақтарға жауап табу)

САБАҚТЫҢ

МАҚСАТЫ:

Барлық оқушылар жасай алады:

  • Тірек сөздерді есте сақтайды.

  • Оқушылар жер ғаламшарының шарға

ұқсайтынын біледі;

  • Ғарыштағы 4-5 ғаламшарларды есте сақтайды .

Оқушылардың көбі жасай алады:

  • Жердің шарға ұқсайтынын анықтайды;

  • Ғарышкерлердің атын атайды.

Оқушылардың кейбірі жасай алады:

  • Жер шарының физикалық қасиетіне бақылау жүргізе алады;

  • Тақырып бойынша тірек сөздерді үш тілде біледі және сабақты қолданады;

  • жеке және топтық жұмыста өзінің сезімдерін жеткізе білуді әрі елестете алуды үйренеді

ТІЛДІК МАҚСАТ:


Негізгі терминдер мен сөзтіркестер:

Қазақша

Орысша

Ағылшынша

Шар

Шар

ball

Жер

земля-

earth



Сабақта диалог үшін қолданылатын тіл:

Талқылау үшін сұрақтар:

Қазақстандық қандай ғарышкерлерді білесің?

Алдыңғы білімдер

Жоспар

Оқушылар Жер ғаламшарында тұратынын біледі. Сонымен қатар Жер ғарышта орналасқанын біледі.




Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-әрекет


Дереккөздер

Басы

1)Ұйымдастыру:
Оқушылармен сәлемдесу, оқушылардың зейінін сабаққа аудару.


-Сәлеметсіңдер ме,балалар? Бізде бүгін ерекше сабақ,өйткені сендердің білімдеріңді көруге қонақтар келіп отыр.Білімімізді көрсетуге дайынбыз ба?

-Жарайсыңдар,балалар,көңіл -күйіміз жақсы болса,көңілді отырып сабағымызды бастайық.


Психологиялық ахуал

Жоғары қарап күн көрдім,

Төменге қарап жер көрдім.

Оңға қарап, солға қарап,

Егеменді ел көрдім.

2) Топқа бөліну( жұлдыз,күн,жер суреттері арқылы)


- Бүгінгі сабақта ғарышқа саяхат жасаймыз. Біз қандай бөлімді оқып жатырмыз?(Жер және ғарыш)

Қазір біз «Қай ғаламшарды таңдаймыз?» ойыны арқылы үй тапсырмасына қаншалықты дайын екенімізді көрсетеміз.

-Дұрыс,олай болса тақтаға назар аударайық,әр ғаламшардың астында сұрақтар берілген,жауап беру арқылы өткен сабаққа шолу жасайық.

1)Телескопты қай жерге орналастырған дұрыс

2)Қазіргі телескоп пен алғашқы телескоптың қандай айырмашылығы бар?

3)Алғашқы телескопты кім тапты?

4)Әлемдегі ғарыш айлағы қай жерде орналасқан?

5)Қазақ халқының алғашқы ғарышкерлерін ата

6)Адамдар ғарышты не үшін зерттейді?

7)Ұшатын аппараттар

8) Ғарышты зерттейтін құрал


Керемет жауап,жарайсыңдар.Балалар Аділеттің таңдаған ғаламшары қандай еді,кімнің есінде қалды? (жер) Олай болса бүгін сабақта осы жер ғаламшары туралы қызық мәлімет алатын боламыз,яғни жаңа сабағымыздың тақырыбы «Жер ғаламшарының көрінісі»

Ой қозғау.

Жер қандай деп ойлайсыңдар? (бала жауабын тыңдау)

- Жақсы балалар, ал енді бәріміз көңілімізді экранға аударайық.



























1-слайд,ғаламшар суреттері



























2-слайд








Ортасы





























Сергіту сәті










Соңы











Дескриптор



























Рефлексия

Балалар мына суретке назар аударайық

Ертеде жерді қалай елестеткен?

.Жер-шар тәрізді екенін бұрынғы адамдар білген жоқ.Олар жүре берсек жердің шетіне шығамыз деп ойлаған. Келе-келе жиһанкездер қаншама жүргенімен жердің шетіне шыға алмайтынын білді. Жер шар сияқты екеніне тұжырым жасаған грек ғалымдары .
Ерте заманда адамдарды Жер ғаламшарының пішіні қандай екендігі көп ойлантатын. Ежелгі Қытайда Жерді тегіс тіктөртбұрыш деп санаған. Үндістандықтар Жерді үш піл көтеріп тұрады,ал пілдер үлкен тасбақаның үстінде, тасбақа жыланның үстінде орналасқан деп ойлаған. Ал жылан шексіз сүтті мұхитта жүзіп келе жатыр деген ой қалыптасқан. Жылан сақина тәріздес жерді айналып жүреді деп есептеген. Жер-Күн жүйесіндегі Күннен бастап санағандағы үшінші планета. Күнді айналып жүрген 9планетаның ішінде Жер мөлшері мен массасы бойынша 5 орында.


(Ж) Шарға ұқсас заттарды атайықшы.
Шарға ұқсайтын заттар бар, олар: доп, алма,

глобус, шар т.б.


(Ұ ) «Зерттейік!»

Мына доптың үстіне әртүрлі макеттер қоямын,доптың үстінде тұра ала ма?

Ал,біз неге дөңгелек жердің үстінде тұрмыз,неге құлап қалмаймыз,қалай ойлайсыңдар?

Оны мына тәжірибе арқылы анықтауға болады( зерттеу жүргізу).

Магнитті бір біріне жақындату арқылы жердің тартылыс күшін көрсету.Біз ол туралы алдағы сыныптарда толық мағлұмат алатын боламыз.


Жер бейнесі туралы бейнекөріністі тамашалау


Би билеу


Жақсы ,балалар,одан әрі білімімізді жетілдіру үшін топтық тапсырма орындаймыз.


Топтық тапсырма.

1-топ: Күн тобы-Шар пішінді бірнеше дөңгелекті заттарға айналдырып бейнелеу.


2-топ: Жұлдыз тобы- Жер,шар сөздерін қазақша,орысша,ағылшынша жазу, айту


3-топ: Жер тобы- Жер ғаламшары туралы бейне көріністі әңгімелеу




Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма



Жер ғаламшарының көрінісін боя.






Дағды

Жетістік критерийлері

Егер төмендегі жетістік критерилерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді

Білу және түсіну




Жердің пішіні шар тәріздес екенін біледі және сипаттай алады.
















Жер суретіне жұлдызша стикерді жапсыру арқылы рефлексия жүргізу




Бағалау:

Сабақ барысында мадақтау сөздер айту арқылы бағалау. Оқушылардың жауаптарын, іс-әрекеттеріне бақылау жүргізіп, бағалау. Кері байланыс беру арқылы бағалау.

Топтар бір бірін күн,ай,бұлт,бағдаршамның үш көзі,от шашу,басбармақ арқылы бағалайды.





























Доп,түрлі макеттер,қағаздан жасалған жер шары,магнит





АКТ











А4 парақша



Түрлі түсті бояу



нооутбук















Түрлі түсті бояу







Қосымша ақпарат

Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
Денсаулық пен қауіпсіздік сақтау шаралары
АКТ
Құндылықтар

Қабілеті жоғары оқушыларға тапсырма беріледі.

Оқушылар өздігінен «Суретті боя» тапсырмасын орындайды.


Оқушылар өздері өмір сүріп жатқан ғаламшардың

атауын біледі.

Оқушы жер ғаламшарының шарға ұқсайтынын

білуі бағаланады.

Өнер. Жер ғаламшарындағы құрлық пен сулы

жерлерді көрсете отырып, суретін салады.

Математика. Шардың физикалық қасиеті

қарастырылады. Геометриялық шар




Бақылау

Сабақтың мақсатына жеттім бе?

Оқушылар не үйренді?

Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды?

Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма?
Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?


Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Берілген сұрақтарға жауап беріңіз?



Сабақты талдау қорытындысын осында жазыңыз. Өткізген сабағыңызға байланысты сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз

Қорытынды бағалау


Сабақтың ең ұтымды кезеңдері.



1:

2:

Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәт



1:

2:

Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Конспект урока естествознание 1 класс

Автор: Искакова Гульнар Смагуловна

Дата: 26.02.2017

Номер свидетельства: 395860
