kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект урока "?ліппе"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты: ? дыбысы мен ?рпін ?айталай отырып, ? дыбысы бар с?здерге дыбысты? талдау жасау?а ?йренеді. -?олы жатты?ып, д?птеріне ? дыбысыны? бас ?рпін жазба т?рінде жазуды ?йренеді. Буын туралы т?сінігі ке?ейеді. Ой-?рістері, шы?армашылы?тары дамиды. -Сауатты, к?ркем жаза білуге т?рбиеленеді. К?рнекі ??ралдар: т?сті текшелер, ?ріптер ?алтасы, жылжымалы ?ріптер, «Сауат ашу. ?ліппе д?птер» «Сауат ашу. Дидактикалы? материалдар» ?діс-т?сілдер: ойын, ЖГСО-1, Саба?ты? барысы:1.?йымдастыру кезе?і:

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«конспект урока "?ліппе" »

Күні:19.01.15ж

Сабақтың тақырыбы: Намыс.

Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар.

Сабақтың мақсаты: оқушылардың оқу-жазу дағдыларын жетілдіру, дауысты дыбыстардың жуан және жіңішке болып бөлінетінін байқату; оқушылардың ой-өрісін дамыту, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: Суреттер,қорапша, үлестірме, оқулық.

Әдіс-тәсілдер: ойын, ЖГСО-1,

Сабақтың барысы:1.Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық сәт.

2.Үй жұмысын сұрау.

-өлеңді мәнерлеп оқу;

-21-жаттығу.

-«Шапалақ» ойыны.

3. Жаңа сабақ.

I. Қызығушылықты ояту.

- Ертеде бір Дауысты дыбыс дегеи үлкен кісі болыпты. Сол кісі бізге келді деседі. Қане, балалар, сол кісіні шақыру үшін біз мына екі қорапты ашып көрейік. А, о, ұ, у, ы ә, ү, и, і

-Енді, балалар, бұл дыбыстардың айтылуына мән беріп, дауыстап айтайық. Сонда не байқадың? - Балалар дауыстап айтады.

Міне, бізге де Дауысты дыбыс атамыз жеткен сияқты, қане көрейік:

жуан

Дауысты дыбыс

жіңішке

II. Мағына тану. 23-жаттығу

«Намыс» мәтінімен жұмыс.

        1. Мұғалімнің мәнерлеп оқуы.

        2. Оқушылардың тізбектей оқуы.

        3. Мәтін мазмұнына байланысты сұрақтар:

  • Әңгімеде жылдың қай мезгілі суреттелген?

  • Қыс мезгілі ұнайды ма?

-Әңгіме не туралы?

-Әңгімедегі Кәрім қандай бала?

- Ол не істеді?

- Өзің қыста қандай ойындар ойнайсың?

5. Сөздік жұмысы:

намыс - ар, абырой абдырау - сасқалақтау


Проблемалық сұрақ қою.

Әңгіме неліктен «Намыс» деп аталған?

Сергіту сәті.


Жаттығулармен жұмыс.

24-жаттығу. Суреттердегі заттардың атауларын жаз, дыбыстарды ажырат.

25-жаттығу.

Жұмбақты оқы, шешуін тап:

Түнде жортады,

Жарықтан қорқады. (жапалақ)

III. Рефлексиялық-бағалау кезеңі:

Терме диктант.

Жаз. Күн шайдай ашық. Балалар аулага серуендеуге шьқты.

-Жуан және жіңішке дауысты дыбыстарды бөліп жазады.

ҮІ. Қорытынды бөлім.

«Кім тапқыр» ойыны.

-үлестірмедегі жуан. жіңішке дауыстыларды табу.

ҮІІ. Бағалау.































Сабақтың тақырыбы: Ү дыбысы мен әрпі.

Сабақтың мақсаты: Ү дыбысы мен әрпін қайталай отырып, Ү дыбысы бар сөздерге дыбыстық талдау жасауға үйренеді.

-Қолы жаттығып, дәптеріне Ү дыбысының бас әрпін жазба түрінде жазуды үйренеді. Буын туралы түсінігі кеңейеді. Ой-өрістері, шығармашылықтары дамиды.

-Сауатты, көркем жаза білуге тәрбиеленеді..

Көрнекі құралдар: түсті текшелер, әріптер қалтасы, жылжымалы әріптер, «Сауат ашу. Әліппе дәптер» «Сауат ашу. Дидактикалық материалдар»

Әдіс-тәсілдер: ойын, ЖГСО-1,

Сабақтың барысы:1.Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық сәт.

3. Жаңа сабақ.

I. Қызығушылықты ояту.

«Түсіп қалған әріптер» ойыны.

-қандай әріптер түсіп қалды?

--қандай буында түсіп қалды?

II. Ой шақыру.

-Ү дыбысы туралы не білесің? (жазылу тәртібі жайында айту. сөйлемнің басында, ортасында кездеседі)

III. Мағына тану. ЖГСО-1 стратегиясы.

(1,2 цифрларын таратып үй тобынан жұмыс тобын құру.Өлеңді әрқайсысы өздігінен оқиды да, бір-біріне мазмұндайды,сосын өз үй тобына қайтып барады.)

« Сен бақытты ұлансың» өлеңі.

Анаң –күнің, жүрегің,

Әкең- өмір тірегің.

Сен бақытты ұлансың,

Бәрі саған қуансын!

Әжең –асыл ардағың,

Атаң-дана қорғаның.

Сен бақытты ұлансың,

Бәрі саған қуансын!

Сергіту сәті.

Проблемалық сұрақ қою.

-өлеңнен Ү,Ұ әріптері бар сөздерді тауып тақтаға, дәптерлеріне жазу


IY. Ой толғаныс.

Ұ мен Ү дыбыстарын салыстыру.

(жауаптары: олар бір-біріне ұқсас екеуі де дауысты дыбыстар, тек айырмашылығы Ұ дыбысының белдігі бар және Ұ дыбысы жуан атылса, Ү дыбысы жіңішке айтылады)


Бағалау. балаларды мадақтау.

Баласын ертіп соңынан,

Сүңгіп жүзіп үйретті.

Су жұқпайтын тонына

Кім білмейді..?

(Үйректі.)

-Ұйқасын тап.

2.«Әліппе-дәптердегі» сурет бойынша әңгіме құрастырып, үйрек сөзіне дыбыстық талдау жасайды, буындарды, сөздерді оқу.

3. Кеспе әріптер қалтасынан Ү әрпін алып көрсетіп, тақтаға жазу.

«Сауат ашу. Әліппе-дәптердің» жаттығуларды орындау.

Сергіту жаттығу.

4. «Ормандағы аңдар» мәтінін оқыту.

Ұ-Ү

Ұн құн құз құндыз құрақ

Үн күн күз күндіз күрек

5. Суреттермен жұмыс.

Үкі,жүгері , үтік, түлкі, күн, күрек, жүзім, гүл, түйе суреттерін көрсетіп, осы создерге Ү дыбысының бар, жоқ екенін қай буында түрғанын анықтатады.

Сабақты қорыту.

-.Жаңылтпаш айтқызып, Ү дыбысын дұрыс айтуға жаттықтыру.

Үміт түбіт түтті.

Түбітті түтіп бітті.


Бағалау.Оқушылардың еңбегін мадақтау





















Күні: 19.11

Сабақтың тақырыбы: Кесінділерді салу.Сантиметр

Сабақтың білімділік мақсаты: өлшем бірлік ретінде сантиметр ұғымы енеді. Геометриялық фигураларды өлшеуде сантиметрді дұрыс пайдалануға үйренеді.

Дамытушылық мақсаты: сызғышпен кесінділерді сызуда нақты фигураның пішінін келтіруге төселеді

Тәрбиелік мақсаты: фигураларды ұқыпты әрі нақышына келтіріп салуға тәрбиеленеді.

Қолданылатын әдіс: ойын, ЖИГСО-2 статегиясы, ой толғаныс.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Көрнекілік: слайд,видиокөрініс..



Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

Сыныпты 1,2 рет саны арқылы 2-топқа бөлу.

2.Өткенді қайталау .

Амалдарды орындау.

2+1= 2+2= 4+1=

5+2= 3+3= 3+4=

3.Жаңа сабақ.

I.Қызығушылықты ояту.

-1-ден 10-ға дейін тура, кері санау.

-«Көршісін тап» ойыны.

Ой қозғау.

-Сендер қандай фигураларды білесіңдер?

-кестемен жұмыс:геометриялық фигуралардың атын табу.

к

Е

С

І

Н

Д

с

Ь

Ф

В

Ж

І

ә

Н

Ү

К

Т

Е

у

Ш

А

Р

Ш

Т

л

е

қ

д

ы

а

(Кесінді,сәуле, нүкте, шаршы)

II. Мағынаны тану.

Суреттегі сызықты қараңдар, оның басы мен ұшы бар ма? Сызықты біз шексіз екі жағынан соза береміз. Ал енді қайшыны алып, түзу сызықтың бір бөлігін екі жағынан кесіп алсақ кесінді пайда болады.Оның басы мен ұшы болады.

ЖИГСО-2

Оқушылар жұмыс тобына барып ұзындығы 5 см, 3см, 2см кесінділер сызады.

Үй тобына оралып, проблемалық сұраққа жауап беру керек.

- Сызықтарды өлшеуге бола ма? Ал кесіндіні ше?

IY.Ой толғаныс.

«Балық аулау»

Қазір сендердің қаншалықты семіз балық аулап алатындарыңды көреміз.

(Геометриялық фигураларды атау.)














Y.Бағалау.




































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
конспект урока "?ліппе"

Автор: Салимова Жанар Кабдуалиевна

Дата: 19.02.2015

Номер свидетельства: 176147
