Данный конспетк урока составлен с учётом возрастных особенностей учащихся . Рассчитан для учащихся начальной школы. Урок составлен с применением новых технологий. Для работы на уроке учащиеся разделились на три группы. Этапы урока: психологический настрой, ученики пожелали друг другу удачи на уроке, и хорошего настроения. Следующий этап опрос домашнего задания в форме диалога. На следующем этапе, просмотрели видео по теме урока,затем учащиеся составили флипчарт, который потом защищали около доски. Лидеры групп оценивают работу каждого ученика. Так же ученики формативным оцениванием оценивают работы учеников. Физминутка обязательный этап урока.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«конспект открытого урока по познанию мира »
Облыс, аудан, ауыл: Қостанай облысы. Арқалық қаласы. Ашутасты ауылы № Мектеп: А.С.Макаренко атындағы орта мектебі Пән мұғалімі: Бастауыш сынып мұғалімі Аты-жөні: Катешова Нургуль Танатханоавна
Cайтқа шыққан сабақтар тізімі: 1. Қалдықпен бөлу 2. Заттар. Денелер. Құбылыстар. 3. Жұлдызды сәт.
Мекен Жайы:
Облыс, аудан, ауыл: Қостанай облысы. Арқалық қаласы. Ашутасты ауылы. Көше аты: Академическая Үй номері, пәтер номері: 16/2 Индексі(Міндетті түрде)______________________ Байланыс телефондар: 8778 596 00 60
Дене, зат және табиғи құбылыстардың өзгеруі кезіндегі өзара байланысты анықтау
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: СТО
Сабақтың көрнекілігі: Электр.тақта, оқулық, плакат, стикер, маркерлер т.б.
Сабақтың барысы:
Психологиялық икем.
Шаттық шеңбері. Топқа бөлу. Денелер. Заттар. Құбылыстар.
Бақылау күнделігімен жұмыс жасау.
Үй тапсырмасын тексеру. Кубизм.
Қызығушылықты ояту.
Электронды оқулықтан тірі және өлі табиғаттың бір- бірінен айырмашылығын еске түсіруге арналған бейнебаспа көрсетіледі. Кесте құрастыру. Дәптерде орындайды.
« Миды ойландыру ».
Айтыңдаршы, дененеден тұрады?
Бір денені мысалға алып оның құрамын түсіндір?
Қалай ойлайсың, табиғатта дене мен заттың қайсысы көп?
Сендердің ойларыңша дене немесе зат үлкен бе?
Сергіту сәті.
Мағынаны тану. Жаңа материалмен жұмыс жасау.
Оқулықпен және электронды оқулықпен жұмыс жасау.
Суреттерге қарап, табиғаттағы өлі және тірі денелерді ажырату.
Суреттегі жасанды денелерді анықта. Өз таңдауыңды түсіндір.
Суретте қандай табиғат құбылыстары бейнеленген? Бұл құбылыстардың қандай жыл мезгілінде болатынын әңгімеле.
Мәтінді оқу.
Үш топқа тапсырма:
Дене дегеніміз не?
Табиғаттағы дене қандай күйде болады?
Табиғи және жасанды денелердің негізгі айырмашылығы?
Қандай қасиеттеріне қарап заттарды анықтауға болады?
Дененің қандай заттардан тұратынын білу қажет пе? Не үшін?
Жұмыс постерде орындалады. 7 минут уақыт беріліп,кейіннен талқылау.
Ой-қиял. Топпен жұмыс.Тапсырма: Жұмбақты шешу, жауабының суретін салу және оның қандай денеге жататынын анықтау.
Келсе де әні құлаққа,
Өзін ешкім көрмейді.
Жұмсақ көрпе құраққа,
Тіптен маза бермейді. Жел.
Ақ сиыр тұрып кетті,
Қара сиыр жатып қалды. Қыс пен көктемнің ауысуы.
Жұпар иіс еседі,
Жайнап бақта өседі. Гүл.
Бес балада бір бешпет,
Бір киініп,бір шешпек. Қолғап.
Әр уақытта өзен үсті тұрағы,
Арғы бетке алып өтіп тұрады. Көпір
Орғыған қорқақ, көзі қыли еді.
Қыс пен жазда екі түрлі тон киеді. Қоян.
Жұмысқа 3-4 минут уақыт беріледі. Жұмыспен таныстыру. Таныстыру үшін оқушыларға арнап оқып, жауабын табуын сұрайды. Жауабы табылған соң оның қандай денеге жататыны айтылады.
Рефлексия. Синквейн. Стикерлер арқылы тілек ағашына жапсырылады.
Бүгінгі сабақта мен... үйрендім.
Маған... қызықты болды.
Маған... қиын болды.
Мен... түсіндім.
Бағалау. Топ лидерлеріне берілген бағалау парағы мен озімдегі бағалай парағы арқылы бағалаймын.
Үйге тапсырма. Мәтінді оқу.
Математика
Сабақтың тақырыбы: Қалдықпен бөлу
Сабақтың мақсаты:
Білімділік. Балаларды төрт арифметикалық амал мен байланысты есептердің жаңа түрлерін шығарумен таныстыру;
Дамытушылық. Кестелік есептеу дағдыларын қалыптастыруға арналған жұмыс түрлерін жалғастыру;
Тәрбиелік. Жаттығулар мен тапсырмаларды түсініп, шапшаң шығаруға шақыру;
Сабақтың барысы:
І. Қызығушылығын ояту
- Психологиялық икем.
- Сабаққа даярлану.
Кестені толтыр.(тақтада)
Көбейткіш
6
5
10
Көбейткіш
3
8
4
9
Көбейтіндінің мәні
15
12
16
18
20
ІІ. мағынаны ашу
Дәптермен жұмыс:
Көркем жазу баған түрінде орындау.
5555 5555 5555 5555
Разрядтық қосылғыштарға жікте: 5000+500+50+5
Оқулықпен жұмыс және дәптермен жұмыс қатарланып орындалады:
№1 (жазбаша) а) және ә) есептерін шығар. Оларды салыстыр.
А) 9түп-2қатар ә) 9түп-2қатар
Құлпынай - ? Тағы – 5 түп Барлығы-?
Ш: 9*2=18 Ш: 9*2+5=23
Ж: 18 түп құлпынай отырғызылды. Ж:барлығы 23түп құлпынай
№2 (Есепті талдау, түсіндіру.) Қызыл шар-9жұп
Көк шар-15 Барлығы қанша шар?
Ш: 9*2+15=33
Ж: барлығы 23 шар.
№ 3(Сурет бойынша есеп құрастыр.)
Мерекеге екі оқушы төрт шардан алып шықты. Екі оқушыдар барлығы неше шар? 4*2=8
Сегіз шарды екі оқушыға бөліп бергенде. Әр оқушыда неше шардан болды? 8:2=4
Сегіз шарды төрт төрттен неше оқушыға бөліп беруге болады? 8:4=2
Қысқаша жазылуы
2балада-4шардан
Барлығы-?
2балада-?шар
Барлығы-8шар
?балада-4шардан
Барлығы-8шар
№4(Сүйір бұрышы бар фигуралардың периметрін тап )
-Бұрыштың тік екенін қалай білеміз? -Сүйір бұрыш дегеніміз қандай бұрыштар?
-Доғал бұрыш дегеніміз қандай бұрыштар?
РАВС=3cм+3cм+3cм=9см
400-(325+25)=50
125+(89+111)=352
(256+257)-33=480
569+(109+211)=249
(652-526)*1=126
(903-254)*0=0
500-(358+42)=100
(401-900)*2=4
5*2+(220-30)*0=10
(247-240):7+999=1000
1000-(2*3+5)=989
4*2+2*(101-100)=10
№5(Есепте.)Амалдардың орындалу тәртібін еске түсіру.
№7(Сөйлемдерді жалғастыр.)
Егер сан 2-ге бөлінсе, онда ол-жұп сан, ал егер сан 2-ге бөлінбесе, онда ол-тақ сандар.
Егер фигураның 4 қабырғасы болса, онда бұл – тік төртбұрыш.
Егер төртбұрыштың барлық бұрыштары тік болса, онда бұл – тік төртбұрыш.
Егер тік төртбұрыштың барлық қабырғалары тең болса, онда бұл – шаршы.
ІІІ. Ой толғау
Өрнекте жақша болса қандай амал бірінші орындалады?
Өрнекте теке + немесе – амалдары ғана болса қайсысы бұрын орындалады?
Өрнекте : немесе * амалдары ғана болса қай амал бұрын орындалады?