САБАҚ:Қайрат Жұмағалиев. Кім ойлап тапқан? | Мектеп: №3 ККОМГ |
Күні: 16.10.2018 ж. | Мұғалімнің есімі: Оспанова С.Т. |
СЫНЫП: 2ә | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | 2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру 2.2.1.1 - мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу; 2.3.3.1 - шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|
Кейбір оқушылар: |
|
Бағалау критерийі | Өз ойын жүйелі айтуға үйренеді. Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Еркін ойлау, сөйлеу дағдасы қалыптасады. |
Ресурстар | Оқулық, суреттер, электрондық оқулық, интерактивті тақта, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі,тарих. |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар |
Басталуы 2 минут | Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Біз бақытты баламыз, Ойнап күліп аламыз, Жетілсін деп ойымыз, Оқып білім аламыз» | Шаттық шеңбері Сабақтың топтық ережесі құрады. |
10 минут Интербелсенді оқыту (рөлмен оқу, диалог.) «Ыстық орындық» әдісі | Үй тапсырмасы: Мәнерлеп тізбектей оқу. Әкесі мен баласының арасындағы диалогты рөлмен оқу. Ататек, жеті атаны атау, мақал-мәтелдер айтады. Дескриптор: | Слайд Мақал-мәтелдер Смайликтер |
Ортасы 15 минут «Әлемді шарлау» әдісі арқылы түсіндіріледі. «Миға шабуыл» әдісі Көркем жазу минутты Топтық жұмыс Кластер құру | Қызығушылығын ояту «Бақытты отбасы» (электронды оқулықтан мәтін тыңдау) | Аудиожазба АКТ |
Білу және түсіну Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Қайрат Жұмағалиевтің өмірбаяны Ақын Қайрат Жұмағалиев 1937 жылы 16 қыркүйекте Батыс Қазақстан облысының Орда (қазіргі Бөкей Ордасы) ауданының Жиекқұм ауылдық кеңесінің (қазіргі Бейсен ауылы) Бесқұдық деген жерінде дүниеге келген. Бастауыш мектепті Теректі ауылында оқыған, Атырау облысының Құрманғазы ауданындағы Азғыр мектеп интернатында тәрбиеленген. Капустин Яр сынақ полигонының ашылуына байланысты Орда ауданы таратылып, халқы Оңтүстік Қазақстанға көшірілген соң, 1954 жылы Оңтүстік Қазақстан облысының Жетісай ауданында III Интернационал атындағы қазақ орта мектебінде білім алған. 1959 жылы Қазақ Мемлекеттік университетінің филология факультетін бітірген. 1959-1984 жылдар аралығында «Жазушы» баспасының Көркем аударма редакциясында кіші редактор, аға редактор, редакция меңгерушісі, бас редактордың орынбасары болып қызмет еткен. 1985-1992 жылдары Қазақ республикалық теледидарының Әдеби-драмалық хабарлар Бас редакциясында аға редактор, комментатор, редакция меңгерушісі, бас редактор қызметтерін атқарған. Оқылым (оқулықпен жұмыс) Кім ойлап тапқан? Өленің мәнерлеп, тізбектей оқып шығады. Өлеңдегі отбасы мүшелерінің рөлі туралы ойын жүйелеп жеткізеді. Оқушылар отбасы мүшелерін үш тілде айтады. Оқушылар жұптық жұмыста бір-біріне аналарының қалай еркелететін әрекетерін айтып береді Оқулықпен жұмыс дәптерге жазу Отбасыңдағы үлкендерге ең жылы сөздеріңді арна. Тақырып бойынша түсінген білім мазмұнын постерге түсіріңдер. Қолдану 8 минут Постер жасату. Жалпыға арналған тапсырма: Оқушылар жаңа білімге сай оқулықты қолдана отырып өз түсінгендерін постерге түсіреді. 1-топ Менің отбасымда кімдер бар? 2-топ Отбасындағы міндеттер. 3-топ Ән айту | Слайд АКТ Оқулық Отбасы мүшелері Жұмыс дәптері, Плакат маркер стикер суреттер Смайликтер |
Сергіту сәті | «Қыдырып қайтайық» әуеніне қимыл-қозғалыс жасайды. | Видеоролик |
Аяқталуы Қорытындылау | «Синтез» әдісі Жұптық жұмыс Отбасындағы үлкендерге ең жылы сөздеріңді арна. Ата көрген оқ жонар Шеше көрген тон пішер мақалы арқылы қорыту | АКТ 4А қағазы Электронныдық тақтамен жұмыс |
Үйге тапсырма: Өлеңді жаттау. |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау. | Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
Сабақтың соңы Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? | «Кері байланыс» Жаңа білімді Жаңа білімді игердім, Сабақты түсінбедім, игердім оны бірақ көмек қажет. қиындықты сезіндім. өмірде пайдаланамын. |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |