«Өзін-өзі тану» сабағының жоспары
Мектеп:№7 Мерзiмі: 20-23.11.2018ж
Мұғалім :Бегжанова.Б Сынып: 4 " Тақырып: Кешірім мен келісім Құндылық: Ішкі тыныштық
Қасиеттер:Үстамдылық, сабырлылық, ақылдылық
| Мақсаты:Оқушыларға ашу- дұшпан ақыл –дос екенін түсіндіру арқылы «ішкі тыныштық» құндылығының мәнін ашу. Міндеттері: Білімділігі: Оқушыларды ұстамдылыққа, өскен ортаның адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіру. Дамытушылығы :Оқушыларды, сабырлыққа ,ақылдылыққа тәрбиелеу. Тәрбиелілігі: үстамдылық, сабырлылық, ақылдылық қасиеттеріне баулу | Ресурстар: (үнтаспа,дәптер, оқулық,жүрекшенің үлгісі) | 
| Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі (3 мин.) 5 Т ережесін еске түсіру Тәртіп Талап Тыныштық Тазалық Татулық Тыныштық сәтi. «Нұрға бөлену».баяу әуен(4мин) Үй тапсырмасын тексеру « Сурет» Ж.Дәуренбеков 1.Саматқа Азамат неліктен ренжіді деп ойлайсындар? 2.Азаматтың ашуының басылуы несебеп болды 3Сендердің ашуланған кездерің болдыма?не себептен ашуландыңдар? Қандай қүйде болдыңдар? | Ескерту | 
| Дәйексөз.(3мин) Ақыл- адам көрігі, Ақылдың сабыр серігі. М.Әуезов 1. Хормен оқыту 2. Қыздарға бөлек, ұлдар бөлек , барлығы айтады. 3. Оқушыларға дәптерге жазғызу -Дәйексөздің мағынасын қалай түсінесіңдер? 4. Балалардың жауаптары негізінде дәйексөзді қорытындылау | |
| Оқиғаларды әңгiмелеу (мұғалім сыйы) 5мин Сырғанақ Н.Носов 1Данышпан атаның кеңестері? 2.Ашу қысқан кезде өзіңді нстай біл? 3.Көпшілікпен бірге еңбектенген ортақ істеріңді естеріңе түсіріп? 4.Өзіңді сабырлы адам деп есепте? | |
| Шығармашылық іс-әрекет. Дәптермен жұмыс. 
 2 Тапсырма: Сабырлы адам қандай болады әңгімелеу. | |
| Топпен ән айту | |
| Атамекен. Сөзі:Қ.Мырза Әли. Әні:Е.Қасанғалиевтікі Үй тапсырмасы. І. Оқулықты 9 сабағындағы «Балалардың көз қуанышы» мәтін әңгімелеп келу. | |
| Сабақтың соңғы тыныштық сәтi. (Баяу әуен) Көзімізді жұмбасақта болады, еркін отырамыз. Бүгінгі сабағымызда ойша елестетіп көріңіз. Осы нұрға толы сезімдерді жүректеріңіздің төріне орналастырыңыздар. Сабаққа қатысқандарыңызға рахмет! | 
11






 
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                         
         
	 
     
                                     
                                     
                                     
                                    