«Верх-Березовка бастауыш мектебі –балабақша кешені» КММ
Тақырыбы: Ә. Қоңыратбаев «Киіктің айласы»
Бастауыш сынып мұғалімі: Оспанова Г.К.
2014-2015 оқу жылы
Сабақтың тақырыбы: Ә.Қоңыратбаев «Киіктің айласы»
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларды шығарманың мазмұнымен таныстыру. Мәтінді түсініп оқуға, мәтіннің негізгі ойын табуға үйрету.
Дамытушылық: Тілін, дұрыс сөйлеу қабілеті мен ой өрісін дамыту.
Тәрбиелік: Жануарларға қамқор болып, оларды қорғауға үйрету. Ақылдылық іс-әрекет жасауға тәрбиелеу, адамгершілікке баулу. Шығармашылық қабілеттерін қалыптастыру.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Ә. Қоңыратбаев «Киіктің айласы»»
«Верх-Березовка бастауыш мектебі –балабақша кешені» КММ
Тақырыбы: Ә. Қоңыратбаев «Киіктің айласы»
Бастауыш сынып мұғалімі: Оспанова Г.К.
2014-2015 оқу жылы
Сабақтың тақырыбы: Ә.Қоңыратбаев «Киіктің айласы»
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларды шығарманың мазмұнымен таныстыру. Мәтінді түсініп оқуға, мәтіннің негізгі ойын табуға үйрету.
Дамытушылық: Тілін, дұрыс сөйлеу қабілеті мен ой өрісін дамыту.
Тәрбиелік: Жануарларға қамқор болып, оларды қорғауға үйрету. Ақылдылық іс-әрекет жасауға тәрбиелеу, адамгершілікке баулу. Шығармашылық қабілеттерін қалыптастыру.
Сабақ түрі: аралас сабақ
Әдіс- тәсілдері: Сөздікпен жұмыс, топтық жұмыс, 5 жолды өлең (хат ойыны), талдау, сәйкестендіру тесті, тест жұмыстары, сұрақ-жауап, шығармашылық жұмыс.
Көрнекілік: Тақырыптық сурет, тест жұмыстары, ақ парақ, түрлі-түсті бояу, тапсырмалар жиыны, проектор.
Сабақтың барысы: І.Психологиялық сәт.
-Бүгін ерекше сабақ. Өйткені, сыныбымызда көптеген қонақтар келіп отыр, қане орнымыздан тұрып, сәлемдесейік.
-Біз қонақжай елміз. Бүгін бестік баға алып, қонақтарды қуантайық. Егеменді еркін елдің болашағысыңдар. Еліміздің ертеңі үшін аянбай еңбек етіп, білім алуларың қажет. Ал енді бір –бірімізге алақан жылуын беріп, шын ниетімізбен тілек айтайық! ( 2 топқа бөлу: «Дарын», «Қабілет»).
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру
1.«Сұрақ-жауапқа құрылған хат» ойыны
Шарты: «Мұхтар», «күшік» сөздеріне оқушылар 5 жолды өлең құрастырады жазбаша.
Кім? Мұхтар. Не? Күшік.
Қандай? Таза, қамқор. Қандай? Қара, ақ.
Не істеді? Киінді, құтқарды, қуанды. Не істеді? Қалжырады, үрейленді,
жылынды.
Сөйлем. Мұхтарға анасы мейірлене Сөйлем. Күшікті жуындырып сүт
қарады. берелік.
Мағыналас сөз. Оқушы. Мағыналас сөз. Үй жануары.
2.Мәтін мазмұны бойынша сурет салу.
Ойтұжырым. Жануарларға, құстарға қамқор болу керек. Олардың адамға тигізер пайдасы көп. Құстардың ұясын бұзбаңдар. Жануарларды жәбірлемей, оларға қамқорлық жасаңдар.