Сабақтың тақырыбы: «Қарама- қарсы эстафета»
Сабақтың мақсаты мен міндеті:
А)Білімділік мақсаты:
Оқушыларды шапшаңдық, икемділік, шыдамдылық және төзімділік қасиеттеріне, қимал- қозғалыс қабілеттеріне шыңдау. Өмірлік маңызы зор дене қималдарының іс әрекетін еркін меңгеру үшін қажетті білім мен тәжірибелік дағдыларды үйрету.
б) Дамытушылық мақсаты:
Оқушылардың жалпы қимыл- қозғалыстарының жетілуіне, күш- қайратының молаюына ықпал ету. Күш сынасуға деген құштарлығын арттыру, ұжымшылдыққа үйрету.
в)Тәрбиелік мақсаты:
Оқушылардың мінезі- құлқы мен сана- сезімін жан- жақты жетілдіру. Адам бойындағы ізгілік сипаттарының қарама- қайшылығы мен айырмашылықтарын жойып,түрлі танымдық қиындықтарды дене тәрбиесі арқылы жеңе білуге үйрету. Спортқа ынталандыру, пәнге қызғушылығын арттыру.
Сабақтың түрі:
Құрал- жабдықтар:
Өтілетін орны:
Сыныбы:
Өтетін уақыты:
Сабақтың барысы:
1.Дайындық бөлімі:
- Ұйымдастыру кезеңі сапқа тұрғызу, амандасу, түгелдеу, оңға, солға, артқа, секіріп кері бұрылу элементтері
- Сабақтың тақырыбына хабарлау
- Техникалық қауіпсіздік ережесін айту
А жүгірген кезде тек өз жолымен жүгіру керек. Жүгіріп келе жатып, кілт тоқтауға болмайды.
Б сапта жүрген кезде сөйлеспеу керек. Бір- бірінен озуға, қалуға болмайды.
В жаттығу жасаған кезде бір- бірін итеруге болмайды, тек өз орнында жаттығу керек.
Жүру жаттығулары:
- Бір қалыпты, баяу жүру
- Қол белде, аяқтың ұшымен жүру
- Қолды желкеге қойып, өкшемен жүру
- Қолды жоғары көтеріп, аяқтың ұшымен жүру
- Қолды алға созып, жартылай тізені бүгіп жүру
- Қол тізеде, толық отырып жүр
2. Негізгі бөлімі:
Оқушылар сап түзеп тұрып «бірінші- екінші санақ бойынша санаңдар!» деген бұйрық беріледі.Осыдан кейін оқушылар екіге бөлінеді. Ол екі топ тағы да екіге бөлініп, қарама- қарсы тұрады
1 топ – «Жеңіс» тобы
2 топ – «Жұлдыз» тобы
«Эстафеталық таяқша»
Таяқшаны қолына ұстап, қарама-қарсы тұрған тобына жүгіріп барып, тобын айналып, алдына тұрған оқушыға таяқшаны береді.
«Доппен жүгіру»
Допты қолына ұстап қарама-қарсы тұрған тобына ж.гіріп барып, оқушылардың соңына тұрып, допты аяқтың арасымен жібереді. Бірінші тұрған оқушы допты ұстап алып, жүгіре жөнеледі.
«Қасықпен шарикті алып жүру»
Қасыққа шарикті салып алып, қарама-қарсы тұрған тобына апарып береді. Бірінші тұрған оқушы қасықпен шарикті алып, жүгіре жқнеледі.
ІІІ. Сабақты қорытындылау.
Оқушыларды бір қалыпқа келтіру, демін басу. Жеңіске жеткен топты атау. Оқушыларды мадақтау. Бағалау
Сабақтың тақырыбы: «Қарама- қарсы эстафета»
Сабақтың мақсаты мен міндеті:
А)Білімділік мақсаты:
Оқушыларды шапшаңдық, икемділік, шыдамдылық және төзімділік қасиеттеріне, қимал- қозғалыс қабілеттеріне шыңдау. Өмірлік маңызы зор дене қималдарының іс әрекетін еркін меңгеру үшін қажетті білім мен тәжірибелік дағдыларды үйрету.
б) Дамытушылық мақсаты:
Оқушылардың жалпы қимыл- қозғалыстарының жетілуіне, күш- қайратының молаюына ықпал ету. Күш сынасуға деген құштарлығын арттыру, ұжымшылдыққа үйрету.
в)Тәрбиелік мақсаты:
Оқушылардың мінезі- құлқы мен сана- сезімін жан- жақты жетілдіру. Адам бойындағы ізгілік сипаттарының қарама- қайшылығы мен айырмашылықтарын жойып,түрлі танымдық қиындықтарды дене тәрбиесі арқылы жеңе білуге үйрету. Спортқа ынталандыру, пәнге қызғушылығын арттыру.
Сабақтың түрі:
Құрал- жабдықтар:
Өтілетін орны:
Сыныбы:
Өтетін уақыты:
Сабақтың барысы:
1.Дайындық бөлімі:
- Ұйымдастыру кезеңі сапқа тұрғызу, амандасу, түгелдеу, оңға, солға, артқа, секіріп кері бұрылу элементтері
- Сабақтың тақырыбына хабарлау
- Техникалық қауіпсіздік ережесін айту
А жүгірген кезде тек өз жолымен жүгіру керек. Жүгіріп келе жатып, кілт тоқтауға болмайды.
Б сапта жүрген кезде сөйлеспеу керек. Бір- бірінен озуға, қалуға болмайды.
В жаттығу жасаған кезде бір- бірін итеруге болмайды, тек өз орнында жаттығу керек.
Жүру жаттығулары:
- Бір қалыпты, баяу жүру
- Қол белде, аяқтың ұшымен жүру
- Қолды желкеге қойып, өкшемен жүру
- Қолды жоғары көтеріп, аяқтың ұшымен жүру
- Қолды алға созып, жартылай тізені бүгіп жүру
- Қол тізеде, толық отырып жүр
2. Негізгі бөлімі:
Оқушылар сап түзеп тұрып «бірінші- екінші санақ бойынша санаңдар!» деген бұйрық беріледі.Осыдан кейін оқушылар екіге бөлінеді. Ол екі топ тағы да екіге бөлініп, қарама- қарсы тұрады
1 топ – «Жеңіс» тобы
2 топ – «Жұлдыз» тобы
«Эстафеталық таяқша»
Таяқшаны қолына ұстап, қарама-қарсы тұрған тобына жүгіріп барып, тобын айналып, алдына тұрған оқушыға таяқшаны береді.
«Доппен жүгіру»
Допты қолына ұстап қарама-қарсы тұрған тобына ж.гіріп барып, оқушылардың соңына тұрып, допты аяқтың арасымен жібереді. Бірінші тұрған оқушы допты ұстап алып, жүгіре жөнеледі.
«Қасықпен шарикті алып жүру»
Қасыққа шарикті салып алып, қарама-қарсы тұрған тобына апарып береді. Бірінші тұрған оқушы қасықпен шарикті алып, жүгіре жқнеледі.
ІІІ. Сабақты қорытындылау.
Оқушыларды бір қалыпқа келтіру, демін басу. Жеңіске жеткен топты атау. Оқушыларды мадақтау. Бағалау