?аза? тілі п?нінен о?ушыларды? ?ткен та?ырып бойынша білімдерін пысы?тау ?шін, о?ушы ?зіні? білімі ж?нінде сыни т?р?ыдан ой ж?гірте ?арауы назар?а алынады. Саба? ойындар?а негізделіп ??рыл?ан. Е? ?демі жазу ойыны барысында бастауыш сынып о?ушыларыны? к?ркем жазу?а да?дылануы ?йретіледі.Жалпы саба? барысында о?ушылар с?з таптары ж?ніндегі ал?аш?ы т?сінік пен ??ымдарын ке?ейтеді
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
3-жаттығу. Сөздерді оқиды, әр қатарда берілген бес сөздің қайсысы артық екенін табу, неге артық екенін дәлелдеу
4-жаттығу: сұрақтардың көмегімен сөйлем құрап жазу
5-жаттығу: сөздерді сөз таптарына топтап жазу
ІҮ. Қорытынды
Қайсы сөз табына тиісті? Сөздерді орнына қойып айту
Бағалау. «Екі жұлдыз, бір тілек»
Үйге тапсырма беру: 6-жаттығу
Рефлексия: Алма ағашы
Қазақ тілі
Уақыты: 28.04.2015ж
Сабақтың тақырыбы: Сөз таптарын қайталау
Сабақтың мақсаты: Өтілген тақырыптар бойынша білімдерін жинақтау, пысықтау
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, жинақтау
Күтілетін нәтиже: тест сұрақтарын шешу үшін жеке жұмыс жасайды, салыстырады, ой бөліседі, пікірлерін жинақтайды
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру
Психологиялық дайындық.
Эмоциялық жаттығу
Үйге тапсырманы сұрау: 170-беттегі 6-жаттығуды жазуын тексеру, бағалау
ІІ.Тұсаукесер
Қайсысына тиісті? ойыны
Бірнеше сөздерді айту, сол сөздердің қай сөз табына тиісті екендігін айту:
Дәптер, оқушы, дос, жазды, жаз, әдемі, тәтті, биік, екінші, бес
ІІІ.Негізгі бөлім
1.Зат есім қандай сұрақтарға жауап береді?
А) қашан? Қайда?
Ә)кім? не?
Б)неше? Қанша?
2.Зат есімнің көпше түрін тап
А)өсімдік
Ә)кітап
Б)ағаштар
3.Жалқы есімді тап
А)құс
Ә)Абай
Б)орман
4.Жалпы есімді тап
А)Тараз
Ә)Іле
Б)қайың
5.Етістік нені білдіреді?
А)заттың қимылын білдіреді
Ә)заттың санын, сынын
Б)заттың көлемін, мөлшерін
ІҮ.Қорытынды
Тест жұмыстарын талқылау
Жиынтық бағалау
Үйге тапсырма беру: өз қалауы бойынша әңгіме жазып келу
Рефлексия.
Қазақ тілі
Уақыты:
Сабақтың тақырыбы: Жыл бойы өткенді қайталау. Дыбыс және әріп
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың дыбыс, әріп, сөз туралы алған білімдерін бекіту
Сабақтың әдісі:Сын тұрғысынан ойлау стратегиялары, парадокс әдісі, көрнекілік әдіс, ойындар.
Күтілетін нәтиже: Мәтін ішінен у әрпі бар сөздерді табады, у,й,и дыбыстарын қайталайды, жазылу ережесін еске түсіреді
Қамтылатын модульдер: 2, 3, 5, 6 модульдер
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру
Ақ, қара деп бөлмейміз, Бір жыл туған төлдейміз. Туысқанбыз, татумыз. Биіктерге өрлейміз. Ә) Бір – бірімізге сәттілік тілейміз. (Оқушылар бір – бірлеріне сәттілік тілейді).
Үйге тапсырманы сұрау: өзі таңдаған тақырып бойынша жазған мәтіндерін оқыту
ІІ.Тұсаукесер
«Сиқырлы тізбек» ойынын ойнау
Шуақ- қуырдақ- қиын- нан- нар- рас- сағат т.с.с
ІІІ.Негізгі бөлім
487-жаттығу. Мәтінді оқы. У әрпі бар сөздерді тауып, кестеге орналастыру
Дауысты у дыбысы бар сөздер
Дауыссыз у дыбысы бар сөздер
қуанды
Сәуле
488-жаттығу. Сөздерді оқы. Қай топтағы сөздерге у әрпін қосып, мағыналы сөз жасауға болады?
Жуу, буу, сауу, жауу, ауу
489-жаттығу. Жұмбақты жатқа жазу
И мен й-дің қайсысы дауыссыз?
491-жаттығу. Өлеңді оқып, жатқа жазу
И,У әріптерінің астын сызу
Таулар, биік, жазира,туған
ІҮ. Қорытынды
«Тапқыр болсаң тауып көр» ойыны
Бір нәрсені сипаттау, жасырылған затты табу
Бағалау. «Екі жұлдыз, бір тілек»
Үйге тапсырма беру: 175-бет, 492-жаттығу. Бұл қандай сөз, қай әріп?