Ма?саты:1.Балаларды? ?німділікке, бірлесе ж?мыс істеуге ж?не бір ба?ытта?ы ?оз?алыс?а берілген есептерді шы?ару да?дысын тияна?тау;
2.Есептерді, те?деулерді шешу кезінде, санды ?рнектерді? м?нін табуда есептеу да?дыларын жетілдіру; тал?ылау, талдау, ?орытынды жасау біліктілігін дамыту.
3.??ыптылы??а, жина?ылы??а т?рбиелеу.
Т?рі: аралас саба?.
?дісі: с?ра?-жауап, іздену, талдау, ?орыта білу.
К?рнекілігі: ?лестірме, суреттер.
Саба?ты? барысы:
І. ?йымдастыру кезе?і.
Психологиялы? дайынды?.
?й тапсырмасын тексеру.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Мақсаты:1.Балалардың өнімділікке, бірлесе жұмыс істеуге және бір бағыттағы қозғалысқа берілген есептерді шығару дағдысын тиянақтау;
2.Есептерді, теңдеулерді шешу кезінде, санды өрнектердің мәнін табуда есептеу дағдыларын жетілдіру; талқылау, талдау, қорытынды жасау біліктілігін дамыту.
3.Ұқыптылыққа, жинақылыққа тәрбиелеу.
Түрі: аралас сабақ.
Әдісі: сұрақ-жауап, іздену, талдау, қорыта білу.
Көрнекілігі: үлестірме, суреттер.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық дайындық.
Үй тапсырмасын тексеру.
ІІ. Білімін пысықтау. Ауызша жұмыс.
Мыналарды тап:
124, 4240, 5425, 20945, 80, 45, 155, 25, 226.
5- бөлінетін сандарды;
10-ға бөлінетін сандарды;
5-ке де,10-ға да бөлінетін сандарды;
2-ге бөлінетін сандарды;
2-ге де, 5-ке де, 10-ға да бөлінетін сандарды тап.
Математикалық диктант.
№
Тапсырма
Жауабы
1.
Айырманың мәні 200-ге, ал азайтқыш 20-ға тең болса, азайғыш неге тең?
220
2.
8735 санын 10 есе арттыр.
87350
3.
80 саны 320-дан неше есе кем?
4 есе кем
4.
Шаршы пішінді бір парақ қағаздың ауданы 81 см2. Қағаздың периметрі нешеге тең?
Р - 36 см
5.
Сыныпта 30 оқушы бар. Оқушылардың 1/5 бөлігі жарысқа кетті. Сыныпта неше бала қалды?
24 бала қалды.
ІІІ. Жаңа материалды түсіндіру. 1.Сыныппен фронтальды жұмыс.
Есептер шығару. Ауызша есептер беру. Әжей 8 м² жерден 48 кг қияр жинады.
Қиярдың шығымдылығы қандай? Ш: 48:8=6 (кг)
№1 а) өз беттерінше кесте бойынша жазса, есепті шығару тиімді.