kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Есептер шы?ару

Нажмите, чтобы узнать подробности

?ылымны? сырын ??ына

Шы?ы?дар, білім шы?ына!

??ыптылы? пен Зеректік

Жеткізсін сіздей ?ре?ді

Математика сырына.

3.О?ушыларды т?рлі конфеттер ар?ылы топ?а б?лу.

 

№3(Б)  Есепті те?деу ??ру ар?ылы шы?ару, я?ни б?л есепте бір ?орап айранны? неше те?ге т?ратынын табу.

 3*Х+64=514

№7Бір та?балы сандарды? куб м?ндерін естеріне т?сіре отырып есептеу.(?ал?ан екі ба?анды ая?тау)

 

О?ушыларды? жа?а саба??а ?ызы?ушылы?ын  арттыру ж?не ?з ойларын жина?тап алу ?шін слайдтан бірнеше  логикалы?  есептер  беру.

 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Есептер шы?ару »



Күні: Сынып: 4 «А» Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару

Сабақтың мақсаты: Есептерді шығаруды пысықтау, ауызша есептеу дағдысын жетілдіру.

Сабақтың міндеттері: 1. Бірлесе жұмыс істеуге  және бір бағыттағы қозғалысқа берілген есептерді шығару дағдысын тиянақтау ;

2. Деңгейлік тапсырмалар беру арқылы қызығушылық белсенділіктерін арттыру.

3. Топпен жұмыс істеу, өз ойларын еркін жеткізе білу.

Оқыту технологиясы: топтық, жұптық, жеке

Сабақтың типі: жаңа білім беру сабағы.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, түсіндіру, есептер шығару

Көрнекіліктер:А3 форматты қағаз, интерактивті тақта,.

Күтілетін нәтиже:

1.Жаңа сабақтың материалдарын толық меңгереді;

2.Әр түрлі тәсілмен есеп шығаруды үйренеді;

3.Ой қорытады;

4.Ұжымдасып еңбек етуді үйренеді;

Сабақ барысы:

Уақыты

Жұмыстың түрлері:

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

3 мин.















10 мин.











10 мин









































5 мин







10мин













5 мин







2 мин

І Ұйымдастыру кезеңі













ІІ Үй тапсырмасы.

«Ой қозғау» әдісі

Оқушылардың сыни тұрғыда ойлауын, көзқарасын қалыптастырады.Жаңа сабақ

«Кубизм» әдісі































«Кім жылдам?» ойыны

Уақытты тиімді пайдалану мақсатында, бір тәсілде екі есеп қамтылады.









Деңгейлік тапсырма:













V Қорытынды

Тақырып бойынша өзіндік пікір білдіру және қорытынды ой түю

VІ.Үй тапсырмасын беру.

VІІ Бағалау

1.Сәлемдесу, түгендеу.

2.Сыныпта психологиялық ахуал орнату.

Ғылымның сырын ұғына

Шығыңдар, білім шыңына!

Ұқыптылық пен Зеректік

Жеткізсін сіздей өреңді

Математика сырына.


3.Оқушыларды түрлі конфеттер арқылы топқа бөлу.


№3(Б) Есепті теңдеу құру арқылы шығару, яғни бұл есепте бір қорап айранның неше теңге тұратынын табу.

3*Х+64=514

№7Бір таңбалы сандардың куб мәндерін естеріне түсіре отырып есептеу.(қалған екі бағанды аяқтау)

Оқушылардың жаңа сабаққа қызығушылығын арттыру және өз ойларын жинақтап алу үшін слайдтан бірнеше логикалық есептер беру.


№1 «Кубизм» әдісі бойынша көп таңбалы сандарды көп таңбалы санға көбейту және бөлу.


№2 Есепті шығарудың түрлі тәсілдерін кұрастыру, екі тәсіл бойынша слайдтан көрсету және түсіндіру.

1 тәсіл: Амалдар бойынша

Кітап -300тг

Дәптер-100тг 1000тг

? дана

  1. 1000-300=700

  2. 700:100=7

Өрнек бойынша

(1000-300):100=7

Жауабы: 7 дәптер

2 тәсіл: Теңдеудің көмегімен шығару

300+100*х=1000

100*х=1000-300

100*х=700

Х=700:100

Х=7

300+100*7=1000

1000=1000


№3 Әр топқа постер таратылады

А) әр топ сызбаға қарап амал түрінде және өрнек түрінде есепті шығарады.

Ә) теңдеу құру арқылы есепті шығаруға уақыт беріледі.


№4 «Кім жылдам?» жеке жұмыс.

Қима қағаздардың әр қимасына өрнектер беріледі, сол өрнектердің мәнін тауып, өз жауабының тұсына жапсырады.

№7(Ә)Топтық жұмыс. Құрастырған қағазда берілген мәліметтерді пайдалана отырып қашықтыққа байланысты есептер құрастыру.


«Ширату» пәнаралық байланыс.

« Математика» сөзіне бес жолды өлең құрастыру.


№6 Әр топтың сабаққа қатысу деңгейіне қарай деңгейлік тапсырма беру.


1-А деңгей.:9400*50+600=470600

88000:(40*20)=110

3000*(60+5+3)=204000

(699+701):200=7


2-Б деңгей: 250*(25*4)=25000

(160+180+20):6=60

(89+200+11)*5=1500

(3300+300+900):30=150


3-С деңгей: 50*(20*80)=80000

0*(299+11)=0

(245+215)*1=460

123*(12*0)=0


Мен білемін...

Мен үйрендім...

Менің білгім\үйренгім келеді...




Үй тапсырмасын түсіндіру.

№5, №8 119 бет



Алған ұпайларына байланысты өз-өздерін бағалау.


Оқушылар сәлемдеседі.

Көңіл-күйлері көтерілу үшін мұғаліммен бірге қайталады.

Топқа бөлініп орындарына отырады, топ басшысын сайлайды.

Топ басшылары есебін тексертеді, топ басшысы өз тобының мүшелерін тексеріп, бағалайды.



Көп таңбалы сандарды ауызша көбейтіп , бөледі.









Екі тәсілдің ұқсастығы мен айырмашылығын айтады. Ортақ шешімге келеді.









Топ болып екі тәсілмен есеп шығарады.

Әр оқушы өрнектің мәнін дәптеріне , әрі тақтаға шығарады. Одан құрастырылған есепті топ болып шығарады.



Бес жолды өлең құрастырады.





Әр топ берілген деңгейлік тасырмаларға байланысты есептер шығарады.









Сабақта алған білімді меңгеруіне байланысты қорытынды ойларын жазады.



Өз-өздерін бағалайды




































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Есептер шы?ару

Автор: Садыкова Жамила Аскаровна

Дата: 13.01.2015

Номер свидетельства: 154158
