Сабақ: Ертегілер. «Ажалдан құтқарған асыл сөз» | Мектеп:Алматы обл.И.Нүсіпбаев ат.мектеп-интернат |
Күні: 24.04.2018ж | Мұғалімнің есімі: Әділова Жамал Саматқызы |
Сынып:3 «А» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Оқушыларға ертегілер және олардың түрлері туралы айта келіп, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйрету; Ертегі мазмұны бойынша актерлық шеберліктерін арттыру; оқушыларды жақсылыққа, адамгершілікке тәрбиелеу. жаман жақсыны айыра білуге тәрбиелеу; |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады, кейіпкерлердің іс-әрекетіне баға береді, рөлге бөліп оқиды. |
Оқушылардың басым бөлігі: |
|
Кейбір оқушылар: |
|
Алдыңғы тақырып | Төрт түлік туралы жырлар |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар |
Басталуы 8 мин Мағынаны тану 20 мин | «Көрші» треннингі арқылы ынтымақтастық атмосферасын құрып аламын. Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылулық сыйлау. Білу. Үй тапсырмасын сұрақ қою арқылы тексеру. «Кубизм» әдісі арқылы жаттаған өлеңдерін айтады. Миға шабуыл: Тазша баланың жұмбағын шешу., Сабақ тақырыбын ашу: 1. Сайқымазақ қулығы бар, Барған жерде ұрлығы бар. (Түлкі) 2. Бір аң бар қайраты көп, болған күшті Басынан өткізеді әрбір істі. (Арыстан) 3. Кілемнің түрлеріндей жүндері бар, Айбаты жан шыдамас үндері бар. (Жолбарыс) Түсіну. Мәтінмен жұмыс. «Ажалдан құтқарған асыл сөз» ертегісін оқып шығады. Мәтінмен танысқаннан кейін, мәтіннің мазмұнын ашу үшін: 1. Мәтіннен қойшының жауаптарын теріп оқы. 2. Қойшыны ажалданқұтқарған не? 3.Мәтін неліктен «Ажалдан құтқарған асыл сөз» деп аталған? Бағалау: қалыптастырушы тұрғыдан әр дұрыс жауапқа бир фишкадан беріліп отырады. Топтық жұмыс: І топ. Ертегіні сахналайды. ІІ топ. Ертегідегі басты кейіпкерлерді анықтау ІІІ топ Ертегіні бөліктерге бөлу Бағалау критерийі: Ертегінің желісін нақты көрсету Ертегідегі басты кейіпкерлерді анықтап, сипаттама беру Ертегінің бөлімдерін нақты анықтау | Үлестірмелі қима қағаздар, тірек-сызбалар Оқулық, тірек-сызбалар, үлестірмелі қима қағаздар Интербелсенді тақта, оқулық, түрлі-түсті қима қағаздар |
Ортасы. 2 мин | Сергіту сәті. «Ертегілер» әні | Интербелсенді тақта |
Аяқталуы 10 мин | Талдау. «Өтірік өлең» құрастыру Бағалау. Әр топтағы оқушылардың сабақ барысындағы жинаған фишкаларының саны бойынша құрылған критерийлерге сәйкес бағалау. Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі Үйге тапсырма: «Ажалдан құтқарған асыл сөз» ертегісін мазмұндау | Мазмұнды сызба құру Ашық журнал |
Қосымша ақпарат |
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс |
А деңгейіндегі (үлгерімі жақсы) оқушыға: мәтінді бөлімдерге бөліп, әрбір бөлімге тақырып қою. Ә деңгейіндегі (үлгерімі орташа) оқушыға: Мәтінді оқи отырып, түсінгенінді суреттеп, бейнесін салу. Б деңгейіндегі (үлгерімі нашар) оқушыға: Мәтінді толықтай оқып, мазмұнын айтып беру. | БББ кестесі, «Бағдаршам» әдісі, түрлі-түстер арқылы (қызыл, жасыл, сары) | |
Рефлексия Сабақ\оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) 1: ДЖИГСО әдісі арқылы мәтінді толықтай оқып шығуы табысты болады деп ойлаймын 2:Қолдануда шығармашылық қабілетін арттыруға байланысты берілген тапсырма жемісті болады деп санаймын Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Талдауда мәтінге сүйеніп Венн диаграммасын құру сабақты жақсарта алады деп ойлаймын 2: Бағалаудағы «БББ» кестесі сабақты қорытындылауда жақсарта алады деп есептеймін. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Келесі сабағымда «Үш қадамды сұхбат», «Бес жолды өлең», «Үшбу хат» осы әдістер сабағымды жетілдіруге көмектеседі деп ойлаймын. |