Сабақтың мақсаты: Я және ю әріптері мен дыбыстар жайында түсініктері артып, я,ю дыбысы бар сөздерді дұрыс және мәнерлеп оқуға үйрене бастайды.Топтық жұмыс арқылы бірігіп жұмыс істеу, бірінің пікіріне бірі зер салып тыңдау мәдениеті қалыптаса бастайды Сурет бойынша жұмыс жүргізу арқылы сөздік қорлары молаяды.Сөздерді оқып, дыбыстарға талдау жүргізіп, сөйлем құрай білуге дағдыланады. Сауатты сөйлеуге, жазуға және сауатты оқуға үйренеді.
Сабақ түрі: Ертегі сабақ
Сабақ әдісі:Топтастыру, ойын, шығармашылық тапсырма.
Көрнекіліктер: Кеспе әріптерғ я,ю дыбысы бар суреттер, слайд.
Бағалау түрі: «Жұлдызшалар» арқылы мадақтау - ынталандыру.
Сабақтың барысы:
Балалар, бүгін бізде мұғалімдер қонаққа келіп отыр. Ол кісілер сендердің осы уақытқа дейін алған білімдеріңді байқамақшы. Сондықтан, оқушы ережесіне сай отырып, бар білгенімізді, үйренгенімізді ортаға салайық. – Алдымен, «Шаттық шеңберін» құрып алайық, ортаға шығамыз. «Армысың досым».
Балалар 2 топқа бөлінеді.
Бүгін біз сабақта: я және ю әріптерімен танысамыз.
Әріп дегеніміз не?
Әріпті жазамыз және көреміз.
Әріптің қандай түрлері бар?
баспа, жазба және бас әріп, кіші әріп.
Дыбыс дегеніміз не?
Дыбысты естиміз және айтамыз.
Дыбыстарды нешеге бөлеміз?
Екіге бөлеміз. Дауысты және дауыссыз дыбыстар.
Бүгінгі сабақ ерекше – ертегі сабақ. Қай ертегі деп ойлайсыңдар?
Ендеше «Бауырсақ» ертегісін есімізге түсірейік те, тапсырмаларды орындайық.
Бауырсаққа көмектесу үшін Қоянның тапсырмасын орындайық.
“Орнын тап” ойыны.
Ойынның шарты: Я және Ю әріптері бар суреттер беріледі. Сол суреттердің ішінен Я,Ю әріптері бар суреттерді ажырату.
Сөздерден сөйлем құрастыр! «Ұя, Қоян, Шаян, қияр»
Кітаппен жұмыс. Әріптерді толтыру, сөздерді оқу және буынға бөлу.
Сабақтың мақсаты: Я және ю әріптері мен дыбыстар жайында түсініктері артып, я,ю дыбысы бар сөздерді дұрыс және мәнерлеп оқуға үйрене бастайды.Топтық жұмыс арқылы бірігіп жұмыс істеу, бірінің пікіріне бірі зер салып тыңдау мәдениеті қалыптаса бастайды Сурет бойынша жұмыс жүргізу арқылы сөздік қорлары молаяды.Сөздерді оқып , дыбыстарға талдау жүргізіп, сөйлем құрай білуге дағдыланады.Сауатты сөйлеуге, жазуға және сауатты оқуға үйренеді.
Сабақ түрі: Ертегі сабақ
Сабақ әдісі:Топтастыру, ойын, шығармашылық тапсырма.
Көрнекіліктер: Кеспе әріптерғ я,юдыбысы бар суреттер, слайд.
Бағалау түрі: «Жұлдызшалар» арқылы мадақтау - ынталандыру.
Сабақтың барысы:
Балалар, бүгін бізде мұғалімдер қонаққа келіп отыр. Ол кісілер сендердің осы уақытқа дейін алған білімдеріңді байқамақшы. Сондықтан, оқушы ережесіне сай отырып, бар білгенімізді, үйренгенімізді ортаға салайық. – Алдымен, «Шаттық шеңберін» құрып алайық, ортаға шығамыз. «Армысың досым».
Балалар 2 топқа бөлінеді.
Бүгін біз сабақта: я және ю әріптерімен танысамыз.
Әріп дегеніміз не?
Әріпті жазамыз және көреміз.
Әріптің қандай түрлері бар?
баспа, жазба және бас әріп, кіші әріп.
Дыбыс дегеніміз не?
Дыбысты естиміз және айтамыз.
Дыбыстарды нешеге бөлеміз?
Екіге бөлеміз. Дауысты және дауыссыз дыбыстар.
Бүгінгі сабақ ерекше – ертегі сабақ. Қай ертегі деп ойлайсыңдар?
Ендеше «Бауырсақ» ертегісін есімізге түсірейік те, тапсырмаларды орындайық.
Бауырсаққа көмектесу үшін Қоянның тапсырмасын орындайық .
“Орнын тап” ойыны.
Ойынның шарты: Я және Ю әріптері бар суреттер беріледі. Сол суреттердің ішінен Я,Ю әріптері бар суреттерді ажырату.
Сөздерден сөйлем құрастыр! «Ұя, Қоян, Шаян, қияр»
Кітаппен жұмыс.Әріптерді толтыру, сөздерді оқу және буынға бөлу.