Алматы облысы
Еңбекшіқазақ ауданы
Қаратұрық орта мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі
Хабдрашева Гульсим Мокешовна
Күні:17.02.17ж.
Сынып: 1 а
Пән мұғалімі.Хабдрашева Г
Сабақты кіріктіріп өткізген мұғалімдер В.Гуламова. Д.Латипова.
Сабақтың тақырыбы
Қазір ғарышты қалай зерттейді?
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
1.4.2.2 ғарышты зерттеуге арналған құрылғылар мен ұшу аппараттарын сипаттау;
1.4.2.3 жекелеген ғарыштық денелерді атау және сипаттау
Жаратылыстану пәнін тілдермен кіріктіре оқыту негізінде оқушылардың функционалдық сауаттылығын қалыптастыру және коммуникативтік-ақпараттық құзыреттілігін арттыру.
Орыс тілі пән мұғалімінің мақсаты.
Ағылшын пән мұғалімінің мақсаты.
Совершенствовать навыки умения правильного произнешения слов. Расширить кругозор и интерес к предмету.
Ағылшын тілін жаратылыстану пәнімен кіріктіре отырып ғарышқа байланысты сөздерді ағылшын тілінде үйрету:
Сабақтың мақсаттары
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, ағылшын орыс тілінде сұрақтарға жауап бере с.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Бағалау критерийлері
Айтылған сөздер ағылшын,орыс тілдерінде көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Құндылықтарды дарыту
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс
Орыс тілі, ағылшын
Ойлау қабілетінің деңгейі.Блум бойынша
Түсіну.Қолдану.Бағалау
Тілдік құзыреттілік
Зымыран- ракета –rocket
Жұлдыз-эвезда - star
жер –земля –carirh
Ғарыш- космос –space
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Дескрипторлар
Ресурстар
Сабақтың басы
5 минут
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
Оқушыларды топқа бөлу
1-топ Суретші-художник - painters
2-топ Тәжіреибе –лаборатория-
3оп Оригами –оригами -
origami
Өткен материалды еске түсіру.
1.Ғарыш дегеніміз не?
2.Ғарышта қандай денелер бар?
3.Ерте заманда адамдар ғарышты қалай зерттеді?
4.Қандай жаңалықтар ашты?
Балалар бір-біріне жақсы тілек айтып ғаламшар атаулары арқылы топқа бөлінеді
1.Ғарыштың не екеін біледі.
2.Ғарыш денелерін атай алады.
3.Ерте замандағы адамдардың ғарышты қалай зерттегені туралы біледі
4.Қандай жаңалықтар ашқанын айта алады.
Шаттық шеңбері
Ғаламшар суреттері,ғарыш денелері
Сабақтың ортасы
Оқулықпен жұмыс
Қазір ғарышты қалай зерттейді қалай ойлайсындар?
Видеоролик арқылы Байқоңыр ғарыш айлағы туралы түсінік беру.
Ғарышкерлер туралы орыс тілінде түсінік беру.
Ағылшын тілінде видеоролик көрсету арқылы
Телескоп,зымыран,жер серік,
Расытханаларды ағылшын тілінде, оыс тілінде түсіндіру
1.Ғарышты қазіргі кезде қалай зерттейтінін айта алады.
2.Байқоңыр ғарыш айлағы туралы өз ойларын айта біледі
3.Ғарышкерлер туралы орыс тілінде түсінеді
4Ағылшын тілінде орыс тілінде сөздерді айта біледі.
Оқулық,дәптер
АКТ
Сергіту сәті
Ағылшын тілінде
Сертіту сәті
АКТ
Қызықты тапсырма
Өзіндік жұмыс.
1тапсырма Суреттерді сәйкестендіру
2тапсырма Ғарышқа байланысты сөздерді жазу
Топпен жұмыс
Ғарышты зерттейтін аппараттарды құрастыру
1-топ Мүсінші:
2-топ Суретші.
3-топ Оригами
4-топ Тәжірибе.
1.Өзіндік жұмыс істей алады.
2.Суреттерді сәйкестендіре алады.
3.Ғарышқа байланысты сөздерді жаза біледі.
4Топпен жұмыс істей алады.
5. Топ ережесін біледі.
6.Зымыранды құрастыра алады.
7.Жер серігін құрай біледі.
8.Ермексаздан зымыран құрай алады.
9.Телескоп құрай алады.
А3 форматтағы қағаз, желім
Суреттер
Сабақтың соңы
Бүгінгі сабақта
Нені білдің?
Нені үйрендім?
Нені білгім келеді?
Сұрақтарға жауап бере алады.
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Рефлексия