kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Екі жиынның бірігуі және қиылысуы (2)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жаңартыдған оқу бағдарламасы негізінде білім алатын мектептің 3-сыныбына арналған қысқа мерзімді жоспар

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Екі жиынның бірігуі және қиылысуы (2)»

Пән: Математика

Сынып: 3- «Б»

Мектеп: №98

Күні : 09.10.2018ж

Мұғалімнің аты-жөні :Журабекова А.Н.


Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:


Ұзақ мерзімді

жоспар бөлімі:.

1В Көбейту және бөлу


Сабақтың тақырыбы:

Екі жиынның бірігуі және қиылысуы.

Менің қызығушылығым


Сабақ негізделген оқу мақсаттары

3.4.1.1 Екі жиынның бірігуі мен қиылысуын Эйлер-Венн диаграммасының көмегімен көрнекі түрде кескіндеу

3.4.1.2 Сандардың жиындарын, олардың бірігуі мен қиылысуын элементтердің берілген немесе оқушылардың өздері анықтаған қасиеттері бойынша құру

3.5.2.2 екі жиынның қиылысуы €, екі жиынның бірігуі ₡, бос жиын таңбаларын қолдану.

3.5.1.1. 2*3 амалымен орындалатын есепті кесте сызықтық/ бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде моделдеу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар.екі жиынның қиылысуы €, екі жиынның бірігуі ₡, бос жиын таңбаларын қолданады.

Көпшілік оқушылар:2*3 амалымен орындалатын есепті кесте сызықтық/ бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде моделдей алады.

Кейбір оқушылар. Сандардың жиындарын, олардың бірігуі мен қиылысуын элементтердің берілген немесе оқушылардың өздері анықтаған қасиеттері бойынша құра алады.

Бағалау критерилері

Ойлау дағдыларының деңгейі

Екі жиынның қиылысуы €, екі жиынның бірігуі ₡, бос жиын таңбаларын қолдана алады.

2*3 амалымен орындалатын есепті кесте сызықтық/ бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде моделдей алады.


Құндылықтарды дарыту

Пәнге тән лексика мен терминология:

Екі жиынның бірігуі және қиылысуы

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер. Жиынды біріктірудің нәтижесі қандай?

Жиын құрамында қанша элемент бар?

Пәнаралық байланыстар

Қазақ тілі,дүниетану.

АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз)

Интербелсенді тақта,бейнежазба.

Алдыңғы меңгерілген білім

Екі жиынның бірігуі және қиылысуы.

Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

3минут

Жаңа сабақтың мақсаты мен тақырыбын хабарлау:

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару..

Оқушылар шеңбер құрып тұрады. «Гүл сыйлау»ойыны арқылы бір біріне жылы лебіз айтады.




Сабақ ортасы 5минут











5мин










2минут.











5мин











5мин











5мин



5мин

Ширату тапсырмалары.

(МКӨ)1.а)Біздің сыныптың оқушылары шахматпен және бимен айналысады.Сұрақтарға жауап бер:

*Қанша бала шахматпен айналысады?

*Қанша бала бимен айналысады?

Қанша бала шахметпен де,бимен де айналысады?

*Болаттың шахматпен де,бимен де айналысатыны рас па?

*Сырымның шахматпенде,бимен де айналысатыны рас па?

Дескриптор:

Сұрақтарға жауап береді.

Сұрақтар ойластырады.

Сурет бойынша сұрақтар қояды.

(МКӨ)2.Біздің сыныптың кейбір оқушылары сүйікті пәні ретінде математиканы және жаратылыстануды атады.Сызбаға берілген сұрақтарға жауап береді.

*Неше оқушы математиканы сүйікті пәні ретінде атады?

*Неше оқушы жаратылыстануды сүйікті пәні ретінде атады?

*Неше оқушы математиканы да,жаратылыстануды да сүйікті пәні ретінде атады?

*Санжардың математиканы да,жаратылыстануды да жақсы көретіні рас па?

*Диастың математиканы жақсы көретіні рас па?

Сергіту сәті:

3.Суреттегі жиындардың қиылысқан бөлігіндегі элеменнерді ата.Жиындардың қиылысуына атау бер.

5-ке бөлінетін сандар. 4-ке бөлінетін сандар.

Шығармашылық жұмыс.

4.3-сынып оқушылары көрмеге және музейге экскурсияға барды.Көрмеге 12 оқушы,а музейге 18 оқушы барды.4 оқушы көрмеге де,музейге де барды.Экскурсияға барлығы неше оқушы барды?







5.а)20-ға дейінгі екі таңбалы жұп сандар жиынының барлық элементтерін жаз.20-ға дейінгі екі таңбалы тақ сандар жиынының барлық элементтерін жаз.

10

20...

11

13...





Дескриптор:

Жұп сандар жиынының барлық элементтерін жазады.

Тақ сандар жиынының барлық элементтерін жазады.

ТЖ.6.Есептерді шығар.«Кім жүйрік» ойыны

А)Маржан дүкеннен 8 теңгеден бетбелгі және 7 теңгеден күнтізбе сатып алды.Ол осындай 5бетбелгі мен 4 күнтізбеге барлығы қанша тенге төлейді? 8х5+7х4=68

Ә) Санжар бумадағы бір рет қолданылатын стақандарды 345 теңгеге және 5 теңгеден 9 түтікше сатып алды. Ал Маржан 8 теңгеден 5 қасық, 250 теңгеге 1 бума майлық қағаз сатып алды. Олар екеуі бірге барлығы қанша теңге төлейді?

Дескриптор:

Есептерді шығарады.

Есептің орындалу ретін анықтайды.

8-тапсырма.Дұрыс пікірді тап.

А)Дөңгелектің ортақ бөлігінде көк немесе кішкентай кеселер орналасқан.

Ә)Дөңгелектің ортақ бөлігінде көк және кішкентай кеселер орналасқан.

Б)Дөңгелектің ортақ бөлігінде кішкентай көк кеселер орналасқан.







Оқулық

Дәптер.













Сергіту сәті

















Оқулықпен жұмыс.

Сабақтың соңы

5-мин


Рефлексия.

Бүгінгі сабақта болған көңіл –күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау.

Үйге тапсырма.7-тапсырма.69-бет.


Саралау

(қолдау қажет ететін оқушыға)

(Қабілеті жоғары оқушыға берілетін тапсырма)


Кері байланыс

Бағалау

5 мин



Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?

ДОІЖО:___________________


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Екі жиынның бірігуі және қиылысуы (2)

Автор: Абдумоминова Латофат Мисрбековна

Дата: 08.11.2018

Номер свидетельства: 484439
