Пән: дүниетану Мектеп : № 3 Қарабалық орта мектебі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Саяхат Мұғалімнің аты-жөні: Бекмурзина Т.А Күні: 2017 ж Қатысқандар саны : 29 Сынып : 1 Қатыспағандар саны: - |
Сабақтың тақырыбы : | Туризм |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: | 1.2.4.1 Туризмнің мәнін түсіндіру 1.2.4.2 Туристердің негізгі мақсаттарын анықтау |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар: Туризм және турист сөздерінің мағынасын түсінеді. Көптеген оқушылар: Туризм түрлерін ажырата алады. Кейбір оқушылар: Туризмнің ерекшеліктерін әңгімелей алады. | |
Ойлау дағдыларының деңгейі: | Білу, түсіну, қолдану | |
Бағалау критерийлері: | | |
Тілдік мақсаттар: | туризм, турист | |
Құндылықтарды дарыту: | Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік. | |
Пәнаралық байланыс: | Сауат ашу | |
АКТ пайдалану дағдылары: | Туризм туралы бейнежазба | |
Бастапқы білім: | Саяхат, топсеруен | |
Сабақтың барысы: |
Сабақтың кезеңдері | | |
Сабақтың басы: | Шаттық шеңбері Біз бақытты баламыз, Оқып білім аламыз. Білу үшін көп қызық Саяхатқа шығамыз. -Саяхатқа шығу үшін билет аламыз.Билет түстеріне қарай 2 топқа бөлінеміз. Билет сыртында «Бағыт парағы» беріледі. | Оқушылар әр тапсырманы орындап болған соң «Бағыт парағына» белгі қойып отырады. |
| Ширату жаттығуы (Ж) «Тауып ал» әдісі Сыныптың ішінде әр жерде ілінген, жатқан суреттердің ішінен өзіне саяхатқа шығуға қажетті бір затты тауып алу керек. | Дұрыс тапқан зат үшін Т1 белгі қояды. |
Сабақтың ортасы: | (Т.ж) «Жинақта» әдісі Топтарға ерте кездегі және осы замандағы көлік түрлерінің суреттері беріледі. және т.б суреттер 1 топ – ерте кездегі көлік түрлерін тауып жинақтайды. 2 топ- осы кездегі көлік түрлерін тауып жинақтайды. Оқушылармен бірлесіп тез әрі жылдам көлік түрін таңдайды. (Ұшақ) | Топ жұмысы тексерілген соң , оқушылар «Бағыт парағы» Т2 белгі қояды. |
| АКТ (Ұ) Саяхат , саяхатшылар туралы бейнежазба қарау. (Ж.Ж) «Ұшақ» әдісі Оқушылар жұпта бейнежазбаның мазмұны бойынша ұшақтың қанаттарына жазылған сұрақтарға жауап береді. 1.Бейнежазба не туралы? 2.Ертеде адамдар саяхатқа немен шыққан? 3.Турист деген кім? 4.Туристер қандай жерлерге барады? 5. Туризм сөзін қалай түсінесіңдер? 6.Туризмнің қандай түрлері бар? | Жұптардың жауаптарын тыңдаған соң «Бағыт парағы» Т3 белгі қояды. |
| (Ж) Дәптермен жұмыс Өзің саяхатқа барғың келетін жердің суретін сал. | Сурет салып болған оқушылар «Бағыт парағы» Т4 белгі қояды. |
| (Ж) «Ашық микрофон» әдісі Сен турист болсаң, Қарабалықтың қандай жерлерін аралар едің? | Жауап берген оқушылар «Бағыт парағы» Т5 белгі қояды. |
Сабақтың соңы : | «Бағыт парағын» қорытындылау 4-5 тапсырма - жасыл ұшақ 3-2 тапсырма - сары ұшақ 1 тапсырма - қызыл ұшақ Рефлексия «Бұрыштар» әдісі «Бәрін түсіндім» -жасыл бұрышқа «Түсіндім» - сары бұрышқа «Түсінбедім»- қызыл бұрышқа барып тұрады. | |
Қалыптастыру шы баға | 1-тапсырма Турист деген кім? Туристер саяхатқа қандай мақсатпен шығады? Суреттерді сөйлемдермен сәйкестендір. | |