kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Әдебиеттік оқу. Тақырыбы: "Алтын балта"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бұл сабақ топпен жұмыс жасауға арналған. Сонымен қатар формативті, сумативті бағалауды көрсетеді. Әртүрлі жаңа әдіс-тәсілдер қамтылған.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Әдебиеттік оқу. Тақырыбы: "Алтын балта"»

Сабақ: Әдебиеттік оқу

Мектеп: «Курчатов қаласының №1 жалпы білім беретін орта мектебі» КММ

Күні: 04.05.2016 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Орынғали Карима Шәшімқызы

Сынып: 3 «Б»

Қатысқан оқушылар

саны: 21

Қатыспаған оқушылар саны: 1

Сабақ тақырыбы

Алтын балта ( ертегі )

Сабақтың негізделген оқу мақсаты

Ертегінің мазмұнын талдау арқылы идеясын анықтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Мәтінді түсінеді.

Оқушылардың басым бөлігі: Мәтінді бөліктерге бөледі.

Кейбір оқушылар: Әңгімедегі негізгі ойды анықтайды.

Тілдік мақсат

Оқушылар ертегіні өз беттерінше оқи отырып, түсінеді, өз ойларын ортаға салады.

Пәндік лексика мен терминология:

Алтын балта, күміс балта, темір балта, бай, кедей, диірменші, еңбек, дүниеқоңыз, ақпейіл, отын.

Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы:

Ертегі мен үшін маңызды болды... өйткені...

Осы ертегіні оқи отырып мен...қорытындыға келдім

Ертегіден көңіліме түйгенім...

Қандай фактілер, дәйектер мұны дәлелдей алады?

Алтын балта шынымен болады ма?

Сенде алтын балта болса не істер едің?

Алдыңғы тақырып

Оқушылар алдыңғы тақырыпта қиял-ғажайып ертегілер туралы оқып,талдаған.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

(Сабақта орындалатын іс – әрекеттер)


Ресурстар

Басталуы

10

мин


Психолгиялық ахуал тудыру. Топ ережесі ілініп тұрады. Оқушылар шаттық шеңберінде тұрып бір-біріне жақсы лебіздер, тілектер тілейді. Осы жерде 1, 2, 3, 4-ке саналу арқылы топқа бөлінеді.Т1.Үй тапсырмасын сұрауда «Ажалдан құтқарған асыл сөз» ертегісінің мазмұнын «Сұрақты ұстап ал» әдісі арқылы сұраймын.Бас бармақ арқылы бағалайды.Мұғалім балл арқылы бағалайды.

Топтың нөмірлері жазылған парақтар

Фасоль салынған қапшық



Ортасы

25

мин


Т2.Интерактивті тақтада жұмбақ жасырамын.

Орманға біз барамыз

Көп-көп ағаш жарамыз. ( Балта )

Балалардан сабақтың не туралы болатынын сұрай отырып, бүгінгі сабағымыздың мақсаты «Алтын балта» ертегісін оқи отырып,оның негізгі идеясын анықтаймыз. «ДЖИГСО 1» стратегиясы арқылы мәтін бөліктері 4 топқа берілді. Тақтада сөздік ілініп тұрады.1-ші бөлікті 1 топ, 2-ші бөлікті 2 топ, 3-ші бөлікті 3 топ, 4-ші бөлікті 4 топ жеке, жұпта, топта оқып талдайды. Оқушылар 1, 2, 3, 4- ке саналады. Қайтадан жаңа топ құрылып,әр оқушы өзінің оқыған бөлігін бөлік реті бойынша топта түсіндіреді. Сергіту сәті.Интерактивті тақтадан қимыл-қозғалыс би. Т3.Үй мүшелері бастапқы топқа қайтып келіп берілген сұрақтарға жауап іздейді. Т4.А оқушыларға «Егерде менде алтын балта болса...» деген 5 минуттық эссе беремін. А оқушының орындығына стикер жапсырып кетемін.«Ыстық орындық» әдісі арқылы жауаптар сұралады.Топтар бір-бірін бағдаршам арқылы бағалайды.

Әр оқушыға жеке жазылған 1, 2, 3, 4, 5 нөмірлер

Парақшалар

А және С оқушыға жеке жазылған сұрақтар,тапсырмалар

Стикер

Қоңырау ( уақыт аяқталғанда шылдырлатып отыру үшін )

Орындық

Аяқталуы

10

мин

Т5.Ертегіні көрініс көрсету,рөлде ойнау арқылы қорытындылайды.3 шапалақ арқылы бағалайды.

Рефлексия.Кері байланыс жасау.Парақшаларға сабақта не ұнады?Неден қиналды?Тағы қандай ұсыныс,пікірің бар?

Үйге тапсырма.Ертегіні оқу,мазмұндау.Ертегі кейіпкеріне хат жазу.

Бағалау.Әр оқушы смайлик арқылы өз-өзін бағалайды.Оқушыларды жиынтық бағамен мұғалім бағалайды.

Кері байланыс парақшалары.

Смайликтер 3 түрлі

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-ны қолдану

Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)

 


Жаңа тақырыпты түсінуге көмек жасаймын.

Қабілетті оқушылар топта көшбасшы болу және әр тапсырманы өзі қорытындылап отыруын көздеймін.

Қабілеті жоғары оқушыларға күрделі,ашық сұрақтар беруге тырысамын.

Бас бармақ

Бағдаршам

Үш шапалақ

Смайлик арқылы бағалау

Жиынтық баға

1.Қазақ тілімен пәнаралық байланыста болады.

2.Сергіту сәтін жасауда,ойын ойнатуда, оқушылар қауіпсіздік ережелерін есте сақтайды.

3.Еңбексүйгіштікке, адал болуға тәрбиелей отырып, қызғаншақ, іштарлық, дүниеқоңыз сияқты қасиеттерден аулақ болуға тәрбиелеу.




Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен өз жоспарыма

қандай түзетулер енгіздім жəне


Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес

келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Әдебиеттік оқу. Тақырыбы: "Алтын балта"

Автор: Орынғали Карима Шәшімқызы

Дата: 11.12.2016

Номер свидетельства: 368332
