Ма?саты:
Т?рбиелік: О?ушыларды? ?з еліне деген с?йіспеншілігін арттыру, Отанын с?йюге, ма?тан етуге т?рбиелеу.
Білімділік: «Буын» туралы тарауын бекіту, с?здерді д?рыс буын?а б?луге, с?йлемдер ??растыру?а,м?тінмен ж?мыс жасау?а ?йрету.
Дамытушылы?: Танымды? ?абілеттерін, тілдерін дамыту, ойын ар?ылы ой – ?рісінке?ейту,с?здік ?орын молайту.
Т?рі: бекіту
?дісі: с?ра? – жауап, ??гімелеу.
К?рнекілігі: суреттер, карточкалар, ?ріптер, буындар,ма?алдар.
Просмотр содержимого документа
«"Буын" тарауын бекіту »
Көбенсай орта мектебі
Өткізген: 1 сынып жетекшісі
Абдрахманова Айнажан
Темиржановна
2014 оқу жылы
Тақырыбы: Буын
Мақсаты:
Тәрбиелік: Оқушылардың өз еліне деген сүйіспеншілігін арттыру, Отанын сүйюге, мақтан етуге тәрбиелеу.
Білімділік: «Буын» туралы тарауын бекіту, сөздерді дұрыс буынға бөлуге, сөйлемдер құрастыруға,мәтінмен жұмыс жасауға үйрету.
Дамытушылық: Танымдық қабілеттерін, тілдерін дамыту, ойын арқылы ой – өрісінкеңейту,сөздік қорын молайту.
Түрі: бекіту
Әдісі: сұрақ – жауап, әңгімелеу.
Көрнекілігі: суреттер, карточкалар, әріптер, буындар,мақалдар.
Сабақтың барысы: I Ұйымдастыру
Көңілашар:
Мынау- менің жүрегім,
Бәрі осыдан басталған.
Мынау- басым ақылды,
Бәрін осы басқарған.
Мынау- менің оң қолым,
Мынау – менің сол қолым,
Барлықісті атқарған.
Ал енді балалар, біз бүгін өзіміздің алдымызңа қойңан мақсатымызңа жетейік.
Буын туралы білімдерімізді ортаға салайық.
II. «Ойын» Жазылған сөздерді өз орнына орналастыр.
Дыбыстар нешеге бөлінеді?
Қандай?
Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді?
Жуан дыбыстарды атаңдар.
Жіңішке дыбыстарды атаңдар.
Егер сөздегі дыбыстар жуан айтылса, сөз қалай айтылады?
Егер сөздегі дыбыстар жіңішке айтылса, сөз қалай айтылады?
Балалар сөз неге бөлінеді?
Қалай білеміз, қанша буын бар екенін?
Мысал келтірейік: Жұмыртқа, кітапхана, қағаз.
III. Дәптермен жұмыс
Сөздерден сөйлем құрау:
Биік , қонды, құс, ағашқа.
Алдында, жатыр, есік, мысық.
Есік алдында мысық жатыр.
Біз не жаздық?
Не туралы айтылған?
Бұл сөйлемде неше сөз бар?
Бірінші сөзді қалай жаздық?
Сөйлемнің соңына не қойдық?
Дауысты дыбыстардың астын сызыңдар.
Сөз неге бөлінеді?
Осы сөйлемдегі алдында деген сөзді буынға бөл.
Ал – дын – да.
IV. Сергіту сәті: Бір онға, бір солға.
V. Тақтада жұмыс:
Бо-ла-шақ, на-ға-шы, ме-ре-ке, ба-ла-лар, бір-лік, жол-ба-рыс, қа-йың, қа-ла, ә-ке.
VI. Мәтінмен жұмыс:
Оқушылар қысқаша мәтіндер оқиды.
VII. Сандық сөздер:
Қылаулатқан,
қызыл шунақ қызыл,
омбығып,
домбығып,
пырақ,
қырқа,
аңыз,
мамық,
таңғажайып,
рух.
VIII. Үйге: ереже қайталау.
IX. Бағалау
XI. Қорытынды: