Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ тақырыбы: "Менің сөмкем"»
Қостанай қаласының № 17 орта мектебі М .М.
3 «Г» сынып
Ашық сабақ
Тақырыбы : «Менің сөмкем»
Мұғалім : Елеукенова Н.Е
Қостанай, 2015-2016 оқу жылы
Сабақтың тақырыбы: Менің сөмкем
Сынып : 3 «Г» 26.11.2015ж Сабақтың мақсаты: Білімділік: Тақырып бойынша жаңа білімді меңгерту. Грамматикалық тақырыптарды бекіту мақсатында тапсырмаларды орындау.Тәуелдік жалғауы.Септіктер. Дамытушылық: Сөздік қорын,тілдесу қарым-қатынасын дамыту. Тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа, тазалыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу. Сабақтың түрі: Жарыс сабақ.
Сабақтың типі: Жаңа сабақ. Әдіс-тәсілдер: Сұрақ-жауап, әңгімелесу,түсіндіру. Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі: Суреттер, тірек-сызба.оқулық, ребус,схема Сабақтың барысы: I Ұйымдастыру кезеңі. 1.Амандасу. 2.Түгелдеу. 3.Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. ІІ Үй тапсырмасын тексеру кезеңі. 1. Оқушыларға өткен тақырып бойынша сұрақтар қою.
Апта күндері нешеу және қандай?
«Дневник» аудармасы қалай болады және оған не жазамыз?
«Линейка» аудармасы қалай болады?
Ол не үшін керек?
ІІІ Жаңа сабақ. Кіріспе.
- Оқушылар бүгін сабақта жаңа тақырыппен танысамыз, әр түрлі грамматиткалық тапсырмаларды орындаймыз, мәтінмен жұмыс жасаймыз.
Оқушылар мынау – Асан. Ол мектепке баратын жолды ұмытып қалған.Мектепке уақытымен жету үшін, мына жолда кездесетін 6 тапсырманы орындау керек.
Балалар, Асанға көмектесеміз бе?
Балалардың жауабы........................
Оқушылар үш топқа бөлініп отырады
I- топ «Білгіштер II- топ «Алғырлар» III – топ «Тапқырлар»
Әр топқа топ басшысы тағайындалады.
Әр дұрыс айтылған жауапқа смайликтер таратылады.Сабақтың соңында сол смайликтер бойынша бағаланады.
IV . Тапсырмалармен жұмыс.
Тапсырма . Ребусты шешу.
Қане балалар! Ребусты шешейік.
,,,, ,,,, , ,, ,,,,, , ,,, ,,,,
Жарайсыңдар! Бүгінгі тақырыбымыз «Менің сөмкем» деп аталады.
Алдымен сабағымыздың жаңа сөздерімен танысайық.Суреттерін тақтаға ілу, көрсерту. Сөмке – сумка
Оқу құралдары – учебные принадлежности
Қалам – ручка
Сызғыш – линейка
Өшіргіш – ластик
Желім – клей
Саламын – кладу
Қой - положи
2 – тапсырма. Жаңа сөздерден сөз тіркесін жасау.Аудармасын табу.
Красная сумка.
Красивая ручка.
Длинная линейка.
Маленький ластик.
Большой клей.
Кладу тетрадь.
Положи сумку.
Много учебные принадлежности.
3 – тапсырма. Берілген суретке қарап , сұрақтарға жауап беру.
Қызыл сөмкеде не бар? қызыл сөмкеде: кітап, дәптер,қарындаш, сызғыш бар.
Көк сөмкеде не бар? көк сөмкеде: дәптер,сызғыш, қарындаш,қалам, өшіргіш, кітаптар, циркул бар.
4 – тапсырма. Мәтінмен жұмыс.
Оқушылар мәтінді кезекпен оқиды , аударады.
а) Мәтіннен тәуелдік жалғауы жалғанған сөзді табу. (Менің сөмкем)